Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem fogadnak szót a...

Miért nem fogadnak szót a gyerekeim?

Figyelt kérdés

5 és 7 évesek, szépen kérem őket a dolgokra sokszor egymás után, de általában semmi eredménye hosszú hónapok óta.

A kicsi most nagyon botrányos, de igazából mindkettő az.


Pl, ma mondtam nekik, elmegyünk a játszótérre ha elkészülnek és felöltöznek.

Nos, ez reggel óta nem sikerült... Pedig nem nagy dolog..

Nem azt várom, hogy full készüljön el, csak hogy szóljon, hogy odament a mosdóba, vár, menjek és mossunk együtt fogat, de oda sem megy...


Ruhát kikészítettem nekik.. elkezdték dobalni.. egymást verni. Konkrétan én tettem-vettem, főztem, mostam, vasaltam, közben mondtam nekik, készülődjenek ahogy kértem, de semmi.

És a végén még én érzem magam szarnak, hogy nem mentünk le, pedig én egyértelműen megadtam a feltételeket.

Ilyenkor mit lehet tenni?

Nem úgy tűnik, hogy tanulnának a saját kárukon, szóval ez a módszer nálunk egy kalap szart sem ér.



aug. 20. 18:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%

Á, ez így felejtős ahogy te elképzeled. Én úgy csináltam ebben a korban, hogy rájuk húzkodtam a ruhákat.

A játszótér nem vita vagy alku tárgya, a gyerekeknek szükségük van a mozgásra. Ha te úgy látod, hogy ki kell mozgatni a gyerekeket, akkor kiviszed őket a játszótérre ha fene fenét eszik is.

Nálunk is kész téboly a készülődés. 9, illetve 7 évesek és valamelyik tuti cirkuszol egyet. De menni KELL, mert különben csak a nyamvadt monitort bámulják.

aug. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Úgy látom nálad 2 dolog van. Vagy könyörög az vagy rájuk hagyod. Egyik se jó.

Legyenek következmények. Egyértelmű szabályok. Ha nem öltözik fel akkor pl nem nézhet mesét. És tarsd is be. Ne könyörögj de rájuk hagyni sem. 2szer szólsz és kész. Ha nem sikerül akkor se azt csinál amit akar hanem jön a következmény.

aug. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem bámulják nálunk a monitort. Nagyon ritkán nézhetnek tévét, telefont vagy más mobil eszközt meg eleve nem kaptak még soha.


Legoznak, rajzolnak, ma szerepjatekokat játszottak. (Szerelős)


Van kertünk, szóval ott is lehet mozogni, tegnap pl egész nap kinn voltunk így nem feltétlenül a mozgás volt a tét.


Ez most nem az a fene fenet eszik helyzet volt, csak úgy gondoltam nekik is jobb, ha nem a kertbe megyünk "csak" ki. (Főleg hogy amúgy 35 fok van)


Hát bevallom őszintén én nem vagyok híve ennek az öltöztetős dolognak ekkora gyerekek esetében mert pár ruhadarab kivételével nagyjából 3 éves koruk óta képesek önállóan felöltözni meg tisztalkodni is. A fogmosásnal csak azért szoktam ott lenni, mert a nagynak már jönnek a rendes megmaradó fogai és nem szeretném ha az elsumákolt fogmosás miatt idő előtt kirohadna neki a foga.


Összességében végső esetben nyilván ha nekem sem lesz más megoldás mint hogy a cula gyerekeimet oltoztetem, akkor megteszem de azért még várok hátha van valakinek valami más ötlete.

aug. 20. 18:54
 4/18 A kérdező kommentje:

Hát a "ha nem öltöztök fel nem megyünk a játszóra" az elég egyértelmű feltetel..

Én be is tartottam. Nem mentünk.

Nem könyörögtem csak időközönként szóltam hogy még 2 óránk van már csak másfél.. már csak egy.. jó akkor ma nem megyünk.

aug. 20. 18:56
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
De akkor mi a gond? Jól el voltak otthon, nem akartak játszóterezni, és így nem készülődtek. Teljesen logikus.
aug. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Hja ez igaz, de az elv ami nem jött be. Most hozhattam vna azt a példát is, hogy reggel is könyörögni kell, vagy olyan példát is amikor nincsenek el.

Szóval.. a kérdés általánosságban hogy szép szóval, következetes cselekedetekkel nem érek el hosszú hónapok óta semmit, akkor mit javasoltok. Mert amúgy mindenhol ezt javasolják... De hát ez nyilvánvalóan másnak sem jön be, nem én vagyon az első és egyetlen.

aug. 20. 19:16
 7/18 anonim ***** válasza:
28%

Hat nemtudom, az enyem is ennyi idos, mondom megyunk, es ennyi.

Ne a gyerek parancsoljon mar.

aug. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%

Ez mát nagyon régen el van basz*a a leírtak alapján....

Még most neveld meg őket mert hajcsárokat nevetsz belőlük

aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
45%
Nekünk biztos nem parancsolna egy 7 éves, főleg nem egy 5. Nevelni kellett volna, nem mindent rájuk hagyni. Ne féljenek már felnőtt emberek egy gyerektől.
aug. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%
De amúgy a kérdező nem azt kérte, hogy irjatok le százan, hogy nevelni kell, hanem hogy hogyan.🤷 Amúgy én azt látom sajnos, hogy akik ennyire annak a hívei, hogy "márpedig egy gyerek ne dirigaljon", azoknak sincs általában értelmes eszkoztaruk, csak az ordibalas és a verés, hogy a gyerek megijedjen, és tudja, hol a helye. Lehet pakolni, hogy a kérdező elbszta, de az sem nevel véleményem szerint jobb embert hosszútávon, aki lelki terrorban tart egy gyereket. Akinek nem inge, nem veszi magára. Egyébként kérdező, szerintem aki valóban következetes, de szeretetteljes, az talán sok-sok év, de egy kifizetődő dolog.
aug. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!