Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi gyerekekre nem figyelős történetről?

Figyelt kérdés

Furcsa dolgoknak voltam ma szemtanúja. Két szülő + 3 kisgyerek, mentek le a metróhoz a Kökinél a lépcsőn, de úgy, hogy a két nagyobb gyerek ment a két szülővel, a legkisebb meg hátul, valószínűleg nem régóta tudott járni, mert a lépcső tetején megállt, nem tudott lemenni egyedül. A szülők le se szarták, a gyerek fent dekkolt, mikor a többiek már szálltak volna be a metróba, de feltűnhetett neki, hogy sehol senki, mert elkezdett üvölteni a lépcső tetejéről, hogy APAAAA, erre a szülők észrevették, megálltak, apa elindul hogy összeszedje a gyereket, de közben a metró becsukta az ajtókat, erre meg elkezd üvölteni mind a két szülő, hogy bent van a gyerek (valamelyik a két nagyobból de azok is óvodás korúnak tűntek, max elsős lehetett a legnagyobb, de nem tudom, melyik volt a metrón).

A sztori vége happy end lett, mert a vezető észrevette, hogy hátul gond van, kinyitott, és végül együtt utazott a család a metrón.

De annyira szürreális volt az egész, hogy öt percen belül a háromból majdnem két gyereket is elhagytak.


aug. 28. 19:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Azt, hogy egyre biztosabb vagyok benne, hogy engedélyhez kötném a gyerekvallalast.
aug. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Kitalálom, látszódott anyukán és apukán, hogy nem az MTA rendes tagjai?:D
aug. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2# Nyilván igen, de azt gondolná az ember, hogy attól még valamennyire odafigyelnek, pláne ilyen forgalmas helyeken.
aug. 28. 19:54
 4/17 anonim ***** válasza:
30%

Hihető. Ja, nem.

Már ott sántít, hogy az a gyerek, aki épp megtanult járni, még 1000-ből 999 esetben nem beszél.

aug. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

#4 Nem szónoklatott tartott a Nemzeti lépcsőjén, egyetlen szót mondott.


Igen, sajnos vannak ilyen figyelmetlenek, és nem ártana alkalmasságot vizsgálni, kevesebb probléma lenne.


De van ismerősöm, akik úgy vállalták be a párjával a második gyereket, hogy a szülők vállalták, hogy besegítenek, mert már az elsőnél is voltak problémák.

aug. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

5! Szerinted, hogy lehetne vizsgálni az alkalmasságot a gyerekvállaláshoz?

Én naponta vagyok szemtanúja elhanyagolásnak. Diplomás, jólszituált, magyar szülők. Anyuka már a 2. babát várja, de 3-at vállaltak, mert csok-osok.

Igazából az elsőt is elhanyagolják, aki másfél éves.

Olyan dolgok vannak, hogy a szülők lekísérik a vendéget, miközben a másfél éves gyerek egyedül fennmarad a 2. emeleti lakásban és az erkélyen ácsorog kint egyedül. A szülők lentről, az utcáról integetnek fel a kicsinek és kiabálnak, hogy maradj ott ahol vagy, mindjárt megyünk....

Ez csak 1 eset. Tudnék még sorolni egy párat. Védőnőnek jeleztem, de nem akar róla tudomást venni.

Szerintem el sem hiszi. Tényleg kedves, értelmes, fiatal párnak tűnnek. Amíg nem történik tragédia...

aug. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
6# ez nem elhanyagolás, hanem veszélyeztetés. De ez sem jobb. Amúgy nagyon komoly pszichológiai teszt kellene gyerekvállalás előtt nyilván. És nem azt mondom, hogy akinek mondjuk van valami lelki betegsége, az ne vállaljon gyereket, mert amúgy attól még lehet szuper szülő valaki. De pl az ilyen eseteket igenis ki lehetne szűrni, amit írtál.
aug. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

Én hasonlót a nagy Pokemon Go (vagy mi a neve annak a Pokemon kereső játéknak) hajnalán láttam, jó pár évvel ezelőtt.


Ültem a buszon, felszállt egy anyuka, szép ruha, csini haj, kellemes illat, szép babakocsi, benne egy tiszta, aranyos kisbaba.

Anyuka leült, lefékezte a babakocsit és elkezdte nyomkodni a telefonját.


Egyszer csak az egyik ajtónyitásnál lepattant a buszról és vadul elindult valamerre, majd miután a busz becsukta az ajtókat és elindult, sikoltózva rohant a busz után, mi utasok, meg bent kiabáltunk a sofőrnek, hogy álljon meg, mert fenn maradt egy kisbaba...


Nem semmi volt, sok évvel ezelőtt történt, de belém égett ez az esemény.

aug. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
És amikor a zárt autóban halnak meg gyerekek, mert bent felejtik a szüleik? Komolyan mondom, botrány, vagyis inkább nincsenek is szavak arra, milyen emberek járkálnak körülöttünk.
aug. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#4 Bocs, nem kérdeztem meg, hogy mikor tanult meg járni és beszélni, nincs gyerekem, nem tudom, mikor jönnek ezek a dolgok, csak tippeltem egyet :D De mondjuk nem nagy beszéd, hogy tudja kiabálni, hogy apa.


9# Mondjuk őket nem bent felejtik szerintem, csak simán ostobák/tájékozatlanok és fogalmuk sincs, mennyire felmelegszik az autó és mennyit bír a baba. Gondolom azt hiszik, maximum megizzad picit, mi baja lehet…

aug. 28. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!