Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az ha egy...

Szerintetek milyen az ha egy rokon "ellop" egy nevet?

Figyelt kérdés

Tetszik egy név nagyon.

Az unokatesóm gyerekét is pont így hívják. Eddig nem is gondoltam rá, de most nagyon megtetszett.

Nem nagyon tartjuk a kapcsolatot, nem vagyunk rosszban, de valahogy az élet messze vitt minket egymástól.

Ha én is ezt a nevet adnám a gyermekemnek, az olyan lenne mintha ellopnám?

Ti mit szólnátok hasonló helyzetbe? Illetve mit tennétek ilyen helyzetben?

Nekem az a név akkor is nagyon tetszik!


2010. dec. 15. 15:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont ez a helyzet, csak nekem van fiam, s az unokatesóm az, aki szerint csak és kizárólag a fiam keresztneve az egyetlen normális és szép férfinév. Ugyan miért sértődnék meg, ha az ő fia is ezt a nevet kapná? Ha ugyanaz lenne a gyerekek vezetékneve (ami ugye nagyon valószínűtlen, mivel mindkettőn férjének a nevét viselik a gyerekek), akkor valószínűleg zavarna, de így?

Szerintem a te unokatesódnak sincs oka e miatt haragudni.

2010. dec. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ez nem lopás, butaság még csak ilyet irni is!

Semmi akadálya. Barátaink is azt a nevet akarták adni a gyerkenek, mint a mi fiunk, aki nem sokkal előtte született. Mi szóltunk nekik direkt, hogy nehogy flemerüljön bennük, hogy miattunk nem adják azt a nevet, amit ők szeretnének! Ki tudja, mit hoz az élet, lehet a 2 gyerek 5-10 év múlva már többé nem is látja majd egymást, de a nevét egész életében viseli, szóval életre szóló döntés!

2010. dec. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
18:48as vagyok.Nálunk még a vezetéknév is azonos:)
2010. dec. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Nagyon aranyosak vagytok és meg is nyugtattatok!:)

Persze nem "bűn", csak furi lenne nekik legalábbis azt hittem, de akkor ezek szerint nem, hisz itt találtam olyan válaszolót aki épp a másik végén van a dolognak.

A vezeték név nem ugyanaz!

Akkor meg is beszélem ezt a dolgot apával:):)

2010. dec. 16. 08:16
 15/15 anonim ***** válasza:

Hosszú listát írtunk fiúnevekből, mikor a kisfiunkat vártuk. Nagyn nehéz volt dönteni, mert mindegyiknek volt valami hibája. Sorra húzgáltuk ki a neveket. Végül maradtr egy, ami kedves, rövid, szépen cseng a vezetéknevünkkel, könnyű kimondani....stb....aztán rájöttünk, hogy a férjem unokatesójának a a kisfiát, és egy másik rokon gyereket is így hívnak.

Nem mondom, hogy nem dilemmáztam a dolgon....de végül arra jutottunk, hogy a vezetéknevük különböző, és olyan hosszú ideig kerestük azt a nevet, amit végre most megtaláltunk, hogy már nem adjuk fel. :-)


Egyik családtag sem problémázott rajta. Dédimama se, akinek így két azonos keresztnevű dédunokája van.

2010. dec. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!