Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem fogadnak szót a...

Miért nem fogadnak szót a gyerekeim?

Figyelt kérdés

5 és 7 évesek, szépen kérem őket a dolgokra sokszor egymás után, de általában semmi eredménye hosszú hónapok óta.

A kicsi most nagyon botrányos, de igazából mindkettő az.


Pl, ma mondtam nekik, elmegyünk a játszótérre ha elkészülnek és felöltöznek.

Nos, ez reggel óta nem sikerült... Pedig nem nagy dolog..

Nem azt várom, hogy full készüljön el, csak hogy szóljon, hogy odament a mosdóba, vár, menjek és mossunk együtt fogat, de oda sem megy...


Ruhát kikészítettem nekik.. elkezdték dobalni.. egymást verni. Konkrétan én tettem-vettem, főztem, mostam, vasaltam, közben mondtam nekik, készülődjenek ahogy kértem, de semmi.

És a végén még én érzem magam szarnak, hogy nem mentünk le, pedig én egyértelműen megadtam a feltételeket.

Ilyenkor mit lehet tenni?

Nem úgy tűnik, hogy tanulnának a saját kárukon, szóval ez a módszer nálunk egy kalap szart sem ér.



aug. 20. 18:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Papolni * 10es voltam
aug. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Igen, elvből nem ordítunk, nem verünk. Nyilván ember vagyok, volt olyan amikor a saját gyerekem halálra ijesztett és akkor kiabaltam vele (par alkalommal) de az ösztönös volt, ilyen felkiáltás szerű "hogy JOOOOEG MIIIIT CSINALSZ..? Kitorod a nyakad" vagy ilyesmi.


Ahogy írtam is, elmondom, kérek, szabályok vannak azután meg lesz ami lesz.


Volt régebben jutalmazás is, volt hogy számoltam vissza 20tol és ki lesz előbb kész, stb. Használtak addig amíg el nem kezdtek versengeni és veszekedni.


Egyébként éles helyzetekben általában megértik, hogy nem érünk erre rá. De a hangsúly az "általában" részén van..

Valosagban a nagy már megérti, mondjuk egy reggeli indulásnál, hogy időre megyunk de a kicsi nem mindig. Hozzá több türelem kell, többször meg kell erősíteni, konkretabb korlátok kellenek.


Szuper, hogy leirjatok hogy el vannak szúrva meg, hogy meg kell őket nevelni de a 10esnek van igaza... Ok.. tételezzük fel, elfogadom hogy a pozitív nevelés nem mindig jó, lehet nem a legeredményesebb, de várok akkor alternatívákat ami működik, működött nálatok.


Nyilván abban hiszek én is, hogy a későbbiekben ezzel a módszerrel lesznek eredményeink és egy egészséges lelkű, értékrendű embert (vagy embereket) kapunk majd, de hát azt is tudom, hogy erre nincs garancia és az én türelmem is finoman szólva fogytán van.

aug. 20. 20:45
 13/18 anonim ***** válasza:
84%
De nem értem, nem akartak kimenni a játszótérre, viszont elvoltak. Te is csináltad a dolgod. Miért kellene most őket megbüntetni? Csináltak valami rosszat? Mert azon kívül, hogy nem vették fel a ruhájukat, mert nem akartak kimenni, igazából semmit nem írtál, hogy akkora katasztrófa lenne.
aug. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Bontsd le apróbb feladatokra, ne azt mondd, hogy készüljenek el, hanem pl hogy most menjenek el fogat mosni. És akkor most kell, nem fél óra játék múlva.

Hosszú távon lehet egy rend, hogy reggel mi mi után jön, nálunk pl addig nem kezdünk játszani meg bármi mást csinálni, amíg nem vagyunk túl a reggelin, a fogmosáson és a felöltözésen.

Ne azt mondd, hogy akkor nem lesz játszótér, hanem érd el, hogy addig ne kezdjenek játszásba, míg meg nem csinálták.

aug. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
5 és 13as válaszolóval értek egyet. Ilyen nálunk is volt már.
aug. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a Beszélj úgy hogy érdekelje, hallgasd úgy hogy elmondja című könyvet! Sok hasznos infoval és eszközzel gazdagodnál. Ugyanilyen jó a Pozitív fegyelmezés - én abból online tanfolyamot csináltam, szerintem úgy még hatékonyabb.
aug. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
aug. 21. 06:43
 18/18 anonim ***** válasza:
87%
nem könyörögni meg szépen kérni hanem hatårozottan kėrni ,te mikor indulni szeretnėl felöltözöl és közlöd 5 perc mulva indulunk az 5 ėvest esetleg felöltöztethet 7 évesnek ruhát ki kėszit azt kėsz ha vitatkoznak mond meg neki hogy nem vita téma az indulás .
aug. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!