Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Határozott szerződéssel 100%,...

Határozott szerződéssel 100%, hogy nem hosszabbítanak, ha teherbe esek?

Figyelt kérdés
Több, mint egy éve a cégnél dolgozom, de itt csak 2 után kapunk határozatlan szerződést, ráadásul a vírus miatt most csak 3 hónapos szerződések vannak. Aggódom, hogy terhes vagyok, holnap kellene megjönnie, de tegnapelőtt délután óta csak élénk piros minimális (csak kb.a wc papíron látszik) vérzésem van, a menstruációtól nagyon messze áll. Nagyon szeretem a munkahelyemet, nem szeretném elveszíteni, de ha mégis baba van a dologban akkor szerintem nem sok esélyem van rá, hogy hosszabbítsanak velem. Van itt olyan, aki így esett teherbe? Hogyan fogadták a munkahelyen?
2020. szept. 23. 06:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem sok esélyed van. Szerintem.de szerintem ha vérzel akkor ez menstruáció lesz és nem holnap hanem ma jött meg.
2020. szept. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Remélem igazad van és megjön, de hétfő este óta van ez, ami szerintem már elég sok idő. Plusz 2 hete vasárnap szexeltem a barátommal, és kiszakadt a gumi, bár egyből kicseréltük és az ép is maradt a végéig, de nagyon aggódom, hogy ennek köszönhető ez a vérezgetés.
2020. szept. 23. 07:10
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Én ehhez csak annyit tennék hozzá csak, hogy lásd kivételek is vannak ahol én dolgozom annyira elégedettek voltak az egyik dolgozóval, hogy amikor kiderült, hogy babát vár akkor a határozott szerződését határozatlanra változtatták, hogy a kicsi születése után ne maradjon ellátás nélkül és sok szeretettel várták vissza a munkába. Tudom, hogy ritka...de ilyen is van!
2020. szept. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

Ha kiszakadt a gumi, akkor ez egy nem tervezett terhesség. Nem kellene a barátod véleményét is kikérni, mielőtt tervezgetsz?

Amúgy van olyan, hogy terhesseg alatt is hosszabbitanak. Nyílván attól is függ, hogy milyen munkahely és milyen munka. Egy szalag mellett dolgozó gyári munkásnak kb semmi esélye rá, míg mondjuk egy gimnáziumi matektanárnak minden esélye meg van ra

2020. szept. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem 100%, de ha három hónapos szerződésekkel foglalkoztatnak titeket, én nem építenék rá. Nyilván vannak csodák amiket a többiek írtak, de nem ez az általános. Nem véletlenül foglalkoztatnak így.


Nálunk többek között ezért is van öthónapos próbaidő meg határozott idejű szerződések az első évben, mert megszaporodtak a pár hetet, hónapot dolgozó, többet nem látott kismamák és a haszontalan léhűtők, akiktől nem lehet megszabadulni.

2020. szept. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem érdemes lenne egy tesztet csinálnod, beszélned a pároddal, mielőtt ezen agyalsz.

Simán lehet hormon zavar miatt ez a vérzés.

2020. szept. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem olyan hülyék, hogy hosszabbítsanak
2020. szept. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk simán hosszabbítottak a kismamáknak, visszavették szülés után úgy is, hogy már úton volt a következő. De tudom sajnos, hogy ez a ritkább eset.
2020. szept. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Nekem nem hosszabbítottak.
2020. szept. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Miből gondoljátok, hogy nem beszéltem a barátommal erről? Természetesen tudja mi a helyzet. 6 éve együtt vagyunk, ha valóban baba van a dologban valamilyen szinten örülnénk, csak a szerződésem miatt nem a legideálisabb a helyzet. Ha nem történt volna az a baleset 2 hete nem aggódnék ezen, mert tudom mennyi oka lehet, de így felmerül ez a lehetőség is.
2020. szept. 23. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!