Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szegény gyerek, vagy csak...

Szegény gyerek, vagy csak hülye rokon?

Figyelt kérdés

A fiamat bölcsibe kell adnom. Hiába akarok vele első osztályos koráig itthon lebzselni, ha nem tehetem meg.

Sorra kapom a sirálmokat, hogy szegény gyerek bölcsis lesz.

Komolyan úgy érzem, mintha valami régi munkatáborba, Szibériába küldeném a kicsit.

Mert ők nem adták be a gyereküket, elszakítom magamtól...

De úgy könnyű, hogy a párjuk egymaga 500et letesz havonta az asztalra, nálunk sajna nem áll olyan pozicíóban még a párom, hogy ennyit keressen.

Tényleg rossz lesz a babának, ha 15hónaposan közösségbe kerül, vagy tényleg 5éves koráig a szoknyám mögött kéne tartanom?


2010. jún. 2. 08:48
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
A muszáj nagy úr!!!!Semmi hátránya nem származik belőle:)Mi ugyan nem adtuk be a gyerekeket(nem keres 500e-t a férjem:)!Nem is vették volna be Őket mert megszűnt a mhelyem,később pedig helyhiány miatt!
2010. jún. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! Ha máshogy nem tudod megoldani és muszájdolgoznod, úgysem tudsz mit tenni! Ilyenkor ne hallgass az okoskodó ismerősökre, engedd el a füled mellett a dolgot! Sokan kényszerülnek bölcsibe adni a gyereküket és azok a gyerekek se lesznek kevésbé okosak, mint aki otthon van 3-4 éves korig. Én nem adom be (most még úgy néz ki), mert nincs hová vissza mennem dolgozni, de nem ítélem el azt, aki muszájból viszi bölcsibe a gyerekét.. ha rákényszerülnék, én se tudnék mást tenni.
2010. jún. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Az én fiam is bölcsis 20 hónapos kora óta, és imádja :) Nem lesz a bölcsiben semmi baja, sőt, elég valószínű, hogy még szeretni is fogja, ha te is úgy állsz hozzá. Én eleve tudtam, hogy 2 évesen bölcsibe fog menni, mert nem tudok vele otthon maradni gyes-en, mert az nem elég arra, hogy megéljünk. Amikor már nagyobb volt, 1 éves elmúlt, sokszor megmutattam neki, hogy hol van a bölcsi, meséltem neki róla, hogy ott mennyi játék van, meg sok gyerek, és anya majd minden reggel elviszi őt oda, és minden délután el is megy érte, és milyen jókat fog majd ott játszani. Szóval ő már előtte egész nyáron nagyon várta, hogy oda bemehessen játszani, és sosem volt gondunk abból, hogy ott kell maradnia.
2010. jún. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Hülye rokon.Na jó,nem hülye,de mások a nézetei.Azzal meg egyáltalán nem értek egyet,hogy csak 5 évesen megy óvodába,mert szocializálódás szempontból nem szerencsés.

A lányom(19 hónapos) családi napközibe jár(most szokik be),szeptembertől meg bölcsibe.Én hétfőtöl dolgozni.

Úgy látom szeret menni napközibe,el sem búcsúzik,megy játszani.Egy kicsit nyűgösebb(hisztisebb),mert ugye sokkal jobban lefárad mint itthon,de az mondta a napközis ,hogy ez természetes,hiszen egy tök új helyzet és meg kell szoknia,úgy mint amikor mi megyünk új munkahelyre dolgozni.

Azért azt hozzáteszem,hogy a lányom nagyon barátkozós és nagyon érdeklik a gyerekek,bármilyen korú is.

2010. jún. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az eslő ok: a télen szétment egy vízcső valószínű a falban, szét kell verni a házat, annyi pénzünk így nincs, hogy megcsináltassuk, ha nem lépünk télen a fal is szétfagyhat, és akkor nem tudunk hová menni, ha összedől a ház.

Pár hete a villany is csuklik, mindig lemegy a biztosíték, ahoz is szaki kell....

A fűtés is behalt a télen...

Most minden összejött.

Plusz én még befejezném a főiskolámat, nem halszthatok tovább.

És sajna muszáj, mert osztódni nem tudok

2010. jún. 2. 09:20
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Az en kisfiam 11 honaposan fog bolcsibe menni (jelenleg 4 honapos), megszakad a szivem de en sem jokedvembol adom ot bolcsibe. Az ok nallunk is az anyagiak es nem utolso szempont, hogy eddig tartjak csak a jol fizeto munkahelyem. Nem akarom elvesziteni mert 10 evembe telt felepiteni ezt a karriert. Tudom, hogy sosem talalok ilyen jol fizeto allast megegyszer. A penz meg nallunk is kell. Szintetn lakasgondok, cserelni kell a jarolapot, dogledezik a mosogatogep, hitelunk is van es meg sorolhatnam. Nyugodtan szolj majd be az illetonek, hogy ha fizet akkor szivesen maradsz otthon a babaval. :) En is maradnek ha valaki benyujtana az ablakon a fizetesem. :)
2010. jún. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Pont tegnap voltam bölcsis szülői értekezleten, mert szeptembertől az én kis 15 hónaposom is oda fog járni. Hála istennek várnak a munkahelyemre vissza, és alig várom már, hogy a fizetésemet kapjam, és ne a gyedet. Nekem mindkét gondozónő nagyon szimpatikus volt, nem tartok attól, hogy gond lenne. Az én környezetemben is vannak akik lehurrogtak, de nem érdekelnek. Vannak országok, ahol még ennyi időt sem tölthetnek a kicsikkel az anyukák. Aki meg megteheti, hogy otthon marad vele évekig, az örüljön annak, és ne ítélkezzen mások felett.
2010. jún. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Hülye rokon.

Ezen nincs mit szépíteni.


Ha már be kell adnod kényszerűségből, akkor ezen sincs mit lovagolni.


Inkább készítsd fel rá a gyereket, meg magadat, tervezd meg, hogyan lesznek a napjaitok bölcsi mellett, gondold végig az egészet, és tervezz úgy, hogy az otthon töltött idő minél értékesebb legyen mindannyiótoknak.


Arra vigyázz, hogy ne görcsölj ezen, mert ha ideges vagy

a bölcsi miatt, nem jó szívvel viszed, azt a gyerek megérzi és tuti ordítani fog neked. Higgyj a gyerekben, magatokban más gyerekek is járnak bölcsibe, nem lesz egyedül.

Aki meg ezért elítél: nos neki add oda a számláidat, fizesse ő a következő években.

2010. jún. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
szerintem egy szinten még jól is jár a gyerek hogy bölcsis lesz. Pl nálunk az oviba is helyhiány van, így azokat veszik fel első körben, akik bölcsibe is jártak. Nekem 5 hós a lányom, és 2 éves korától ő is bölcsis lesz.
2010. jún. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!