Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan neveljek szófogadó...

Hogyan neveljek szófogadó gyereket? Milyen a határozott nevelés?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom h legyek határozott. Na de ez mit is jelent? Ha én azt mondom h nem akkor az nem, hiába vágja magát földhöz?! Még csak 9 hónapos a kisfiam de totál félek a dackorszaktól és igazából nem tudom hogyan kell helyesen nevelni. Sajnos nincs példa előttem, mert a szüleim tojtak a fejemre. Előre is köszönöm ha ír valaki pár tippet akár példákkal is. Vagy esetleg olyan könyvet ami hasznos és lehet belőle tanulni.
2022. máj. 24. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Legyél következetes.

Pl.: Ha boltba mentek beszéljétek meg a gyerekkel előre, hogy csak 1 csokit választhat.

Vagy ha mentek a dokihoz beszéld meg vele, ha ügyes lesz és nem fog sírni, akkor utána megnézitek az XY mesét.

Persze egy 9 hónapos még nem igazán ért meg semmit, de neki is el kell magyarázni a lehető legegyszerűbben, hogy nem szabad és miért nem. Illetve hiszti esetén náluk még legjobb a figyelemelterelés. Ha balhézik mutatni kell neki valami érdekes játékot, tevékenységet és úgy kizökkenti. Ha csak annyit hall egész nap, hogy "nem", "nem szabad", akkor pillanatokon belül megtanulja és ő is mindenre német fog mondani. Tehát a nemmel csak óvatosan!

2022. máj. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Először is el kell fogadnod, hogy ez egy HOSSZÚ FOLYAMAT... a szó amit keresel, KÖVETKEZETESSÉG. Ez azt jelenti, hogy évekig ki kell tartanod minden mellett, amit felállítasz. 2,5 éves a gyerekem, és már rengeteg mindenben hallgat rám, mert tudja, hogy következetes vagyok, mindig betartom amit mondok (pl "ha nem veszed ki a szádból, elveszem"). De pozitív dolgokban is következetes vagyok, és alap dolgokban is, pl hogy kézen fogva megyünk, boltban csendben jön utánam, hallgat rám ha mondom h gyere, állj meg, stb, mondjuk szerintem az is közrejátszik, hogy ő nagyon nyugodt gyerek, sokat számít a személyisége is, hogy mennyire ellenálló... Persze benne vagyunk a hisztikorszakban, azt is meg kell tanulni kezelni, de az a lényeg, hogy ez neked is, és neki is tanulási folyamat. Minden nap tanultok valamit (pl. hogy kellett volna kezelnem ezt a fajta hisztit, legközelebb már tudni fogom). Senki nem születik tökéletes anyának, minden nap együtt tanultok. A lényeg, hogy egy következetes, biztos pont legyél az életében, ami nem, vagy csak nagyon ritkán inog meg. Így biztonságban is fogja érezni magát.
2022. máj. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a Drámamentes fegyelmezés c. könyvet ajánlotta valaki, elolvastam, szerintem tényleg jó. De az én fiam is 9 hónapos, meglátjuk majd a gyakorlatot. A könyv lényege (számomra) az, hogy ha valami gond van, tehát fegyelmezni kell, akkor először kapcsolatot teremtünk a gyerekkel, visszajelezzük neki, hogy mit érez, és csak ezután, ha mindenki lenyugodott, jön a fegyelmezés. Másrészt pedig hogy annak a képesség ek, hogy viselkedni tudjon egy gyerek, egy hirtelen vágynak nem utánamenni azonnal, idő kell, hogy kifejlődjön. Ez egy tanulási folyamat. Sokszor hülyeség büntetni, ahogy úszni se attól tanulsz meg, hogy leszidnak, mert még nem megy.
2022. máj. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!