Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kütyüellenes nagyhangú emberek...

Kütyüellenes nagyhangú emberekkel érdemes vitázni?

Figyelt kérdés

Volt felvételi előkészítőn a gyerekem, ahol kérdezték, hogy lehet-e gyerekeknél telefon, erre egy nagyhangú, erőszakos apuka kifejtette, hogy mennyire hülyeség a kütyüzés, nyomkodás, telefon, tablet, videójáték, mert az ő gyereke egyszerre több könyvet olvas és nincs neki semmi, és csak ezért olvas. Összemosolyogtunk egy anyukával, mert az ő, még csak negyedikes gyereke vitt be telefont( majdnem hibátlant írt mindkettő tesztből a lánya), az enyém is egészen jót írt(átlag felett a teremben) és egyszerre több könyvet olvas, meg hát tényleg nagyon sokat és nagyon élvezi. Az enyém nagyon sokat videójátékozik, gameplayt is néz és mesét/filmeket néz ezek mellé, talán utóbbit a legnagyobb mennyiségben. a két teszt közötti szünetben a lány a telefonját nyomkodta az enyém meg nézte.


Szombaton érdemes lenne elmondani az apukának, hogy egyszerűen az értelmesebb gyerekek könnyebben és szívesebben tanulnak, olvasnak, és ugyanolyan szívesen kütyüznek is, vagy az elvakultakat inkább hagyni kell? Engem nagyon sért a hangos és kéretlen, dühös szélsőséges véleménye és örülök, hogy a gyerekem nem hallotta. Leginkább anyukák voltunk és mindenki csendben meredt maga elé, amíg apuka mérgeskedett a semmin.


ma 06:19
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem hagyd, úgyis talál valami más indokot hogy csesztesse a technológiát.

Persze vannak dolgok amik miatt igenis lehet mérges lenni a kütyüzésre, de attól hogy valaki videójátékozik és nem a könyveket bujja, lehet értelmes, szorgalmas, jó prioritás felépítő személy.

ma 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges. Ő dolga és nem is kell feltétlenül elhinni.
ma 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Direkt odamennél és megszólítanád, csak hogy az orra alá dörgöld a véleményedet? Ezen még egy nyugodtabb ember is besértõdik és ideges lesz, nemhogy egy ilyen alapból dühöngõ tag.

Kellene a fenének a veszekedés. Meggyõzni úgyse fogod tudni, márcsak azért se, mert sérti majd a büszkeségét, ha hirtelen a semmibõl elkezded kioktatni.

ma 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

A dolog ott bukott, hogy te nem tudsz vitázni.

Ezt ki kell írni komolyan idegeneknek, meg rákészülni? Ha önbizalmad sincs ezekre, nem tudsz hirtelen ott reagálni, maradj csendben.

Apuka gondoljon amit akar, te meg gondolj meg csinálj mást. Fogadd el, hogy ő így látja.

Amúgy ezért tartunki itt, ahol, csak úgy mondom. Mert mindenki a másikat akarja érvényteleníteni, meg osztani az észt, mintha lenne.

Kussoljatok már és a saját dolgotokkal foglalkozzatok!

ma 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Hagyni kell. Nálunk is volt egy ilyen szülő tavaly, első osztályban, a legelső szülőin. Mindenki ráhagyta, aztán felévkor kiderült hogy ha apuka nincs otthon a gyerek le se teszi a telefont.


Én nem tiltom el, de határt szabtam neki. Iskola időben csak hétvégén kapja meg a tabletjét, akkor is vagy mesét, filmet néz vagy épp most focit mert az a minden, néha játszik vagy valami focival kapcsolatos cikket olvas. De nyáron sem lógott rajta maximum napi 1-2 órát volt nála inkább focizott, vagy a többi gyerekkel játszott.


