Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy bírjátok 2 kisgyerek...

Hogy bírjátok 2 kisgyerek mellett? Velem van a gond , ha teljesen kikészülök a gyerekeimtől?

Figyelt kérdés

1,5 éves és 4 éves , apuka ha itthin van minimálisat segít de annyit dolgozik, hogy kb egyedül viszem a haztartást meg a gyerekeket is.

Delben hoztam haza eddig a nagyobbik fiam oviból, de elkezdtem dolgozni azóta ott alszik. Akármikor hazahozom őket(a kicsi bölcsis) csak sírhatnákom van hova kerültem... az oviba , bölcsiben arany szabalykövető gyerekek , de itthon szetszednek mindent , ölik egymást. Pihenni nem tudok egy percet sem. 2 hónap után felmondtam megint itthon vagyok gyeden , gondoltam kivárom még 3 éves lesz mert én ezt nem bírom... nem is akszik még 1 éjszakát sem egyben. Dolgozni is azért mentem vissza mert a 400km.re lakó nagyszülők azt javasolták biztos az a bajom nem vagyok nélkülük. Hát nem jött be. Se így nem jó se úgy , teljesen kész vagyok és bűntudaton van az egéaz érzéstől. Ennek tényleg ilyen rohadt nehéznek kéne lennie? Mert én ezt nem tudom.meddig birom még. Sokszor eszembejut hamarabb lennék egyedülalló anya , mert hétvégén legalább apánál kéne lennie a gyereknek kötekezően és akkor lenne időm pihenni is. Hogy lehet ezt bírni ezt.. nem hogy munkában... elmentem és összeestem kb. Pedig csak 6 óráztam 2 hónapot.. ha ezt kell egész életemben csinálni én leszúrom magam tényleg


tegnapelőtt 18:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
12%

9es remélem a gyerekeid a te öregkorodat nem fogják szeretni és egyedül nyakig kakisan fogsz éldegélni egy elfekvőben abban az 1-2 hónapban míg el nem visz a gondozatlanság. Hiszen nem várhatod el tőlük hogy rád nyissák az ajtót vagy telefonáljanak, lehet ők jobban élvezik az életüket nem lehet elv érni hogy téged mint felesleges koloncot pesztráljanak, lehet helyetted inkább utaznának vagy buliznának.


De az ilyen retteneetes"anya" és nem kellene gyereket szülnie mert csak árt nekik. vegyen macskát inkább az legalább tud menekülni tőle.


Apuka meg gondolom dolgozik hogy eltartsa a két gyereket meg az ingyenélőt.

tegnap 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
63%
11# Arra nem gondoltál, hogy a kérdező elfáradt teljesen? Ha apuka sem segít és 0 segítsége van, egy idő után bizony elfárad az ember az egész napos igénybevételtől és nem lát tisztán csak pihenni és pihenni szeretne. Ettől még nem hiszem, hogy rossz anya lenne. Miért jó magyar mentalitás az, hogy ha valaki kiborult, azonnal bele kell még egyet rúgni? Nem gondolom, hogy voltál már lent, mert ha igen nem osztanád az észt.
tegnap 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%

12 sztm az ilyennek gyereke sincs...ha mégis van nem fogja fel hogy attól még ember, nő/ férfi marad.

Apuka meg segíthetne többet...

tegnap 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
66%

#11 sajnáljuk, hogy veled jól kicseszett az élet, de nagyon el vagy tévedve.(és reméljük még macskád sincs) Egy nő nem attól lesz jó anya, ha nem engedi közösségbe,egész nap csimpaszkodik a gyereken. Az óvoda kötelező, nem fakultatív program. Sokkal hasznosabb a gyereknek, ha minőségi időt tölt a kortársaival, nem ezért fog előfordulni felnőtt korában, mert anya bezzeg engem nem vitt haza ebéd után, és nem azért szülünk gyereket, hogy legyen ki pelenkázzon 80év múlva.

Írta a kérdező, hogy volt munkája, és nyilván munkából ment el szülési szabadságra, ez nem ingyen előség, ha baromira nem vagy tisztában a fogalmakkal,legalább maradnál csendben.

Vannak időszakok, amikor kisgyerek(ek) mellett elfáradtunk, ezen az se segít, ha apa mosogat el szombaton. Átmeneti nehéz időszakok lesznek, de túléljük ezeket, a gyerekek ahogy nőnek, annál könnyebb lesz.

tegnap 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%

Azért "hisztisek" otthon ovi meg bölcsi után mert ott adják ki a nap közben felgyülemlett feszültséget és a sok ingert amik érték őket. Egy anyuka írta, hogy ő nem haza megy egyből hanem még egy 30-60 percet játszótérre viszi a gyerekeket, hogy kicsit kitombolják magukat. (Nekem még nincsenek ennyi idősek így nem tudom beválik e.)

