Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire rakjátok ki a gyereke...

Mennyire rakjátok ki a gyerekeiteket a social media felületekre?

Figyelt kérdés

Első gyermekemmel vagyok várandós. Sem én, sem a férjem nem tervezünk túl sok fotót feltölteni a babánkról sehova, de már előre stresszel az, hogy jó pár családtagom nem így gondolkodik. A húgomnak előbb lett gyermeke mint nekem, konkrétan ahogy küld anyámnak egy képet privátban 0.001 másodpercen belül kérdés nélkül már fent van facebookon, tiktokon és ki tudja még hol. Ez engem nagyon bosszantana, de a hugomat nem zavarja különösebben.

Nem szeretném ha emiatt feszültség lenne köztem és anyám között de már előre aggaszt, hogy erről egyáltalán majd beszélnem kell vele, hogy a megkérdezésem nélkül ne töltsön fel semmit a gyerekről. A legkisebb tiktok függő húgomról (12 eves) nemis beszélve, aki a social media világában nőtt fel és neki aztán nem lehet elmagyarázni, hogy van amit nem kellene feltölteni a facebookra pl..

Nektek volt hasonló a családban, hogy kezeltétek?

Köszönöm ! 27N


tegnapelőtt 18:07
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
76%
Ez a 20. Ilyen kérdés az elmúlt két hétben kb. Szerintem ezeket is egy ember írja ki, mert ez is olyan, amire ugrik 30 ember rögtön.
tegnapelőtt 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon ritkán töltök fel róla, 15 hónapos és szerintem van kép arról fent, hogy megszületett, meg arról amikor 1 éves lett. Anyum is mindent szeret megosztani facebookon de előre kértem, hogy ne. Így csak akkor tesz fel róla, ha születésnap van vagy ilyesmi és akkor is legtöbbször inkább a történetébe, így nála is talán 2-3 kép van fent. Nem zavar, ha van fent róla 1-2 kép de azért ne havonta legyen kipakolva.
tegnapelőtt 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
51%
Egyet sem. Mondjuk magamról sem. Ha valakinek küldenék képet, azt külön. Szerencsére a családunk alig hasznalja az ilyesmit.
tegnapelőtt 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
68%
Elég furcsa, hogy élőben ismerek kb 2 embert, akinek nincs Facebookja, meg szinte sose tölt fel fotókat, itt meg mindenkire ez a jellemző, én nem tudom, kik írnak ide... :D nekem is van a social medián kívül életem bőven, facen kívül nincs semmim, tehát ilyen tiktok és társai, de azért oda teszek fel mondjuk 1-2 havonta pár képet magamról és a családomról
tegnapelőtt 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
19%

#24 hát pedig nekem tenyleg nincs :)... 23-as vagyok.

Egy teljesen üres van létrehozva, mert kellett az ovis messenger csoporthoz csatlakozni,eddig ennyi sem volt. Gondolkodtam hogy kirakok legalább egy arcképet, de elvetettem az ötletet... egyébként ha valakiről, a gyerekemről pont szívesen raknék ki, de egyértelmű hogy nem fogok.

tegnapelőtt 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
17%

24!


10es vagyok. 41 éves vagyok, a lányom 8. Nincs facebookom,és nem is lesz. Minek? Ezt komolyan kérdezem.

tegnapelőtt 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Semennyire. Rólunk sincs kép.
tegnap 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
26%
Soha nem raktam ki 1 db képet sem róluk, max családi csoportba küldöm anyuéknak, de a profilodon 1 db kép sincsen. Rólam is csak a profilképem van. Nekem csak azért van Facebookom, mert ott tartom a kapcsolatot a rokonsággal, nem azért, hogy ott éljem az életemet. 25 ismerősöm van, mind a család, és közeli barátok, akikkel tényleg tartom a kapcsolatot.
tegnap 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
42%

Látom aki nincs fenn fb-n, már nem is ember, úgy le van pontozva :)

Amugy kérdezőnek nincs könnyű dolga, ha a családja így rá van függve. De ha ertelmes emberek, csak megértik, hogy a te engedélyeddel rakhatnak ki bármit, vagy az általad kirakottakat oszthatják.

tegnap 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ, a lepontozásokat én sem értem, mindenki úgy alakítja ezt egyénileg, ahogy neki jó. Még szülés előtt átfogom ezt beszélni a családdal és remélhetőleg felfogják, hogy ami a húgom gyerekénél megengedett szint, az nálunk már túlzás és nem engedjük.
tegnap 08:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!