Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit tudtok költeni gyermek...

Mennyit tudtok költeni gyermekedre/gyermekeitekre karácsonykor? És a családban a többi gyermekre (ha van rokon)?

Figyelt kérdés
Mégegy kérdés: Mikulásra csomagot(édeséget) vagy egyébb dolgot(játékot,ruhát)szoktattok adni?
2010. nov. 9. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Körülbelül mi is 50 ezerért veszünk kislányunknak ajándékot, de mi magunknak is. Szóval nincs különbség árban anya, apa, és a lányunk ajándékai között.

Rokon gyereknek kb. 10 ezerért fogunk venni valamit!

Mikulásra ma vettem lányomnak kis babakocsit, veszek még hozzá babát, és Kinder csokit!

2010. nov. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lányunkra 10*10 ezer forintot Mikulásra és Karácsonyra is.Rokonokra 2-3ezer forintot.
2010. nov. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekekre (2 van) fejenként 10 -10 ezret.

Rokongyerekek nincsenek barátok vannak, oda 3-4 ezer max. (3 felé)

2010. nov. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
14.22 vagyok lemaradt h Mikura nem kapnak ajándékot mert feleslegesnek tartom tekintve hogy a szülinapjuk is nov.végén van szóval azért elárasztani nem akarom őket tárgyakkal...
2010. nov. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a jövő hónapban ami eltapsolható pénzünk lesz az olyan 100ezer, na nem minden megy ajándékra, ez hónapok alatt összejött el nem tapsikolt költőpénz.

A csemetének bajban vagyunk mit vegyünk, nem a mindenképpen kell venni miatt, amúgy is kinőtte a játékait, azon vacillálunk, hogy egy barkácsfalat kapjon szerszámokkal 10ezerért, vagy kis vonatot amit fokozatosan lehet bővíteni, kezdő készlet 3-6ezer. A rokon gyerekeknek meg mivel nagyok társasra gondoltunk(3an vannak tesók) annak az ára meg passz, 1-10ezerig valahol.

2010. nov. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó: mikulásra nálunk valami egészséges mikuláscsomag lesz az ajándék, narancs, alma, egy márkás csoki, virgács, esetleg ha van valami apró plüss, akkor az, de az nem olyan fontos.
2010. nov. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mikulásra csak csomagot kap a 19 hónapos kislányunk, akkor már 20 hónapos lesz. Karácsonyra a rokonságban már nem ajándékozunk amióta mindenkinél van gyerek :) így arra nem költünk, csak magunkra. A lányunkra 5-10e forintot költünk, apró ajándékot kap, mert más minden amire szüksége van megvan, felesleges kacatokat meg nem tárolok be. Egyébként sem vennék sok mindent mert nálunk nem erről szól a karácsony.
2010. nov. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyerek még csak 1 éves, így adventi naptárt(textil) kap ajándékba, minden napra lesz valami finom apróság. Karácsonyra 10.000ft-ot szánok neki ajándékra. Nálunk a családba sok a gyerek, így fejenként kapnak egy csomagot(Mikire) karácsonyra pedig 3-6 ezer ft/fő. Nem tartom helyesnek, ha a szülő össze vonja a Mikulást a Jézuskával. egy ismerősömnél ilyenkor mindig ajándék dömping van, Mikuláskor annyit kapnak a gyerekei, hogy az elmenne Jézuskának is Karácsonyról ne is beszéljünk)
2010. nov. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2010. nov. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egész évben gyűjtöm a karácsonyi pénz, már van 35.000 a "köcsögbe", fiam kb 15.000 kap ajándékot, még nem tudom mit, barátnők,rokon gyerekei max 2000 ft/fő (8-an vannak),, ezt mindig megbeszéljük, mondjuk tavaly nekem még nem volt itt a manó, de idén megbeszéltük, hogy ne legyen nagy anyagi különbség.

Mikulásra a nagyobb gyerekek csomagot kapnak, normális édességgel, picik meg gyümölcsöt , a fiam plusz egy textilkönyvet amit a tescoba néztem ki.

6 hós a fiam.

2010. nov. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!