Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes vissza menni dolgozni...

Érdemes vissza menni dolgozni a második gyerek előtt?

Figyelt kérdés
Első gyermekem 2 éves elmúlt, 2 éven belül szeretnénk másodikat. Szóba került, hogy jöhet azonnal és vissza sem megyek dolgozni vagy visszamegyek és kicsit később újra eljövök szülési szabadságra. Tudom, hogy ezt nekünk kell eldönteni, de aki hasonló helyzetben volt hogyan döntött? Ki hogy élte meg? Kell a felnőtt társaság mielőtt újrakezdi a babázást az ember? Vagy rosszul venné ki magát hogy fél évre megyek vissza? Bármit szívesen olvasok a témában.
szept. 4. 09:16
A kérdező szavazást indított:
Nem éri meg visszamenni
Megéri visszamenni
22 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mindenki maga érzi. Valakinek nem való a kis korkülönbség a gyerekek közt, mert túl sok neki annyi idő otthon, és nehéz egy totyogós és egy újszülött ellátása, könnyebb úgy, hogy az idősebb már nagyobb.


Másnak meg ez meg sem kottyan, de legalábbis ura a helyzetnek.


Aki az elsőnél úgy érzi, túlélésre játszik, iszonyat ki van merülve, és szomjazza a felnőtt társaságot, az jobban teszi, ha visszamegy, nem szívatja magát.

szept. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Anyagilag biztosan, mert ha közben volt emelés, ahhoz korrigálják a fizudat, meg a második gyerkőchöz az ellátásodat.

Azzal ne foglalkozz, hogy hogyan veszi ki magát, hogy csak fél évre mész vissza. A munkáltatók többségének a dolgozó darab-darab, szóval neked munkavállalóként sem kellene azon lelkizned, hogy mi lesz velük nélküled, meg hogy most őket nehéz helyzetbe hozod. Más esetben marhára nem érdekelné őket a te nehéz helyzeted. Ha meg nagyon jó helyen vagy, ahol szeretsz és szeretnek is, ott örülni fognak az örömödnek. Minden esetre ne szólj előre, nehogy kitegyenek.

szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es! Ahhoz nem kell ténylegesen visszamenni dolgozni, hogy több pénzt kapjon...

Bőven elég, ha a kismama visszaveteti magát, de még mielőtt munkába állna, kiveszi a felgyűlt szabadságot (ez lehet csupán 1 nap is) és miután ez megtörtént, belejenti a terhességet, eljön táppénzre 9-es kóddal.

Így szokták csinálni.

Ahol a munkáltató normális, ott nyíltan is lehet ezt intézni, ahol meg nem normális, ott egy kis furfanggal.

szept. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Most megyek vissza ugyanilyen helyzetben. Egyfelől mert ki tudja mikor jön össze a tesó, másfelől a GYES semmire se elég, harmad részt nekem őszintén hiányzik a “felnőtt élet”.. egy kis “pihenő” amíg ismét csak az anyaságról fog szólni az életem..


De ez én vagyok. Sosem tudtam az a típusú nő lenni akinek elég csak az anyaság. Viszont félreértés ne essék, őket se nézem le, sőt. Le a kalappal minden főállású anyuka előtt. Tényleg.

szept. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően úgy gondolom, jót tenne a két gyerek között a felnőtt társaság. Mi mindig is két gyereket szerettünk volna, viszont 35 vagyok és most várjuk csak az elsőt. Ráadásul a kis korkülönbség hívei vagyunk, úgyhogy ha nem megy el a kedvünk, akkor szeretnénk hamar tesót. Így viszont semmi értelme visszamenni. Legalábbis ténylegesen nem, papíron viszont mindenképpen.
szept. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben a helyzetben vagyunk, én most megyek vissza dolgozni, kisfiam pedig kezdi a bölcsődét (2 éves). Nekünk az a terv, hogy minimum 1 évet dolgozok míg elkezdünk próbálkozni, utána ugye még az is lehet idő mire összejön, plusz a terhesség alatt ha minden rendben lesz dolgozni fogok, így már kb 2 évet a munkahelyen fogok tölteni, mielőtt újra elmegyek szülni, szerintem az már nem olyan vészes munkáltatói szempontból sem. Mi nem akartunk kis korkülönbséget, mindketten úgy éreztük nem bírtuk volna. Jó lesz egy kicsit kiszakadni a kisgyerekes, otthoni létből. Másrészt persze látom az előnyét a kis korkülönbségnek is, mindenkinek más az ideális.
szept. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én visszamentem az anyagi oldala, illetve az agymunka hiánya miatt. Jó volt újra komoly dolgokkal foglalkozni a baba versek mellett. Minden délután a gyerekre koncentráltam, de jót tett a változatos társaság.

Isnerek olyan anyukát is, aki egymás után hármat szült és utána ment újra dolgozni. Neki a napi rutin a család ellátása volt 6-7 évig, én nem bírtam volna, de ő gyönyörűen megszervezte. Te tudod, melyik csoportba tartozol.

szept. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!