Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülőként Ön támogatná, hogy...

Szülőként Ön támogatná, hogy a diákoknak az érettségin ne legyen kötelező tantárgy a matematika, hanem választani lehessen?

Figyelt kérdés
ma 17:57
A kérdező szavazást indított:
Támogatnám!
Nem.
71 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
68%
Csak akkor, ha hasonlóan választható, mint az idegennyelv. Mármint úgy, hogy vagy matek, vagy fizika, vagy kémia, vagy infó.
ma 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
30%
Én igen. Világéletemben vért izzadtam a kettesért is.
ma 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 A kérdező kommentje:

#1


Így nem.

Arra gondoltam, hogy matek helyett lehet választani mondjuk ének-zenét, művészettörténetet, stb.

ma 18:02
 4/56 anonim ***** válasza:
65%
3as így nem. Mit érne egy értéktelen érettségivel? Mehetne valami himi-humi humán szakra amivel kitörölheti.
ma 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim válasza:
77%
Dehogyis! Annyira alap a gimis matek, aki azt sem tudja megcsinálni, az ne kapjon érettségit.
ma 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:
2-es matek érettségivel is humán szak lehet a következő állomás, akkor már mindegy, hogy érettségizik-e belőle az ember vagy sem.
ma 18:10
 7/56 anonim ***** válasza:
77%

Az egyes válaszomat azzal egészíteném ki, hogy a felsorolásból kihagytam a bioszt. (A földrajz középsulis szinten meg kb humán tárgynak is elmenne, azt nem tenném bele)

#3 Én meg úgy nem, hogy helyette bármit. Így is a humán tárgyak felé van eltolódva az arány a kötelező tárgyakban. Más kognitív képességeket fejlesztenek a reál tárgyak, és ha egyiket sem hagyod bent ezek közül, mint kötelező, az baj.

Előbb venném ketté a nyelvtant és az irodalmat, és csak a nyelvtant tartanám meg kötelezőnek, a törit meg változtatnám meg mondjuk arra, hogy irodalom VAGY történelem, minthogy ne legyen kötelező reál tárgy.

ma 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
23%
Hát annak aki humánra megy ugyan mindegy az érettségi is.. a Burger kingbe anélkül is felveszik.
ma 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:

#7


És aki színész akar lenni, annak minek a matek?


Vagy talán Hujber Feri rossz színész?


[Mint bevallotta: az érettségit megvette, a diplomáját meg csalással szerezte. Ennek ellenére kiváló színész lett, pedig bizonyos, hogy nem tud másodfokú egyenleteket megoldani...]

ma 18:15
 10/56 anonim ***** válasza:
74%
És aki meg mérnöknek annak minek a történelem, az irodalom meg a nyelvtan...stb. Úgy annak van értelme, amit itt már írtak, hogy matek helyett fizikát lehessen vagy más reál tárgyat.
ma 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!