Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire rakjátok ki a gyereke...

Mennyire rakjátok ki a gyerekeiteket a social media felületekre?

Figyelt kérdés

Első gyermekemmel vagyok várandós. Sem én, sem a férjem nem tervezünk túl sok fotót feltölteni a babánkról sehova, de már előre stresszel az, hogy jó pár családtagom nem így gondolkodik. A húgomnak előbb lett gyermeke mint nekem, konkrétan ahogy küld anyámnak egy képet privátban 0.001 másodpercen belül kérdés nélkül már fent van facebookon, tiktokon és ki tudja még hol. Ez engem nagyon bosszantana, de a hugomat nem zavarja különösebben.

Nem szeretném ha emiatt feszültség lenne köztem és anyám között de már előre aggaszt, hogy erről egyáltalán majd beszélnem kell vele, hogy a megkérdezésem nélkül ne töltsön fel semmit a gyerekről. A legkisebb tiktok függő húgomról (12 eves) nemis beszélve, aki a social media világában nőtt fel és neki aztán nem lehet elmagyarázni, hogy van amit nem kellene feltölteni a facebookra pl..

Nektek volt hasonló a családban, hogy kezeltétek?

Köszönöm ! 27N


tegnapelőtt 18:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
61%
Semennyire. Legfeljebb hátulról látható 2-3 képen.
tegnapelőtt 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%
Olyannyira nem, hogy a távolabbi ismerősök a gyerek első születésnapján tudták meg hogy létezik :-D
tegnapelőtt 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
59%

Eleinte kb minden mozdulatukrol toltottuk. Aztan a 2.nal kebesebbet vegul a 3.nal eljutottunk odaig, hogy semmi es az eddig feltoltott kepeket is letoroltuk.

Sogorek a szart is kiteszik kb. Van amikor egyben 40 kepet. Ok ilyenek, o dolguk.

Apamek felfogjak. Aposek kitesznek 1-1et ha veluk volt a gyerek. Annyi belefer.

tegnapelőtt 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
97%
Semennyire. És szerintem teljesen alap, hogy ha megkérek egy rokont NE tegyen ki képet, akkor nem fogja kitenni. Van akinek ez fura kérés?
tegnapelőtt 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
35%

Megmondtuk mindenkinek, hogy nem akarjuk az interneten mutogatni őket. 99%ban tiszteletben tartják, aposom kitette borító képnek a fiam, az anyósom 1 kepet tett ki róla 3.5 év alatt, azon is ő van ahogy kanállal eteti inkább.

Ezekért nem szóltunk, de mivel mi magunk sem pakoljuk ki őket, így egyértelmű hogy ők sem. más lenne a helyzet ha mondjuk én napi 20at, ők meg semmit.

Elmondtuk nekik, hogy mivel ő még nem tudja kinyilvánítani az akaratát ezzel kapcsolatban, mi képviseljük az érdekeit és mi így látjuk jónak.

Ha meg kipakolnák, nem küldenék nekik semmit 2. Szólás után és megkérném őket hogy azonnal szedjéknle amit kitettek, sertodes árán is.

Ha ennyire nem értik, sajnálom, a gyeekem erdeke előrébb van mint az a 20 lájk amit kapnak rá.

tegnapelőtt 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
45%

Nem tolom túl. Megszámoltam: összesen 17 kép van az egész fb oldalamon, ebből 5 tájkép vagy olyan, amin háttal és messzi vannak a gyerekek. Ezek borítóképek. 12 képen rajta vannak velem együtt. Ez 10 év termése 2 gyerekkel. A legutóbbi kép májusban került fel.

Megosztott fotó sehol sincs. Amikor az első kép felkerült, nálunk is volt közeli rokon, aki osztotta orrba-szájba, akkor meghoztuk a szabályokat, hogy ezt nem. Főleg hogy az ő beállításai szerint bárki láthatta, míg az én megosztásomnál még ismerős ismerőse sem.

tegnapelőtt 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
77%
Havonta egy két kép a gyerekeimrol.
tegnapelőtt 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
44%

Nyilvánosan 0. Ismerősök láthatnak néhány kiránduláson, családi eseményen készült képet. (Nincs sok ismerősöm, és mindenkit ténylegesen is ismerek.)

Anyu mindig megkérdez, ha olyan családi képet tenne ki, amin rajta vannak a gyerekek, vagy mi. Elmondtam neki is, hogy nyilváos beállítással ne, egyébként meg azért ésszerűen tesz ki évi max 4x képet az unokákról, nem tolja túl. A többi rokon nem tesz ki az én gyerekeimről semmit.


Ezen a szinten, ahol a családod áll, nem küldenék nekik semmilyen képet, és azt sem engedném, hogy lefotózzák. Vagy az elején megengedném a szabályok ismertetésével, de amint megszegik, megtiltanám.

tegnapelőtt 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
42%

2.5 éves. Nincs fent kép róla.

Családi üzenetezős csoportba küldök heti párat, de az privát. Szüleim könnyen megértették. Anyósom más intellektusú neki nehezen ment, mert "olysn szép kislány". De végül ő is felfogta.

Majd ha a lányom elég nagy lesz, akkor majd eldönti ő, hogy mikor mit oszt meg magáról.

tegnapelőtt 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
47%
Nincs facebook regisztrációm. Se insta, se tiktok, se más. A valóságban élek.
tegnapelőtt 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!