Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tettétek túl magatokat...

Hogyan tettétek túl magatokat azon, ha nem lett több gyereketek, pedig a legtöbb szempontból lehetett volna? Vagy volt, akinél a párja határozottan nem akart, aztán egyik napról a másikra mégis?

Figyelt kérdés

Az egyetlen szűk keresztmetszet, hogy a férjem nem szeretne többet, mert nem lenne rá több energiája és türelme. Ezt nyilván ő érzi, és el is fogadom, csak olyan nehéz mégis túllépni rajta. Az is jó, ahogy most élünk, dolgozunk mindketten, kivesszük mindketten a részünk a gyereknevelésből is. A korkülönbség már nagyobb lenne, de életkorban nekünk még beleférne. A munkánk is rugalmas, anyagi nehézségeink sincsenek.


Tudom, hogy van, akinek egészségügyi okból egy sem lehet, és hogy az milyen nehéz, vagy van, de más problémák vannak, amik miatt nem lehet több, vagy ami miatt nem akarnak. A mi egészségünk, helyzetünk, körülményeink viszont még engednék. Az első 3 év tényleg nem egyszerű az alvás miatt, és persze utána is vannak nehézségek, de olyan nehezen engedem el azt a képet, ami a fejemben volt annyi ideig, meg talán az ösztön is.


Volt, akinek a párja meggondolta magát? Mi miatt?


tegnap 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Én voltam az nálunk, aki nem akart második gyereket, úgy éreztem, hogy képtelen lennék szeretni egy másik gyereket annyira, mint amennyire az elsőt. A férjemmel meg is beszéltük ezt és elfogadta a döntésemet.


A sors viszont mást akart, mint én, ugyanis terhes lettem újra. Az a terhesség vetéléssel végződött, de valahogy ott akkor megváltozott bennem egy kicsit a hozzáállás. Megbeszéltük a párommal, hogy nem fogunk sem érte, sem ellene tenni. Továbbra is aggódtam, őszintén szólva rettegtem attól, hogy lesz, ha újra terhes leszek. Aztán kiderült, hogy várandós vagyok ismét. Végig aggódtam az egész terhességet. Aztán amikor megszületett a második gyerekem, egyszerűen eltűnt az egész érzés. Mire hazamehettünk a kórházból, már totál természetes volt, hogy kettő gyerek van. Soha nem bántam meg, hogy két gyerek lett végül. Oké, néha nehéz, mert megoszlik a figyelem, de ettől függetlenül az a szeretet, amit mindkettejük felé érzek, szavakkal nem leírható.

tegnap 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

"de olyan nehezen engedem el azt a képet, ami a fejemben volt annyi ideig, meg talán az ösztön is."


Szinte látom, ahogy bevállalod, majd egy neurotikus roncs lesz belőled, aki a férjével ordibál, mert az nem segít. Tudom, te eddig sem voltál olyan. A nyakadba zúdítanál másik 18+ év felelősséget, csak hogy engedelmeskedj a hormonoknak és az ösztönöknek.

Gondolkodj már felnőtt nő módjára...

tegnap 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen képet?

A fantázia sosem találkozik a valósággal. Ha a férjed nem akarja, ne álmodozz arról, hogy egyik napról a másikra babacuccokkal, repesve állít haza, hogy csináljatok újabb gyereket.

Valószínűleg sokkal szarabb lenne bevállalni, mint most azt képzeled.

tegnap 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a 3. gyerek ilyen. Mi beszéltünk már erről, korábban nem volt egy határozott nem, de így 2 gyerek után már azért erősen újra kéne szervezni a dolgokat. De ha belegondolok, hogy kész vége, akkor nagyon szomorú vagyok, valahogy úgy érzem az életemnek ettől van igazán értelme hogy gondoskodok a családomról. Pedig nekem komoly munkám volt, ívelő karrier, tehát volt alternatívám. Csak valahogy már nem érdekel. De hirtelen felindulásból nem lesz több gyerek, csak ha eltökéltük, hogy jöhet és helyet szorítunk neki is. Én úgy érzem idővel el tudnám engedni, mert már van kettő. Gondolom akkor nehezebb ha egy sincs.
tegnap 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Volt némi megingás az első gyerkőc után, hol a férjem gondolta úgy, hogy jó lenne és én nem, hol fordítva. Aztán egyszercsak közös nevezőre kerültünk és úgy döntöttünk, hogy legyen. Összességében szerintem miután elkezdtem vágyni a második gyerekre, nem tudtam volna jó érzéssel csak a férjem miatt elengedni.
tegnap 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megelégedés és hála gyakorlásával. Nézz körül és értékeld, amid van.

A gyereknek is az a jó, ha mindkét szülő őszintén várja, nem pedig szájhúzogatva, fog összeszorítva belemegy valahogy a másik kedvéért.

Ugyanúgy, ahogy nem eszed meg a 3. szelet tortát, hiába akarod vagy nem veszel meg minden szembe jövő cuki kacatot, mérlegelsz és belátod, hogy nem lenne jó mindent egybevetve.

tegnap 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!