Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy ismerős ad neked...

Ha egy ismerős ad neked gyerekről megmaradt ruhákat hogy add el mert ő nem tudja nem ér rá, akkor azt a pénzt amit kapsz érte kifizeted neki vagy megtartod?

Figyelt kérdés
Hogyan ésszerű?
tegnap 00:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Te, Évi, és hogy gondoltad, hogy én csak eladom, a pénz a tiéd vagy kapok belőle valamennyit?

Szívesen!

tegnap 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nyilván nem adom oda az összeset. Abban nekem mi a bolt? Dolgozhatok helyette, mert én meg olyan rohadtul ráérek?🤔 Szerencsére nincsenek olyan ismerőseim, akik így gondolnák.
tegnap 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én is azt gondolom hogy mivel én szántam rá az időm így nem kéne számon kérni rajtam. Ennyi erővel ő is eladhatta volna és akkor nem lenne miről beszélnünk
tegnap 00:38
 4/14 Katona Dius ***** válasza:
84%
Mert miután eladtad, kérné a pénzt? Vagy csak felmarült a kérdés, hogy adj-e neki belőle?
tegnap 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha esetleg számon kéri rajtad akkor mondd ezt. Ne haragudj, nem tudtam, hogy nekem szerzel programokat és te profitálsz belőle.
tegnap 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
De ő számon kéri rajtad ezek szerint? Én személy szerint ha így odaadnék vkinek ruhát: az övé a teljes összeg, mert "nem érdekel" mi lesz a ruhákkal, csak nálam ne foglalják már a helyet :) De megint hiányos az infó a rendes válaszhoz...
tegnap 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, kéri a pénzt.
tegnap 01:36
 8/14 A kérdező kommentje:

Adott egy nagyobb mennyiségű ruhát. Azt mondta kér belőle x összeget. (pár száz Ft)

Ki akartam neki fizetni akkor mikor átvettem tőle. Azt mondta majd ha eladtam akkor. Mondom oké. Na most hogy eladtam azt mondta ő úgy gondolta hogy darabjáért kér a megbeszélt x összeget.

Mondtam neki hogy annyiért tudtam eladni, így nekem ebből semmi hasznom nincs. Össze számoltam neki és mondtam ha erre jár odaadom neki ( de felhúztam magam rajta)

Azt nem nézi sajnos hogy hiába a márkás ruha nem lehet drágán eladni. Akkor már vadi újat vesz az ember nagyjából kiszámolva ugyanennyi darabáron mint amennyiért eladtam.

tegnap 01:42
 9/14 Katona Dius ***** válasza:
83%

Erre azt mondanám, hogy az ő hiányossága, hogy nemrészletezte, az összeget az egészre, vagy /darabra értette. Utólag kissé gáz variálnia, pláne, hogy te kínlódtál az eladással, és neked nem maradna belőle semmi.

Vagy ragaszkodsz az igazadhoz és marad neked is, vagy vesszen fene alapon odaadod neki az összeget és legközelebb oldja meg egyedül.

tegnap 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát add oda neki és többet ne fogadj el tőle semmit. Nem tudok jobbat írni. Tisztázni kellett volna az elején, hogy egészre gondolja vagy hogy? Hülye helyzet, de mondjuk én más vagyok, ha kérnék is ilyenért pénzt-utána, megmondná ennyiért tudtam eladni, ok akkor adj belőle x összeget, a többi a tied. De mást tudok mondani, sz..d le.. add oda neki és ezek után oldja meg ő..
tegnap 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!