Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnál is örül a család ha...

Másnál is örül a család ha bömböl a kisgyerek?

Figyelt kérdés

18 hónapos múlt a fiam, nagyon húz felénk. Most mi jelentjük a biztonsagot. Nagyszülők (férjem szülei) szerethetik ha sír a gyerek? Állandóan kiveszik az olembol, ha sír akkor is. Ha az apjához akar menni nem engedik oda hiába nyujtozkodik. Csak nagy sírás árán tehet azt amit szeretne. Utálok is oda járni ezért, mert valószínűleg szeparacios időszaka van a kisgyereknek, épp ez nem hiányzik. Régen is volt ilyen probléma anyósom "semmi baja nem lesz ha sír egy kicsit" szövegeivel. Régebben is volt hogy aludt felkeltették és utána örültek hogy dajkalhatjak a nyűgös babát. Volt pár vitank...

Attól tartok valami nagy gond van náluk. Másnál is előfordult?



okt. 9. 13:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Talán egyszer-kétszer fordult elő az elején. Utána megerősödtem,és senki nem "bánthatta", sírathatta a kisbabámat. Mert jaj volt neki akkor... 😁.

Én anyóséknak se engedtem az ilyesmit. Inkább ki se engedtem a kezemből a gyereket. Nem engedtem,hogy csesztessék, megetessék olyannal pl,amit még nem eszik,vagy direkt felkeltsék.

okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem engedném.

Ha nem tudnak viselkedni, nem kell hozzánk jönni és mi sem megyünk.

okt. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

2!


Tudod sok családban gyerek státuszba kerül a fiatal feleség/menyecske.

Anyós-após, meg az ő kicsi fiuk előtt meg se mernek szólalni.

okt. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Rengetegszer felszólaltam már és álltam ki magunkért. Egy a baj a férjem hallgat, konfliktus kerülő, és sajnos nem áll ki a kicsi mellett se. Mit tehetnék?
okt. 9. 13:20
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Dobd ki!
okt. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Katona Dius ***** válasza:
100%
Anyuék nagyszüleimnél (anyós-após) laktak, mikor csecsemő voltam. Amikor sírtam, akkor nagyapám mindig mondta anyunak, hogy ne vegyen fel, mert így csak erősödik a tüdőm. Anyu azóta is szidja, mert tényleg jó nagy hangú lettem :D
okt. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Állj ki a gyerekedért. Te vagy az anyja, látod, hogy mi bántja és mit akar. Ő még kicsi, neked kell kiállni érte. Ha sír nem veszik el. Fogod és kiveszed a kezükből vagy oda sem adod. Ennyire egyszerű. 18 hónapos még nem tudja magát kifejezni.

A nagyszülők csak nagyszülők. Nem a szülei. Ti mondjátok meg, mi fér bele és mi nem. Még most állj ki magatokért mert később még nehezebb lesz. Lesz pár vita az elején de majd megszokják.

okt. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mondta anyósom, hogy nem kell minden sírást komolyan venni, mert nem azért sírnak ám, mert bajuk van, csak próbálgatják a hangukat. 🙄


Hát mondtam neki, hogy remélem egyszer neki is lesz valami problémája, amit mindenki le fog sz*rni magasról azzal, hogy csak a hangját próbálgatja, azóta egyszer nem hozta ezt fel.

okt. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nálunk elő nem fordulna, hogy kiveszik a kezemből a síró gyereket. Nem adom át.

Határokat kell húzni.

Amúgy az én szüleim nem értenek a vigasztaláshoz, eszükben sem lenne síró gyereket átvenni. Anyósom sem merne ilyet.

okt. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Küld el őket a jó anyjukba, szedd ki a kezükből a gyereket, nyisd ki a szád.

Ha nem megy a szép szó akkor majd a csúnya használni fog.

okt. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!