Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha egy fiúnév...

Mit csináljak, ha egy fiúnév sem tetszik?

Figyelt kérdés
Egy kisfiunk van, 8 hónapig törtük a fejünket, mi legyen a neve. Egyetlen egy volt, amibe beleegyeztem,nem is bántam meg. Most úgy néz ki, újra kisfiút várunk, de már 100x átnéztem a-tól z-ig a neveket és egy sem tetszik! Tudom, furcsán hangzik, de nekem ez probléma - persze ez legyen a legnagyobb. (A másik meg, kislánykorom óta lánynevekben gondolkodtam.. :)Jártatok már hasonló cipőben?
2011. jan. 18. 22:19
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdés arra vonatkozna, hogy hogyan döntsek? Valami ötlet?
2011. jan. 18. 22:20
 2/21 anonim ***** válasza:
A kedvenc lánynévnek nincs fiú változata?
2011. jan. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Akkor kérd meg a férjedet, hogy ő válasszon, ha neked mind egyformán nem tetszik, és legyen az a neve! Ha meg nem mind egyformán nem tetszik, akkor válaszd ki azt, amelyik a "legkevésbé nem tetszik", és legyen az! :) Mást úgyse tudsz tenni... Lányneve nem lehet, új szót nem találhatsz ki, valamit csinálni kell!
2011. jan. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hmmm, ez nem lenne rossz ötlet, de a Veronikának nincs :)
2011. jan. 18. 22:25
 5/21 anonim ***** válasza:
A kisfiadnak, férjednek mi a neve?
2011. jan. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

[link]


Verner???

2011. jan. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg kitalálhatsz te valamit,és megpróbálhatod anyakönyveztetni.
2011. jan. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
ugyanígy voltam, de szerencsére lányom lett. az mta honlapján nézted a neveket? mert elég gyakran frissítik, mit lehet anyakönyvezni. amúgy lehet a 2. gyereknek ua. nevet adni;) de komolyan! bár arról soha nem hallottam, hogy valaki tényleg ugyanúgy nevezte el a gyerekeit.
2011. jan. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nekünk is dilemma volt a fiúnév. Nekem egy tetszett, vagyis úgy egy, hogy illett is a vezetéknévhez. Ráadásul a páromnak 2 öccse van, azt is figyelembe vettük, hogy ők az esetleges születendő fiúknak mit szeretnének adni. Volt még egy talom név, na, gondoltuk, majd jó lesz az esetleges tesónak. Erre a párom öccséék ezt a nevet adták a fiúknak 2. névnek.

A párommal beszélgettünk erről a minap, és mondott egy nevet, ami neki tetszik és még illene is a vezetéknévhez. Nekem idegen, de érlelem. :D Mint a kisiskolások, néha leírom egyben, hogy hogy is "néz" ki, milyen a hangzása. Szóval barátkozom vele. Csak nehogy fiú ikreink legyenek, mert akkor végem. :D

2011. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A kisfiam Péter, a férjem Csaba. Az ő nevét sem akarjuk adni. Amúgy egyetlenegy név van, de az meg nem illik a vezetéknevünkhöz, mert t-re végződik és a Dániel kezdőbetűjével meg nehéz kimondani. Eredetileg a lánynév is Tamara lett volna, de a t miatt szintén hanyagoljuk..

Huhh, micsoda gondok :)

Köszi az eddigi válaszokat!

2011. jan. 18. 22:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!