Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondanal erre a sztorira?

Mit mondanal erre a sztorira?

Figyelt kérdés

Dorka izgatott volt mert várta a barátnőjét.

Emiatt be volt zsongva, rohangált, kiabált.

Apa ideges lett ettől durván raszolt többször, de dorka tovább sikitozott. Apa rakiabalt, erre dorka megütötte, aztán apa megrantotta a karját.

En rakialtottam hogy hé!!

Erre apa elment, dorka sírt, odajott hozzám.

Ez után apa elvonult, dorkat próbáltam tőle távol tartani


Később.

Apa kiment a konyhába es megette a dorka Pudingjat amit dorka már elkezdett enni, de berakta a hűtőbe hogy később megeszi.

Erre dorka elkezd hangosan kiabálni, sírni,(apa megette a pudingomat😐) apa meg mondja: hagyd már abba, mit kell obegatni, azt hittem ez nem kell már mert azt hallottam hogy nem izlik (nem hangzott el ilyen).

Dorka persze sír, en mondom hogy majd veszek másikat, apának mondom hogy nem lehetne hogy esetleg bocsánatot kérsz amiatt hogy megetted?

Erre apa:

De bocsánatot kérnék ha nem kezdene el így ordítani, hanem pl elkezdene sírni mint egy normális gyerek.

Erre én már nem tudtam mit mondani, ideges lettem én is.

Később odamentem apához es mondtam neki: megmondtam hogy ne beszélj így a gyerekkel.

Erre ő:.

Nem mondott semmit.

Ő nem mondta ezt hogy normális nem ezt csinálja.

Erre ideges lettem hogy na persze. Erre ő. Hát ő nem emlékszik ilyenre, biztos kicsuszott a száján...


ma 07:37
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

"Velem nem neveletlen a gyerek...."


Dehogynem. Csak neked láthatóan minden mindegy, ha hisztizik, sikít, orsít, üt, nyávog 6 évesen, fel sem tűnik, ezért nem látod neveletlennek.

ma 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 Misery ***** válasza:
11%
Kíváncsi lennék, hogy akkor milyen válaszok érkeznének, ha apuka lenne a kérdező és írta volna, hogy neki akar menni a gyereknek és meg akarja ütni...🤔
ma 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Egészen addig azt hittem, hogy Dorka maximum hároméves, amíg le nem írtad, hogy félrerakta a pudingját későbbre. Ez szerintem elég érzékletes, ha egy hatéves viselkedéséről azt hiszik, egy háromévesről van szó. Dorkával amúgy az oviban minden rendben van, nincs rá panasz?
ma 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
89%
Az én gyerekem hasonló és ki tudja csinálni teljesen a szülőt, ez történt a ferjeddel is. Megoldást nem tudok az állandó hisztire, rinyalasra, lehet, hogy neveletlen a Dorka, de pl. az enyémet meg se lehet nevelni, mert nem ért belőle semmit. Jarjatok a pszichologushoz, hatha segít, egy puding megevese szerintem nem kellene, hogy így kiboritsa, csaladban előfordul, majd éljen egyedül akkor nem eszi meg senki.
ma 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
12%

A legtöbb hozzászóló képtelen egy viselkedés mögé nézni és a VALÓS igényt meglátni.

Egy 6 éves gyereknek nem kell még, hogy fejlett indulatkezelése legyen, pláne nem úgy hogy a családban mintát se lát rá. Ordít, mert vele is ordítanak. Ez nem nevelés.

Az meg nem normális, hogy egy gyerek ne rohangálhasson (feltételezem otthon), ha izgatott. Azért gyerek. Az olyan gyerek, aki ezeket megélheti otthon, nincs túlszabályozva, sokkal kiegyensúlyozottabb tud lenni, mint az akit folyton mindenről tiltanak.

És igen, nem ütheti meg a szüleit. Viszont a szüleinek a feladata megtanítani hogy a dühöt hogyan lehet megfelelően levezetni, illetve a szülő felelőssége felismerni a szituációt. Az meg hab a tortán, hogy apuka is ordít, meg rángatja a gyereket - szerintem ez nagyobb gáz, minthogy a gyerek ordít. Mert a gyerek gyerek, de egy felnőtt ezt nem képes másképp megoldani???? Akkor a gyerek honnan tudná?

A leírtak alapján ebben a családban nincs tisztelet egymás iránt.

ma 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!