Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kis gyerekek és nagy gyereke...

A kis gyerekek és nagy gyerekek húsz harminc évvel ezelőtt milyenek voltak és most milyenek!?

Figyelt kérdés
Huszon harmincon éve is ugyanilyenek ugyanolyanok voltak mint a mostani időkben!?

tegnap 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem a mai gyerekek nagyon neveletlenek, pofátlanok. 20 éve normálisabbak voltak.

Akkoriban még foglalkoztak velük a szülők. Most kifialják őket csokra, és szevasz. Anya otthon facebookozik, műkörmöshöz, pilláshoz járkál, a gyerek meg le van fosva, telefonozik az is.

Minden meg van nekik engedve. Se az oviban, se a suliban nem szólhatnak rájuk. Igazi kis vadbarmok.

tegnap 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

"Akkoriban még foglalkoztak velük a szülők."


Ugyan már, én 20-30 éve voltam gyerek, többségünk "fenyítve" volt, de foglalkozva nem volt velünk, ez a két dolog nem ugyanaz.

tegnap 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Engem a tv nevelt meg a nagymama “vigyazott ram”, akivel ugye kb csak tv-t lehetett nezni :D

A szuleim sokat dolgoztak sajnos. Kiosztottak egy-ket pofont, ha mar zavartam oket egy kicsit is a gondjaimmal, aztan ennyi volt. Es szerintem ezzel nagyon sokan vannak igy.

Nyilvan nem minden szulo ilyen, de 30-40 evvel ezelotti eletet se romantizaljuk mar, mert nem biztos, hogy jobb.

Masnak mas nyilvan ma gyereknek lenni, mint anno, de hogy most mikor volt rosszabb vagy epp jobb, ki tudja 🤷‍♀️

Illetve szubjektiv nagyon.

tegnap 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
😟☹️
tegnap 20:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

80 as evekben voltam gyerek.

Minket vertek a tesommal , nem sirom vissza a gyerekkorom.

tegnap 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

86-ban születtem, a 80-as, 90-es években voltam gyerek, és őszintén szerettem a gyerekkorom.

Apum rengeteget dolgozott, vele nem is volt olyan jó a viszonyom, de anyum foglalkozott velem sokat, szép emlékeim vannak.

Viszont én tuti nem olyan voltam, mint a mai gyerekek többsége. Az én fiam még csak 2 éves, így nincs nagy tapasztalatom a nevelésben, de eléggé félek, mert azt látom, hogy eszköztelenek a mai szülők, a gyerekek pedig tökéletesen ki is használják ezt.

Ahogy azt is, hogy a mai felnőttek nagyrészének nem volt habos-babos rózsaszín gyerekkora, ezért a saját rossz élményeikért is a gyereket próbálják kárpótolni, aztán sokszor átesnek a ló túloldalára...

tegnap 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szinte ugyanolyanok
ma 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!