Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy bírjátok 2 kisgyerek...

Hogy bírjátok 2 kisgyerek mellett? Velem van a gond , ha teljesen kikészülök a gyerekeimtől?

Figyelt kérdés

1,5 éves és 4 éves , apuka ha itthin van minimálisat segít de annyit dolgozik, hogy kb egyedül viszem a haztartást meg a gyerekeket is.

Delben hoztam haza eddig a nagyobbik fiam oviból, de elkezdtem dolgozni azóta ott alszik. Akármikor hazahozom őket(a kicsi bölcsis) csak sírhatnákom van hova kerültem... az oviba , bölcsiben arany szabalykövető gyerekek , de itthon szetszednek mindent , ölik egymást. Pihenni nem tudok egy percet sem. 2 hónap után felmondtam megint itthon vagyok gyeden , gondoltam kivárom még 3 éves lesz mert én ezt nem bírom... nem is akszik még 1 éjszakát sem egyben. Dolgozni is azért mentem vissza mert a 400km.re lakó nagyszülők azt javasolták biztos az a bajom nem vagyok nélkülük. Hát nem jött be. Se így nem jó se úgy , teljesen kész vagyok és bűntudaton van az egéaz érzéstől. Ennek tényleg ilyen rohadt nehéznek kéne lennie? Mert én ezt nem tudom.meddig birom még. Sokszor eszembejut hamarabb lennék egyedülalló anya , mert hétvégén legalább apánál kéne lennie a gyereknek kötekezően és akkor lenne időm pihenni is. Hogy lehet ezt bírni ezt.. nem hogy munkában... elmentem és összeestem kb. Pedig csak 6 óráztam 2 hónapot.. ha ezt kell egész életemben csinálni én leszúrom magam tényleg


tegnapelőtt 18:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Felmondtál, a kicsi még mindig bölcsis...akkor hogy nincs időd pihenni? Ott az egész délelőtt.
tegnapelőtt 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A kicsit nem hordom mivel szeptembertől nem tudtam munkaltatóit leadni , hogy felmondtam.
tegnapelőtt 19:13
 3/19 anonim ***** válasza:
2%
Harmadik azért ne legyen. Szitter, hogy kimozdulhass?
tegnapelőtt 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
3as így hogy nem dolgozik?
tegnapelőtt 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
40%

Ovi, bölcsi program van 4ig, nem kell úgy rohanni, felesleges ebéd után hazahozni, ha jól érzi ott magát a gyerek.

Este meg úgyis menni kell aludni, a kettő közti idő pár óra. Csak az eleje nehéz, ahogy nőnek, úgy könnyebb lesz, nem kell hosszú évekre ezt tervezni.

tegnapelőtt 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
18%
5ös akkor meg minek szülte? Ennyi erővel örökbe is adhatja őket. Otthon mereszti a gyerekek meg lepasszolva lennének?
tegnapelőtt 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
Adja inkább örökbe minden szülő a gyerekét, aki oviba járatja?
tegnapelőtt 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
9%
7es, nem ,csak az aki otthon kitartatja magát a gyerekért meg alvás után megy. Annak nem való gyerek, akinek akkora teher hogy egész napra meg akar szabadulni tőle, miközben ő nem csinál semmi értelmeset.
tegnap 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó, állítsd le magad. Nem mindenki élvezi a baba és totyogó idôszakot, amikor egész nap rajtad lóg a gyerek, minden élettani szükségletégez asszisztálni kell, és a nagy egy jó részében üvölt valamiért. Van aki nem "babázni" akar amikor gyerekvállalásra gondol, hanem jobban élvezi a gyereknevelést kisiskolás kortól felfelé. Ettõl nem lesz rossz ember vagy rossz szülõ. Olyan, mintha azt mondanád, hogy minek megy egyetemre, aki nem szereti a vizsgaidôszakokat. Nyilván az ember a hosszú távon nézi a dolgokat ilyenkor.


Kérdezõ, kitartást. Ahogy idôsödnek, egyre jobb lesz a helyzet. Nem fognak örökké egész nap rajtad lógni.

tegnap 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Apuka miért nem teszi oda magát hétvégén?
tegnap 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!