Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire rakjátok ki a gyereke...

Mennyire rakjátok ki a gyerekeiteket a social media felületekre?

Figyelt kérdés

Első gyermekemmel vagyok várandós. Sem én, sem a férjem nem tervezünk túl sok fotót feltölteni a babánkról sehova, de már előre stresszel az, hogy jó pár családtagom nem így gondolkodik. A húgomnak előbb lett gyermeke mint nekem, konkrétan ahogy küld anyámnak egy képet privátban 0.001 másodpercen belül kérdés nélkül már fent van facebookon, tiktokon és ki tudja még hol. Ez engem nagyon bosszantana, de a hugomat nem zavarja különösebben.

Nem szeretném ha emiatt feszültség lenne köztem és anyám között de már előre aggaszt, hogy erről egyáltalán majd beszélnem kell vele, hogy a megkérdezésem nélkül ne töltsön fel semmit a gyerekről. A legkisebb tiktok függő húgomról (12 eves) nemis beszélve, aki a social media világában nőtt fel és neki aztán nem lehet elmagyarázni, hogy van amit nem kellene feltölteni a facebookra pl..

Nektek volt hasonló a családban, hogy kezeltétek?

Köszönöm ! 27N


tegnapelőtt 18:07
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
69%
#10: sajnos el kell keserítselek, de ez az oldal is közösségi média része.
tegnapelőtt 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
59%

11!


Oké,de itt nem tudják, hogy ki vagyok,nem találnak meg az ismerősök és anonim vagyok. Nincs fotó,nincs semmi. Ez azért más.

tegnapelőtt 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
46%

Nyilvánosan semmi. A fb- és az instaprofilom csak ismerősöknek látható, ott néha van kép háttal / elhomályosítva. Arccal, felismerhetően sehol.

A szüleim és az egyéb rokonok hálistennek tudják kezelni a social mediát (legalább ebben az értelemben :D) és eszükbe se jut kirakni semmilyen képet az unokájukról (mondjuk amúgy se posztolnak soha semmit).

tegnapelőtt 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
44%

Nem. Mi családunkban nem is csinál ebből senki sem ügyet. Megmondtuk hogy sehova nem teszünk ki semmi képet, nem mutogatási tárgy a gyerek, legfeljebb néha 1-1 családi fotót nyaralásról mondjuk és max ennyi. Persze privátban van egy csoport ott azért küldözgetünk képeket, de nem visszük túlzásba, minek?

Persze sógoromék másképp gondolkodnak, ott nem rég született meg a kisgyerek és napi szinten töltik fel a képeket, videókat szinte mindenről. Megértem hogy lelkesek meg tetszik nekik, de szerintem túlzás. Ráadásul nem is laknak messze, sűrűn találkoznak mindenkivel a családban. A tesómék például messze laknak 2-3 havonta ha találkozunk velük meg Ők is a többiekkel, mégsem árasszák el a családi privát csoportot meg a közösségi felületet nyilvánosan a fotókkal hogy minden egyes dolgot feltesznek. Minek?


De van egy munkatársam aki mióta nagyszülő lett szinte mindenről feltölti a képeket, sokszor arról mit főzött, meg ahogyan bezabálja, meg amit a felesége főzött arról is állandóan, amikor unokázik akkor szinte folyamatos videó felvételeket tölti fel nyilvánosan mindenkinek. Oké hogy dicsekszik meg örül, nincs is ezzel baj, csak szerintem ennek is van egy határa.

tegnapelőtt 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
63%
Mi megmondtuk mindenkinek, hogy ne pakolgassanak. Anyósom kettő képet tett fel azt megengedtük. Szerintem világosan meg kell mondani, hogy ne aki ebből nem ért az nem kap semmit akkot majd megérti.
tegnapelőtt 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
De lesz feszültség, mert nem állsz ki magatokért, nem állsz bele a konfliktusba, csakhogy sértődés ne legyen. De, legyen. Így élni és gyereket nevelni nem lehet. Azonnal kezdj valamit magaddal. Legalább te.
tegnapelőtt 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
40%
Magától értetődik, hogy semmit sem teszünk ki még magunkról sem!
tegnapelőtt 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
22%
Bujjatok el valami pincébe inkább 🤣
tegnapelőtt 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
54%

Facere kiraktam, hogy megszületett, 1 éves lett, meg a tesóval babavárós képet. Mondhatni a nagy dolgokat az életünkben. De sokszor gondolom, hogy ez is minek. A családi messenger csoportba szoktam több képet megosztani anyumékkal, tesómmal de megmondtam, hogy ha fel akarnak tenni képet, mindenképp kérdezzenek előtte (megjegyzem, egy képet se tettek fel a saját oldalukra).

Instára többet teszek 1-2havonta, nincs sok követőm, az inkább nekem egy kis emlék, szépen kirakva.

tegnapelőtt 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
72%
Gyk-n senki nem tölt fel semmit a gyerekéről, nem tudtad?
tegnapelőtt 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!