Amúgy attól, hogy ezt érzed nem vagy rossz anya. Néha mindenkinek kicsit sok, főleg ha picik a gyerekei. Van facebookon a tesók kis korkülönbséggel csoport, tele van ilyen bejegyzésekkel. Hidd el minden anya átmegy ezen. Keresni kell valami módszert, amivel a gyerekek ki tudják magukat tombolni, ehhez tök jó egy akadálypálya, vagy különböző feladatok. A háztartási dolgokba minél jobban vond be őket pl főzés, teregetés, mosógépből be és kipakolás...stb. Kicsit lehet lassabb lesz, de legalább lefoglalja őket. Arra még senkitől sem hallottam hasznos módszert, hogy ne öljék egymást úgyhogy abban nem tudok segíteni. De tényleg, ahogy nagyobbak lesznek úgy lesz egyre könnyebb.

Amúgy én a helyedben tuti visszamennék dolgozni, ha tudok. Nagyon sokat segít a mentális állapotodon, ha legalább pár óráig felnőtt társaságban vagy. Akár mehetsz csak 4-6 órában is de mindenképpen érdemes, legalábbis szerintem.

Amúgy ami a legtöbbet segítene, az az, ha apuka is kivenné a részét a dolgokból. Erre amúgy a legjobb módszer, ha eleinte kis dolgokban kéred a segítségét pl vigyázzon a gyerekekre egy 3 percre amíg fürdeted. Aztán jaj gyorsan meg tudod e őket mosdatni. És mindig alaposan megdicsérni mindenért. Aztán meg jaj esti mesét olvasol? Hátha beválik. Utána pedig gyakran felhozni, hogy jaj milyen ügyesen csináltad ezt meg azt. Meséltem az xynak is és irigykedett, hogy ilyen segítőkész a férjem. Ha mások is ott vannak akkor meg hangoztatni, hogy jaj olyan jól eljátszottak. Nem tudom beválik e de ki lehet próbálni, ártani nem fog.

tegnap 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 5. Most kezd jobb lenni! 1,5 eves koratol katasztrofa volt, visitott,sikitott,utotte verte a tesot. Most kezd esze lenne kicsit. Nekem mar mindenfele sotet gondolataim voltak. Vegre eljatszik egyedul es tudok pihenni es mar az ejszakat is ataludja. A sulikezdes megint rossz lesz, ranitani irni olvasnk,akkor meg azzal megy el a du.de inkabb az,mint hogy 2 orat tologassam az autot vagy orakat legozzak. 40 vagyok, kivan a derekam,csipom,derekservem van, epegorcsom volt mar. egy rakat bajom. Alig birom egeszsegugyileg oszinten. Pedig hol van meg a vege...ferjem nekem.is estig dolfozok,ha nem, annyira faradt,h ulve alszik el. Belgyulladasa is sokszor elojon,kronikus beteg. Hat mit mondjak,nem egyszeru igy. :( nagymamak 250 es 300 km-re.
tegnap 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
41%

múgy ami a legtöbbet segítene, az az, ha apuka is kivenné a részét a dolgokból. Erre amúgy a legjobb módszer, ha eleinte kis dolgokban kéred a segítségét pl vigyázzon a gyerekekre egy 3 percre amíg fürdeted


Ez csak abban az esetben jó ha anyuka is segít apukának azzal hogy legalább őt nem kell eltartani, és anyuka is dolgozik nem várja a szájába a sült galambot.

tegnap 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
56%

17es

Anyuka jelenleg gyeden van. Még kapja a 1.5 éves után. Nyilván így ő is hoz haza pénzt. Ha viszont 2 éves lesz tényleg érdemes visszamenni a munkába. 3 éves korig csak a gyes jár, ami nagyon kevés pénz.

tegnap 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

17 még mindig nagyon b@ssza a csőröd, hogy bölcsis gyerek mellett nem dolgozik,rohanni kell vissza, mintha ezzel tartozna a férjének.

Úgy sejtem vagy rohadt féltékeny vagy a pénzes sógornődre, vagy téged hagytak el kisgyerekkel, és most sz@r neked, legyen másnak is.

tegnap 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!