Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más két/vagy többgyerekes...

Más két/vagy többgyerekes anyuka is irigyli olykor az EGYGYEREKES szülőket?

Figyelt kérdés
Akinek csak egy gyereke van, az sokkal több energiát tud fordítani a gyerekére...
2010. dec. 27. 10:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
74%

Az felmerül bennem, hogy sajnálom a nagyot, hiszen ha egyedül maradt volna, sokkal több időm lenne rá.

De neki ha nagy lesz, lesznek testvérei, amiért irigyelni fogják majd az egykék :-))

Különben férjem most dicsért meg, hogy ha nálunk olyan kupi lenne, mint a kétgyerekes családnál, ahol voltunk, akkor... Nálunk 3 kicsi gyerek van és tényleg rend van, már kiskoruktól tudnak rendet rakni. Mindennel lehet játszani, de a játék végén rendrakás. No, ez csak a rend-témához...

2010. dec. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%
Én sohasem sajnáltam, hogy nemcsak 1 gyerekem lett. ÉN akartam többet, szerencsés vagyok: lett 3. Nem vettem még észre, hogy hátrány lenne, mindhárman kapnak belőlem :))) Inkább az egykéket sajnálom, és igazából nem értem azokat, akik direkt csak egyet akarnak, az valahogy nem az igazi szerintem, nekem furcsa :) Persze mindenki aga dönti el :) Nem bántás :) Az én életemet a több gyerek teszi teljessé, míg van akinek 1. Nem irigylem őket, soha, fél gondolatban sem :) Csak elfogadom a döntésüket, de nekem JOBB :)))))
2010. dec. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hááát, a rendet illetően tudnék mesélni :) 1 gyerek=tornádó=kupleráj. A szobájában tényleg rend van, mert nem ott zúz. Na de a lakás többi része, ne tudjátok meg!!! Elpakolok-feltakarítok, 30 perc múlva már a szétdobált játékok között szlalomozok. Maszat, morzsa és rendetlenség kíséri útján. A nap nagy részében egy John Deere traktor élethű mása állomásozik a konyha közepén. A nappali építési terület: markolók, darusautó, dömper, excavátor, meg a hozzájuk tartozó vagy 2 vödörnyi játékkocka. Momentán karácsonyfával fűszerezve. Imitt-amott favonatpálya részletek, elvégre épül a vasút, fejlődik az ország. Szerintem ha most lenne még egy gyerkőcöm, sokat mér nem tudna rontani a helyzeten :) Tény hogy rengeteg idő jut rá - másra viszont szinte semmi :)
2010. dec. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én egykén nőttem fel, és minden szülinapomra és karácsonyra kistestvért kértem, ami sohasem adatott meg (igaz van egy féltestvérem, de őt kb. évente egyszer ha látom...) Tudtam, hogy én két gyereket szeretnék, mert egyszerűen egy testvér mégiscsak testvér, és az élet biztosan színesebb egy többgyerekes családban. Hamarosan megtapasztalhatom, mert napokon belül megszületik a kisebb fiam. Kicsit tartok tőle, és elképzelhetetlen számomra az új helyzet, de! tudom, hogy jól döntöttem, mert vannak dolgok, amiket az egykék inkább megkapnak, de van, ami nem pótolható, én már csak tudom! :-)

Gratulálok a lányokhoz, kitartás! :-)

2010. dec. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!