Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted gáz ha a testvérekne...

Szerinted gáz ha a testvéreknek más stílusú neveket adnak?

Figyelt kérdés
pl: Vanessza és Zétény, vagy Csoma és Dominik, vagy Zille és Alexandra....stb
2010. dec. 9. 23:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem gáz, de nekem nem tetszik, ha nagyon eltérő stílusú a testvérek neve.

A mi kisfiunknak magyar neve van, és a tesónak is az lesz.

2010. dec. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki olyan neve választ, ami neki szimpi, de ha engem kérdezel, én is inkább viccesnek tartanám...
2010. dec. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ezzel gond. Sőt. Nálunk pont az ellenkező végletben gondolkodtak a szüleim, teljesen összecsengő nevünk van a testvéremmel, ő Péter, én meg Petra, és ha ketten együtt mutatkozunk be valahol, mindig rákérdeznek, hogy ez direkt lett-e ilyen, vagy már olyat is kérdeztek, hogy ugye én eredetileg Péter lettem volna, csak hát lány lettem, így kaptam a női változatot, és akkor öcsémnél már biztos örültek, hogy na itt az igazi Péter. Jó, amúgy engem nem zavar, én így szoktam meg a nevünket, csak tényleg sokszor felvonják a szemöldöküket az emberek, ha együtt mutatkozunk be.
2010. dec. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Én ledöbbentem, amikor a cigány falka egyik gyereke Lajoska volt, a másik meg Dzseszika és Leonárdó.

Mindig ez jut eszembe.

Szóval én nem adnék ennyire különbözőt.

2010. dec. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem gáz, viszont az olyan szép, amikor a testvéreknek összeillő nevük van. Régen erre jobban odafigyeltek (szerintem).
2010. dec. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én teljesen másképp értettem mint te:)

Szerintem az kicsit furcsább, ha mondjuk az első gyerek a Mária a második meg az Eüridiké nevet kapja, de nem? Meg szerintem ez a gyereknek is ciki egy idő után, hogy vajon ő miért kapott jobb nevet, nekem miért nem adtak cifrábbat, nem is tudom, de remélem érted a végleteket:)

2010. dec. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
köszi a valaszokat
2010. dec. 10. 14:00
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

engem például zavar, pedig nálunk nem ennyire sarkított a helyzet. A fiam Sebestyén. Szerintem ehhez olyan testvérnevek illenek, mint Boldizsár, Sámuel, Benedek, Domonkos, tehát ritka nevek, de magyar nevek. Ha a kistesó fiú lesz, András lesz a neve, pedig az nálam a László, István, Zoltán kategria: gyakoribb, férfias név. Szóval meg kell barátkozzak a helyzettel.

Egyébként én sosem adnék ennyire sarkítottan különböző nevet, engem nagyon zavar.

2010. dec. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
köszönöm neked is a választ
2010. dec. 10. 20:37
 20/22 anonim ***** válasza:
Á dehogy gáz.Azt válaszd ami nektek tetszik.
2010. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!