Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy ismerős ad neked...

Ha egy ismerős ad neked gyerekről megmaradt ruhákat hogy add el mert ő nem tudja nem ér rá, akkor azt a pénzt amit kapsz érte kifizeted neki vagy megtartod?

Figyelt kérdés
Hogyan ésszerű?
tegnap 00:20
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Úgy lesz. Ha eljön érte megkapja, meg a véleményem is. Aztán többet ne is keressen ez ügyben.

Az volt a baj hogy ő nem mondta az elején mit akar. Én akkor már úgy vettem hogy segít vele nekem. De aztán ahogy írta hogy darabjáért gondolta és nem is érti miért annyiért adtam el amennyit ő mondott összeget. Hát mondtam azért mert nem lehet többért eladni..

Köszi a válaszokat

tegnap 01:53
 12/14 anonim ***** válasza:
8%
nekem a barátnöm megtete nekem ingyen és nem morgott nyilvånosan .
tegnap 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

H egy ismerős erre kérne, előre megbeszéltem volna a részleteket vele és nem feltételezgetek.

Adtam már így el babakocsit. Megbeszéltük, hogy szerintem mennyit ér, mi az a legalacsonyabb ár, amit szeretnék kapni, neki meg sikerült drágábban, így az volt az ő "fizetsége". Ha úgy gondolta volna, hogy nem ér annyit, nem tudja eladni, nem vállalta volna.

tegnap 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
40%

12# De azt TI előre megbeszéltétek, tisztáztátok, ugye?


Kérdező, te ismered és beszélted meg vele azt az x összeget, szóval te tudhatod a legjobban, hogy tényleg csak félreértetted (én így ismeretlenül nem hiszem, mert akkor már eleve azt mondta volna, darabjáért x Ft), vagy ő kapott hirtelen vérszemet. Mivel úgy látszik, erre az esetre is igaz lesz, hogy ahol a pénz felmerül, nincs barátság, én lehet, odaadnám a felét a kapott összegnek, mert az a kettő között van: nem is annyi, mint az x összeg, amit te az egészre gondoltál, és nem is darabonként az x összeg, ami a teljes summa. Mert igenis, te dolgoztál vele, és ha ráadásul azt hitted, hogy neked akar segíteni, akkor nyilván nem állsz olyan jól anyagilag, hogy ne számítana. Az idő és energiaráfordításodat nehogy már ne legyen képes értékelni egy ún. barát: szerintem disznóság elkérnie a teljes összeget, én szégyellném magam a helyében. A barátság kábé így is megy a levesbe, még ha a teljes összeget oda is adod neki a véleményeddel együtt, a tüske az benned megmarad, és ha megmondod neki a véleményedet, akkor szerintem ő is be fog sértődni.

tegnap 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!