Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy értsek szót a gyerekeimme...

Hogy értsek szót a gyerekeimmel hang nélkül?

Figyelt kérdés
Gégegyulladásom van. A gyerekek 4 és 2 évesek. Valahogy a 2 éves még megérti, hogy anya nem olvas mesét,de a 4 éves nem. Tegnap már sírt is, hogy anya haragszik rám, mert nem szól hozzám. Hiába mondtuk neki, hogy nem tudok beszélni. A hallása jó, mégsem ért a suttogásból. A kicsivel meg fegyelmezési gondjaim vannak, mert nem tudok erélyesen rászólni, hogy nem szabad, és így nem vesz komolyan. Kivagyok már teljesen, 2 napja tart ez az állapot, és nem lesz jobb.

2012. jan. 4. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj oda a nagyobbhoz, amikor a kicsi nincs ott. Ültesd az öledbe és suttogd el neki, hogy nem haragszol, csak beteg vagy és ha jobban leszel, majd bepótoljátok a mesélést. A kicsire pedig nem ordítani kell, hanem olyankor fogd meg a kezét és vezesd be a sarokba. Hidd el, pár nap alatt ezt is meg fogja szokni. Ha nem erőlteted a hangod, akkor 1 hét alatt rendbe jön. Vegyél rá a gyógyszertárban toroköblögetőt a gyógyszer mellé amit felírtak.
2012. jan. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezerszer mondtam már neki, hogy nem haragszom, még apa is felhívta telefonon ma nap közben. Mondta is, hogy jó, értem. Aztán 5 perc múlva megint hozta a mesekönyvet. Nem értem, miért ilyen értetlen.

A kicsi meg visszaél a helyzettel, azt látom. Persze alapjában elég harsány vagyok, szóval most azt hiszi, hogy nem szólok rá, akkor szabad. Meg is van lepve, remélem nem "romlik" most el a gyerek, ma már pofozkodott is velem, azt is kipróbálta, hogy hagyom-e.

2012. jan. 4. 21:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Remélem nem gond, ha megosztom a tanácsot amit én is kaptam betegségem idején. Nekem azt mondták amikor gégegyulladásom volt, hogy ne suttogjak, teljes beszédtilalom, de ha nagyon muszáj akkor nagyon mély hangon beszéljek, mert az kevésbé terheli a hangszálat. (nem tudom, hogy miért) Nem volt szabad savanyút és csípőset ennem, ezenkívül nagyon meleget és hideget sem. A kicsi ha rosszcsontkondik, mást nem tudsz, mint odamenni hozzá, leguggolni mellé, megérinteni a vállát, hogy rád figyeljen, te szigorúan nézve a mutató ujjaddal integetsz és ingatod a fejedet. Sajnos a négyévesnél nincs más, ki kell várni, ha meggyógyulsz érti majd meg, hogy mi történt.Javulást!
2012. jan. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen, ezt a suttogást én is hallottam, hogy nem tesz jót. A férjemmel levelezek, de a gyerekekkel nem tudok mit tenni. A kicsi nagy franc, mert ha csúnyán nézek, és mutatom az ujjammal, hogy nem szabad, akkor leutánoz, ő is csúnyán néz, és megfenyeget. Hát, itt tartunk. De még vele jobb, ha az oviból hazahozom a nagyobbat, inkább ő beszéltet.

Ma is hazafelé: anya, mi ez a füst, anya, mit csinál a néni, anya, mit jelent ez a közlekedési tábla, anya, anya, válaszolj már, hát haragszol rám?

Komolyan kiborított már, hogy miért nem érti, hogy nem tudok beszélni.

2012. jan. 4. 21:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!