Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondanal erre a sztorira?

Mit mondanal erre a sztorira?

Figyelt kérdés

Dorka izgatott volt mert várta a barátnőjét.

Emiatt be volt zsongva, rohangált, kiabált.

Apa ideges lett ettől durván raszolt többször, de dorka tovább sikitozott. Apa rakiabalt, erre dorka megütötte, aztán apa megrantotta a karját.

En rakialtottam hogy hé!!

Erre apa elment, dorka sírt, odajott hozzám.

Ez után apa elvonult, dorkat próbáltam tőle távol tartani


Később.

Apa kiment a konyhába es megette a dorka Pudingjat amit dorka már elkezdett enni, de berakta a hűtőbe hogy később megeszi.

Erre dorka elkezd hangosan kiabálni, sírni,(apa megette a pudingomat😐) apa meg mondja: hagyd már abba, mit kell obegatni, azt hittem ez nem kell már mert azt hallottam hogy nem izlik (nem hangzott el ilyen).

Dorka persze sír, en mondom hogy majd veszek másikat, apának mondom hogy nem lehetne hogy esetleg bocsánatot kérsz amiatt hogy megetted?

Erre apa:

De bocsánatot kérnék ha nem kezdene el így ordítani, hanem pl elkezdene sírni mint egy normális gyerek.

Erre én már nem tudtam mit mondani, ideges lettem én is.

Később odamentem apához es mondtam neki: megmondtam hogy ne beszélj így a gyerekkel.

Erre ő:.

Nem mondott semmit.

Ő nem mondta ezt hogy normális nem ezt csinálja.

Erre ideges lettem hogy na persze. Erre ő. Hát ő nem emlékszik ilyenre, biztos kicsuszott a száján...


ma 07:37
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az én férjem is úgy van vele, hogy ami a hûtõben van, az szabad préda. Ha nem akarom, hogy megegyen valamit, akkor elôre szólok, hogy ez vagy az késôbb kelleni fog, ezért ahhoz ne nyúljon. Nálunk ez teljesen jól mûködik. Ti is keressetek valami kompromisszumot.
ma 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Mivel azt írod, hogy ez szinte mindennapos, simán el tudom képzelni, hogy apuka már betelt a pohár az àllandó hisztik miatt, és azért köti az ebet a karóhoz, mert nem akarja a gyerek alá adni a lovat még jobban (még akkor sem, ha néha érzi is, hogy ő hibázott).

Amúgy én 6 évesen iskolás voltam, a leállíthatatlan sikoltozást/rohangálást stb. már kicsit túlzásnak érzem ebben a korban, izgalom ide vagy oda.

ma 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

6-ossal és 10-essel nagyon egyetértek.

Látszik, hogy szerinted a gyerek akárhogy viselkedik, mindent el kéne tőle viselnie a szüleinek. A párod szerint meg nem így van. Talán nem lep meg: a pároddal értek egyet.

Soha, semmilyen korban nem normális, hogy a gyerek megüti a szüleit. Az persze eszedbe sem jutott, hogy ERRE kiáltsál fel, csak arra, amikor a férjed erre reagálva megrántotta a karját.


Erős a gyanúm, hogy sz..r a házasságotok, és a köztetek levő konfliktusok a gyerek kapcsán robbannak ki. Ha így folytatódik, el is fogtok válni, és ne hidd, hogy a lányodnak ezzel jót teszel.

ma 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Szóval Dorka egy hat éves kislány, aki orditozik akkor is ha szépen rá van szólva.

Apuka már unja, hogy neveletlen a gyerek

Ahelyett, hogy végre normálisan el lenne kezdve nevelve a gyerek, inkább a szoknyád mellé bujtatod, és nem tetszik, ahogy apuka próbálja megoldani a helyzetet.

Apuka a rossz, minden helyzetben, Dorka meg a szegény áldozat

Vigyázz, nehogy apuka megunja, hogy a szava kuss, és elmenjen jó messzire tőletek

ma 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Apa rakiabalt, erre dorka megütötte, aztán apa megrantotta a karját.


En rakialtottam hogy hé!!


A gyereknek nem ér a szó, nekimegy az apjának, aki megpróbálja megállítani a gyereket, és te nem a gyerekre orditsz, hogy heeee, hanem az apukája mert meg merte fogni Dorka kezét...Gyönyörű


Az apuka meg kérjen bocsánatot mert megevett egy fél joghurtot.

Hat eszem megáll

Ez a gyerek jó el van kényeztetve, gratulálok

ma 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Oké, ez igaz, utolsó, de apukanak meg indulatkezelési problémái vannak, és sokszor attól félek, hogy megüti a gyereket, fenyegetőzött is vele már, és látom rajta hogy neki akar menni, elborul az agya. Ezért védem a gyereket.
ma 08:55
 17/35 A kérdező kommentje:
14-esnek. Elég sokszor gondolom, hogy jobb lenne ha inkább ez a verzió lenne, mert ha nincs ott, legalább nyugalom van!
ma 08:56
 18/35 anonim ***** válasza:
89%

Apunak nem indulatkezelési problémája van, hanem elege. Megértem. Van egy neveletlen, hisztis gyerek, akire rá se lehet szólni, mert a véranya még az apát teszi helyre, a gyerek füle hallatára.

Tudod, ezzel mit érsz el? Hogy a gyerek még inkább ki fogja őt csinálni, mert megtanulta, hogy neki bármit lehet, az apja lesz a rossz.


Gyűlölni fogják a kis libát a suliban, de nem baj, majd oda is menj be és rakj helyre mindenkit...

ma 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tessék válj el.

Mi akadályoz benne?

ma 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Úgy könnyű fenntartani a nyugalmat, ha mindent ráhagysz... pár év múlva meg ott leszel egy totálisan neveletlen gyerekkel, eszköztelenül (és társtalanul).
ma 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!