Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Totyogó gyerek mellett mikor,m...

Totyogó gyerek mellett mikor,mennyit tudsz olvasni?

Figyelt kérdés
Már aki szeret olvasni! Amíg nem járt addig nagyjából tudtam,de azóta...kiveszi a kezemből,jár kel,null huszonnégy figyelmet igényel. Estére már se energiám se agyam na meg ha elalvás előtt olvasok,annak az a kevés alvás látja kárát,ami talán jutna. Segítség nincs,a férjem reggel megy este jön. Hasonló paraméterekkel,hogyan olvastok?

okt. 20. 16:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%

Ilyenkor az olvasást és más egyéb szabadidős tevékenységeket nyugodtan elfelejtheted.


Ez ilyen. Én akkor olvastam, vagy csináltam mást, videóztam, ilyenek amikor a gyerek végre lefeküdt aludni. Akkor én is lefekvés előtt ezzel ütöttem el az időmet hogy olvastam 1 ilyen szabad óráim voltak nagyon sokáig, és semmi több. Amikor a gyerkőc már tudott egyedül játszani akár az udvaron akkor vittem magammal a könyvet és addig olvastam, igaz nem sokat, de jutott erre némi időm.

okt. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Most húsz hónapos. Nagyjából tíz-tizenket hónapos kora óta nem tudok olvasni. Már nagyon hiányzik. Tudom hogy ez egy ilyen idő,de úgy érzem még sokáig tart.
okt. 20. 16:58
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Semennyit, pedig nagy könyvmoly voltam mindig.


De mióta gyerekeim vannak, nem tudok, mikor az nagyobbik pici vt, akkor tudtam utoljára. De totyogó mellett már nem, mikor ébren van a kicsi, nyilván nem hagy békében olvasgatni 😅, alvásidejében főzök-takarítok meg igyekszem utolérni magam olyan dolgokkal, amiket nem lehet mellettük megcsinálni, este meg olyam hulla vagyok, hogy kb.bealszom, mikor ők is elalazanak.


Ez van, elfogadtam, majd olvasok, ha nagyobbak lesznek

okt. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nemcsak a kikapcsolódás miatti olvasás zavar ( de az is nagyon!) hanem van egy csomó jó gyereknevelés könyvem,amiről ódákat zengenek,és egyszerűen ahhoz se jutok hozzá. Tudom,hogy nem könyvből kell nevelni...

Alvás időben én is próbálom utolérni magam,de sajnos a kislányom nappal teljesen kiszámíthatatlanul alszik,van olyan is,hogy nem alszik.

okt. 20. 17:11
 5/20 anonim ***** válasza:

Ha ebren van, akkor 4-5 oldalt tudok olvasni mellett (na nem egyszerre, hanem ugy egesz nap) de ugy, hogy szigoruan nem ulok le, allok es a konyv/ kindle nem a kezemben van, hanem az asztalon.

Na akkor nem akarja kivenni a kezembol :D

De nyilvan 3 percenkent kell neki valami tolem, szoval sokaig nem jutok, de azert probalkozok, haha.


Egyebkent ha alszik vagy ha nincs itthon. De mostanaban nagyon rosszul alszik, van hogy orankent kel ejszaka, igy nyilvan estere ki se latok mar a fejembol, nincs erom olvasni, fel se fogom.


Szoval valtozo, 1,5 eves.

okt. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#5nekunk is ilyenek az ejszakaink. Születése óta egy kezem elég,hogy megszamoljam hányszor aludtam át éjszakát. Nagyon kivagyok már. Néha belekezdtek egy könyvbe,és nem fekszem le amikor le lehetne na hát akkor aztán a hasznalhatatlannal is hasznalhatatlanabb vagyok. Nekem ez hiányzik a legjobban,az olvasás.

A wcbe szoktam meg becsempészni a könyvet,de jó pár hónapja itt is dörömböl meg ordít,így nem opció az öt perc elvonulás sem.

okt. 20. 17:17
 7/20 anonim ***** válasza:
Miután elaludt 1-1,5 órát
okt. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha ébren van semennyit. Nappali alvása közben és este szoktam, de nem úgy haladok már vele, mint régen. 5-6 napig is tart egy kb 300 oldalas könyv, de nem olvasok minden percében az alvásának, azért ezt-azt megcsinálok előtte.

1,5 éves.

okt. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Semennyit nem tudtam.
okt. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha ébren volt semennyit. Hiába olvastam pár oldalt, fel sem fogtam, mert mindig rá is figyeltem. Én így nem szeretek olvasni. Akkor olvastam, ha aludt. Nappal ritkán, mert mindig volt más tennivaló, este altatás után meg adott egy kis izgalmat, hogy kitaláltam ma mit fogok csinálni (abban a fél órában, amit nyitott szemmel tudtam tölteni :D). Vagy megnéztem egy videót, vagy elolvastam 5 oldalt és bealudtam. De mindig úgy voltam vele, hogy az 5 oldal is pont 5 oldallal több, mint a semmi. A gyereknevelős könyvekben megtanultam szelektálni. Kb. 5 soronként beleolvasok és amíg a bullshit megy, ugrok. Baromi kevés az igazán érdemi, hasznos infó, így az pont megvan. Ha találok, akkor visszaugrok egy fél oldalt-oldalt és egyben olvasom. Vagy csak azokat a fejezeteket olvasom, amire éppen választ keresek.

Mostmár van egy 1,5 hónapos babánk is. Olyan hogy olvasás, vagy bárminemű énidő, jelenleg nincs. Háromnaponta 20 percre ébren tudok maradni kb. este, de semmi kedvem olvasni, most nincs agyam hozzá. Majd majd.

okt. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!