Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondanal erre a sztorira?

Mit mondanal erre a sztorira?

Figyelt kérdés

Dorka izgatott volt mert várta a barátnőjét.

Emiatt be volt zsongva, rohangált, kiabált.

Apa ideges lett ettől durván raszolt többször, de dorka tovább sikitozott. Apa rakiabalt, erre dorka megütötte, aztán apa megrantotta a karját.

En rakialtottam hogy hé!!

Erre apa elment, dorka sírt, odajott hozzám.

Ez után apa elvonult, dorkat próbáltam tőle távol tartani


Később.

Apa kiment a konyhába es megette a dorka Pudingjat amit dorka már elkezdett enni, de berakta a hűtőbe hogy később megeszi.

Erre dorka elkezd hangosan kiabálni, sírni,(apa megette a pudingomat😐) apa meg mondja: hagyd már abba, mit kell obegatni, azt hittem ez nem kell már mert azt hallottam hogy nem izlik (nem hangzott el ilyen).

Dorka persze sír, en mondom hogy majd veszek másikat, apának mondom hogy nem lehetne hogy esetleg bocsánatot kérsz amiatt hogy megetted?

Erre apa:

De bocsánatot kérnék ha nem kezdene el így ordítani, hanem pl elkezdene sírni mint egy normális gyerek.

Erre én már nem tudtam mit mondani, ideges lettem én is.

Később odamentem apához es mondtam neki: megmondtam hogy ne beszélj így a gyerekkel.

Erre ő:.

Nem mondott semmit.

Ő nem mondta ezt hogy normális nem ezt csinálja.

Erre ideges lettem hogy na persze. Erre ő. Hát ő nem emlékszik ilyenre, biztos kicsuszott a száján...


ma 07:37
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Velem nem neveletlen a gyerek....
ma 09:00
 22/35 A kérdező kommentje:
És nem hagyok rá semmit... Csak másképp fegyelmezek.
ma 09:01
 23/35 anonim ***** válasza:
84%
Ja, te az apát fegyelmezed.
ma 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

21 nem hat, mert neked mindegy

Téged nem zavar ha ordít meg rohangál, neked ez a normális

De mégiscsak neveletlen mert hiába szóltok rá, ugyanúgy folytatja..

ma 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van nyugalom, hogy a gyereked azt csinál, amit akar.

Majd kamaszkorban meglesz ennek a böjtje, és akkor majd megmondják neked, hogy eddig kellett volna nevelned, mert most már nem tudsz mit csinálni.

ma 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Hogy anyuka elgondolkodhatna. Apukának meg igaza van. Akkor is igaza lesz, ha otthagyja ezt a csodás családi idillt, ahol őt megütheti a gyerek, meg kötelező elviselnie, hogy sikít a gyerek, különben rá van szólva. Sőt, még a gyerek maradékát se szabad megennie szerencsétlennek, holott fogalma nem volt róla, hogy az még kell valakinek... Apukának nem indulatkezelési problémái vannak, hanem elege - ahogy tökéletesen fogalmazott itt az egyik válaszoló- , mert le van sz#rva a családban.
ma 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha 6 évesen normális kommunikáció helyett azonnal ordítana, amint valami nem tetszik neki, lehet én is képen törölném. A 6 éves gyerek minimum nagycsoportos, de akár már iskolás is, hát ne már. Még a 4 éves lányom se így reagálná ezt le, biztos vagyok benne.

Nem azt mondom, hogy az apuka tökéletes és nem rontott el semmit, mert neki is van sara, de az biztos, hogy a gyerek el van "rontva" ezzel, hogy amint a férjed kicsit nevelni próbálná, te nekiugrasz és megvéded, ha jogos, ha nem. Gondolom már utazik is erre, ahányszor az apjával konfrontálódik. Tudja hogy te úgyis kihúzod a csávából.

ma 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
A lényeget már leírták sokan. Velük egyetértve, még annyit tennék hozzá: az viszont nagyon jó, hogy pszichológushoz viszed a gyereket. Biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb ő is jelezni fogja neked, hogy nektek kettőtöknek (férjednek és neked) van dolgozni valótok a kapcsolatotokon, és ez a gyökere a gyerekkel kapcsolatos problémáknak.
ma 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 babyboom567 ***** válasza:
0%
Azt szólnám, hogy úgy néz ki ,hogy ugyanolyan f@..szt fogtunk ki férjnek.Szóról szóra leírhattam volna ugyanezt.
ma 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek üti meg apukát, és szerinted neki van indulatkezelési problémája, miközben leírásod szerint nem bantotta eddig a gyereket?


Vedd már eszre magad, kérdező! Az apja mkatt hordod pszichológushoz a gyereket, miközben miattad kellene, mert teljesen elrontod a nevelését, ha szerinted rendnen van, hogy többszöri határozott rászólásra sem tud leállni kicsit 6 évesen, hanem meg nekimegy az apjának.


Éa nem apukát védem, de nem csoda, hogy ordít, ha mindennap ilyen engedetlen a gyerek. Én anyaként ráordítok néha a sajátjaimra, pedig ők nevelve vannak, de így is elborul az agyuk neha és másból nem ertenek. Ha valamelyik megütne, talán meg egy pofont is kapnanak.

ma 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!