Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondanal erre a sztorira?

Mit mondanal erre a sztorira?

Figyelt kérdés

Dorka izgatott volt mert várta a barátnőjét.

Emiatt be volt zsongva, rohangált, kiabált.

Apa ideges lett ettől durván raszolt többször, de dorka tovább sikitozott. Apa rakiabalt, erre dorka megütötte, aztán apa megrantotta a karját.

En rakialtottam hogy hé!!

Erre apa elment, dorka sírt, odajott hozzám.

Ez után apa elvonult, dorkat próbáltam tőle távol tartani


Később.

Apa kiment a konyhába es megette a dorka Pudingjat amit dorka már elkezdett enni, de berakta a hűtőbe hogy később megeszi.

Erre dorka elkezd hangosan kiabálni, sírni,(apa megette a pudingomat😐) apa meg mondja: hagyd már abba, mit kell obegatni, azt hittem ez nem kell már mert azt hallottam hogy nem izlik (nem hangzott el ilyen).

Dorka persze sír, en mondom hogy majd veszek másikat, apának mondom hogy nem lehetne hogy esetleg bocsánatot kérsz amiatt hogy megetted?

Erre apa:

De bocsánatot kérnék ha nem kezdene el így ordítani, hanem pl elkezdene sírni mint egy normális gyerek.

Erre én már nem tudtam mit mondani, ideges lettem én is.

Később odamentem apához es mondtam neki: megmondtam hogy ne beszélj így a gyerekkel.

Erre ő:.

Nem mondott semmit.

Ő nem mondta ezt hogy normális nem ezt csinálja.

Erre ideges lettem hogy na persze. Erre ő. Hát ő nem emlékszik ilyenre, biztos kicsuszott a száján...


ma 07:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom eldönteni a sztoriból, hogy Dorka hány éves, mert az első alapján max.1,5-2, de ekkora gyerek jobb helyeken még nem nyúlkál a hűtőbe. Egy 6-7 évestől pedig valóban nem normális rögtön üvölteni kommunikáció helyett.
ma 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
73%
Vihar a biliben
ma 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
6 éves a kislány
ma 07:47
 4/29 anonim ***** válasza:
25%

Hogy mit mondanék?

Apa egy óvodás. És egy óvodás ember nem tud normálisan működő gyereket nevelni. Ennyi. Ez idővel max azért lesz más, mert a gyerek agya érik - így az érzelemszabályozó központja is. De indulatkezelési technikája attól még nem lesz.

Apa mind a két sztoriban invalidálja és ignorálja a lánya érzéseit.

Csodaszép történet. :/

ma 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert kiváncsi vagyok más ebben a helyzetben mit tenne, ha ez heti szinten legalább egyszer előfordul? Elválna?

A kislánnyal elkezdtem pszichológushoz járni az apjával való viszonya miatt.

ma 08:10
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Anyuka apukát neveli a gyerek helyett. Pl. ha a gyerek ordítva rohangál, azt anyuka figyelmen kívül hagyja, csak apuka szól rá. Ha apuka, miután a rászólás nem használt, meghúzza a gyerek kezét, anyuka ráförmed apukára.

A pudingos esetnél is, a gyerek elõtt kezdi kioktatni apukát, hogy miért nem kér bocsánatot. Ezt késôbb négyszemközt kéne megbeszélni, mikor mindenki lenyugodott.

Persze, hogy a gyerek mindenért bömböl, ha rájött, hogy erre anyuka azonnal anyatigrisként ugrik majd apa torkának.

ma 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Akkor mit kéne tennem?

1. amúgy engem nem zavar ha rohangál

2. én is szóltam neki, többször, de nem ordibáltam, hanem próbáltam lenyugatni és lefoglalni valamivel, mivel megértettem hogy izgatott.

Szerintem mindegy hogy felnőtt vagy gyerek, ha valakit megbántanak, bocsánatot kéne kérni

ma 08:14
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Dorkát kicsit nevelni kellene, mert előbb-utóbb képen törli valaki az állandó rinya miatt.
ma 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! Az előző hozzászólásodra reagálnék: nem mindenki gondolja ezt úgy, hogy bocsánatot kell kérnie 🙁

A férjem se erről híres ... ő valamennyire leszokott erről, hogy szó nélkül megegye más "maradékát"....a lányom 7 éves.

Ő már megmondja apának, ha valami baja van pl. Apa mért etted meg a pudingom? Vegyél helyette másikat!!!!

ma 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

És ha téged nem zavar, akkor nem probléma? Nyilván apuka azért ordít, mert láthatólag a szép szó nem használ.

Igen bocsánatot kell kérni, de nem úgy, hogy rádförmednek, és kierôszakolják. Megnyugtatod a gyereket, apukával pedig késôbb, amikor lenyugodott, megbeszéled, hogy ilyen esetben könnyebb lenne megnyugtatni a gyereket, ha bocsánatot kérne.

Azzal, hogy a gyerek elõtt cseszed le, csak kevésbé lesz együttmûködõ.


Én legalábbis így próbálkoznék. Te csak a saját hozzáállásodon tudsz változtatni. A férjedén nem. Azon õ maga tud, ha sikerülne vele annyira kommunikálni, hogy belássa, ez kettõtök érdeke.

ma 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!