Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az ha egy...

Szerintetek milyen az ha egy rokon "ellop" egy nevet?

Figyelt kérdés

Tetszik egy név nagyon.

Az unokatesóm gyerekét is pont így hívják. Eddig nem is gondoltam rá, de most nagyon megtetszett.

Nem nagyon tartjuk a kapcsolatot, nem vagyunk rosszban, de valahogy az élet messze vitt minket egymástól.

Ha én is ezt a nevet adnám a gyermekemnek, az olyan lenne mintha ellopnám?

Ti mit szólnátok hasonló helyzetbe? Illetve mit tennétek ilyen helyzetben?

Nekem az a név akkor is nagyon tetszik!


2010. dec. 15. 15:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem tartom megvetendőnek.


Nekünk a barátunk adta azt a nevet amit mi szerettünk volna de végül nekik született elöbb babájuk. Ahhoz a kislányhoz jobban is illik az a név már nem bánjuk hogy "ellopták" .

2010. dec. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem lopás.Csak nyugodtan legyen az a neve.
2010. dec. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem sem lopás egyáltalán. Bárkinek tetszhet ugyanaz a név. Nyugodtan válasszátok azt a nevet a babának, ami tetszik. Az, hogy nekik előbb született gyerekük és előbb adtak olyan nevet, ami nektek is tetszik, nem jelenti azt, hogy csak övéké a név:)
2010. dec. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

A vezetéknév is azonos?

Mert ha nem, nyugodtan add neki azt a nevet. A mi családunkban is van azonos, nem közeli rokon, senkit nem zavar.

2010. dec. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Mindenki olyan nevet ad a gyerekének, ami neki tetszik, ehhez másnak semmi köze, rokon ide vagy oda.
2010. dec. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
sztem ez nem ellopás.. nekem a növéremet és unokatesomat is ugyanigy hivják.. ennyiböl anya ne adja apa vagy saját nevét a lányánakl vagy fiának. a mi fiunk Levente, sose gondoltam erre a névre, de mikor végre találtam egy olyan fogorvost aki fájdalom nélkül ellátott, el neveztem rola:)))))) ( amugy nagyon szép szeme van a dokinak:)
2010. dec. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szomszéd Péter:) A fia Péter és az unokaöccse is Péter:) és a ráadás! A macskánk is péter:D
2010. dec. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Szörnyű nagy bűn:D:D Mi meg azt a nevet adtuk a lányunknak majdnem mint ami a párom bátyjának a lányának a neve. De nem adtuk azt,mert milyen lenne már h 10év mulva mondjuk elmennek együtt bulizni és bemutatkoznak: én ez vagyok,s én is:D:D Végülis más nevet kapott. De fiú névnek megmaradt az a talonban.(Petra és Péter:)) Lilla lett végül.

Nálatok mi az a név egyébként?

2010. dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Mi is "loptuk" a lányunk nevét. A nővérem 11 éves fiát Viktornak hívják. Amikor megtudtuk, hogy lányunk lesz, egyszerre gondoltunk a férjemmel a Viktória névre. Kikértük a kissrác véleményét, hogy nem bánná-e, ha az unokahugicáját Vikinek neveznénk? Egyáltalán nem bánta. Szóval, szerintem ha nektek nagyon tetszik az a név, nyugodtan nevezzétek úgy a születendő gyermeketeket.
2010. dec. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Szerintem sem baj.Tesóm Petronella és Petrának hívjuk.Nekem nagyon tetszik a Petra név, de az túlzás lett volna ha a lányunk is Petra lenne....

Mindennapos kapcsolatban vagyunk ezért is mondtam le róla.

2010. dec. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!