Tényleg nincs értelme annak hogy szólj neki. Én azt látom hogy elengedhetetlen az hogy minimálisan használni tudja.

ma 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

“az értelmesebb gyerekek könnyebben és szívesebben tanulnak, olvasnak, és ugyanolyan szívesen kütyüznek is, vagy az elvakultakat inkább hagyni kell“


Ez legalább ennyire elvakult. Lehet értelmesebb attól is egy gyerek ha nem kütyüzik, lehet attól is ha igen. Nem kütyüzés hanem gyerek/nevelés és kismillió más dolog összessége határozza meg ki mennyire értelmes.


Apuka túlreagálta, hogy dühöngött, de ha te kötekedsz te se vagy jobb semmivel. Ő hirtelen adta ki te meg gyűjtögeted ennyi a különbség. Én is szeretem hinni hogy a kisfiam a nevelésünk hatására értelmesebb, de lehet a szomszéd kislány akivel semmit nem foglalkoznak ugyanolyan értelmes csak nem tudok róla.

ma 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sikerült megérteni a történetet? Nem mással beszélgetett. Az egyik szülő kérdezte lehet-e a gyerekeknél telefon a portástól(mi szülők vagy 40en vàrtunk a lépcsőnél), mire apuka kilépett a tömegből, hogy lehet-e egy észrevétele és elkezdte osztani az észt mindenkinek fennhangon, dühösen, kéretlenül, hogy mit gondol a kütyükről. Nem ismerőshöz beszélt, nem zavartam volna meg semmit, max a megszégyenítést, amit csinált, reagáltam volna rá, és már tudom, hogy lesz, aki mellém áll.


Önbizalmam valóban nincs dühös elvakult férfi ellen fellépni, pláne nem tömeg előtt és pláne nem egyedül, de mivel itt a többség értelmes, gondoltam ha hall/lát/tapasztal ilyesmit, akkor átgondolja a dolgait. Az én arcomról is leolvasta egy idegen anyuka, hogy mit gondolok, és én is láttam rajta, hogy hasonlóan vélekedik, mint én, szerintem szót emelt volna ő is, ha én megszólalok, mert megmosolyogtuk az elvakultat.


Szerintem ellenpéldával simán fel lehet lépni értelmes emberek előtt(gondolom az apa is az volt), néha még ezen a fórumon is feljön témaként és senki sem tud ellene érvelni, ha jó sulis, okos gyerek kütyüzik annyira szívesen, mint amennyire tanul/olvas/sportol. A gyerekem naponta 1 órát videójàtékozik kb, 1,5 órát videózik/mesét/filmet néz, 2 órát legalább olvas. Közösen is szoktunk játszani és ezen felül kis logikai videójátékokkal is szívesen játszik néha, kirándul és barátaival is heti 3x találkozik órákra, illetve imád duolingózni is a tabletén, meg pokémon gozni telefonon. Itt is imádom mondani, hogy van ilyen is, nem a kütyü és nem is a ráfordított idő mennyisége az oka bármi rossznak.


Mivel mind olyan helyen voltunk, ahova a jobban teljesítő gyerekeket viszik, így hitelesebb a fellépés, illetve már tudom, hogy az enyém egészen jót írt és épp volt nála két komoly könyv, a szimpi anyuka lánya meg zseniálisat írt, előnyben voltunk két konkrét példával.

ma 08:51
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lépj fel, ott helyben, ne az arcodról olvasgassanak.

Semmiféle előnyben nem vagy, mert a gyereked jobbat ír. Előnyben akkor leszel te is, meg a gyerek is, ha akkor, amikor valami zavar, fel tudsz lépni határozottan és nem kell a közönség segítsége. Így nem lehet élni, hogy minden piri kis dolgot, ami téged zavar, majd más megold, ha látja az arcodon. Senki nem gonolatolvasó. A gyereknek sem a pofavágást kellene tanítani.

ma 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nevetséges. Főleg így utólag jól megmondva. 🤣
ma 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!