Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukaként "illik" ilyen...

Anyukaként "illik" ilyen ruhát viselnem?

Figyelt kérdés

Vannak nagyon szép, alig hordott alkalmi ruháim. Most, hogy jönnek az ünnepek elkezdtem keresgélni, miket is vehetek fel? Bajban vagyok, mert tényleg szépek (bár régebbiek de nem olyanok, amik könnyen kimennek a divatból) de kicsit "csajszisak". Igaz, még csak 26 éves vagyok, de ANYUKA, és valahogy furi, hogy olyan ruhát vegyek fel, amit 20-22 évesen vettem, mikor még a bulik, meg a haverok voltak csak. És itt nem azzal van a problémám, hogy hogyan áll, mert szerencsére úgy, mint mikor megvettem. Csak nem akarok nevetséges lenni..... Férjem szerint vegyem fel, mert jól áll. Én meg nem tudok dönteni, mert elképzelem magam ahogy a "kis feketémben" rohangálok, esetleg a földön mászok a járni tanuló lányom után :)

Tudom, nem olyan hatalmas probléma ez, de nektek mi a véleményetek? Ti hordjátok a szülés előtt vásárolt, kicsit kihívóbb darabokat? Kicsit unom már a farmer+pulcsi összeállítást, de túlzásba sem akarok esni :)


2010. dec. 13. 10:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

szia,


SZERINTEM HAJRÁÁÁÁ!! :) én 25 éves vagyok, a kisfiam 2. sosem voltam még ilyen vékony (55kg), mint most és igazán élvezem, hogy felvehetek olyan ruhákat/szoknyákat, amiket eddig nem :) persze csak a jó ízlés határain belül, de hordok rövid cuccokat és nagyon jól érzem benne magam. és persze a férjemnek is tetszik :)

szóval csak bátran!!


Ági

2010. dec. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a fő kérdés hogy te kényelmesen érzed-e magad bennük. Én a nőcisebb ruháimat akkor veszem fel amikor a kicsi nélkül megyek valahova. Nem az anyaság vagy a korom miatt, hanem azért mert nem tudok magassarkú, hosszú szárú csizmában vagy tűsarkúban szaladgálni a pici után, cipelni a pelenkatáskát, hátizsákot, tolni a babakocsit, stb. A szoknyákkal és kivágott felsőkkel úgy jártam, hogy hiába alapból nem cici és bugyivillantósak, a sok hajolgatás, baba emelgetés miatt 5 perc múlva valamim biztosan kilógott. És akkor még a "balesetekről" nem is beszéltem: kosz, maszat, harisnyába akadt babacipő-tépőzár, nyakamból leszaggatott nyaklánc, nyálacska a pulcsimra vagy szimplán csak lehúzta a hasamig a kivágott pólómat, ergó cicit a fél bevásárlóközpont "megcsodálhatta". Szóval babázás közben kényelmetlenül érzem magam ezekben a holmikban és sajnálom is kitenni őket ilyen strapának. Persze ha nyugis a babád lehet hogy nem lenne ilyen durva, de nálunk nagy pörgés van állandóan. Sokszor a kocsiba teszek egy váltás ruhát és amikor beadtam a kicsit a nagyikhoz átöltözök és úgy megyek tovább a dolgomra. Nevettük is párommal hogy csini voltam amikor találkoztunk a városban, majd mikor hazaértünk előkerült a kocsiból a bakancs, pufi dzseki, stb., mondtam búcsúzzon el "fincsi-mamitól", most egy hétig megint csak "anya-banya" van! :D
2010. dec. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Basszus nem is mond, így a 30sokadik héten, hatalmas hordócskámmal csak állok a szekrény előtt és pityergek, hogy a csini csajos ruháimat nem tudom felvenni:(:


Amíg csak egy törpém volt, öltözködtem úgy, hogy gyerek nélkül simán eladhattam volna magam "lánynak". És ha hordócska is eltűnik, akkor újra Nőként öltözök:)

Anya vagy a gyerekszobában, annak az ajtaján kívül Nő.


Nincs türelmem keresni olyan képet, amivel illusztrálni lehetne mi tenne nevetségessé, csak leírom: 60as nagyi, aki egy mobsz ráncait viseli, nincs szemhéja és szája, de a szeme babakék, a szája bugyirózsaszín, az arca meg olyan pirosítós, mint akit a guta ütöget, és ehhez egy kanárisárga horgolt miniruhában van. Egy fiatal anyuka alkalmi, alakjának megfelelő ruhában miért lenne nevetséges?

2010. dec. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Igazatok van!
2010. dec. 13. 16:02
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia


Eloszor is gratula, hogy csinos maradtal :)

szerintem ha nem ribis a ruha akkor siman.

Szepen dekoltalt es nem a koldokodig van kivagva akkor miert ne?

En azert vagyok bajban, hogy nincs mit felvennem :S

Karacsony miatt vennem kell 1-2 ruhat :S

futja ra nem arrol van szo, de sajnalom ezt a penzt kiadni magamra, ugy mint Te is.

abban bizok, hogy lemennek a kilok es ujra jok lesznek a ruhak es ezeket meg majd csak storlapnak hasznalhatjuk....(na igen ezek a remenyek es majd meglatjuk, hogy mi lesz a vegeredmeny)

Tehat ha elegansak akkor miert ne :)

2010. dec. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is úgy vagyok, mint a 14.45-ös, hogy a gyerekek mellett nem praktikus "dögösen" öltözni :)

Van pár mélyebben kivágott felsőm, amiket a köldökömig le szokott húzni az 1 évesem :)

Miniszoknyában nem tudom hogy másznék utána a földön, mint ahogy magassarkúban sem tudnék a nagy után futni :)

Ezeket a rucikat csak gyerekmentesítve veszem fel, bár sajnos nagyon kevés ilyen alkalom van :(

2010. dec. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, 14:44-re gondoltam!
2010. dec. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!