Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a két gyerek születése...

Ha a két gyerek születése között vissza szeretnék menni dolgozni, akkor hogy érdemes?

Figyelt kérdés
A Tgyás és a gyed számításához az előző teljes évet veszik alapul, tehát januártól decemberig? Ha ebből a szempontból nézem, akkor januárban érdemes csak visszamenni? Milyen feltétele van még, a 365 nap munkanap? Ezt januártól számolják, vagy érdemes emiatt már visszamenni hamarabb, mondjuk szeptemberben is? A táppénz beleszámít ebbe az időbe?
2010. febr. 17. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy érdemes, hogy meglegyen a 180 nap (asszem 180, de lehet, hogy csak 164, vgy ilyesmi...) LEDOLGOZOTT napod (naptári és nem munkanap, tehát a hétvégékkel együtt!!!)

Ebben ne legyen táppénz.

Ezesetben mindegy, hogy január-e, mert a törvény szerint ha nincs a tavalyi évben 180 napod, akkor az elmúlt 2 évben BÁRMIKOR, tehát lehet közvetlenül a szülés előtt is.

Nem kell egy teljes év hozzá, ezt bizonyára az új szabállyal kevered, miszerint egy év biztosítotti jogviszony kell ahhoz, hogy kapjál gyed-et. Ez neked munka nélkül is teljesül, nem gond.

Tehát ha a szülés előtti 2 évben BÁRMIKOR van 180 napod ledolgozva, akkor az lesz az új tgyás és gyed alapja.

Én is így tettem, terhes lettem, gyorsan visszamentem, dolgoztam 180 napot (szabadságokkal együtt) és utána még egy kis táppénz. Így jól kerestem 7 hónapig (ugye megemelik a fizetésedet az elmúlt évek béremelésével rögtön, amikor visszamész, tehát már a szabadságokat is emelt bérre kapod), majd nagyon magas tgyás-t kaptam fél évig cserébe és ugye onnantól a max. gyed.

2010. febr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ha én 2012-ben fogok szülni akkor az ellátásokat a 2011-es évből számolják, tehát a tgyás úgy lesz a legmagasabb és a gyed is a maximum, ha egész 2011-ben dolgozok? A 180 napot nem meg akarták duplázni?
2010. febr. 17. 10:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondom, nem kötelezően az előző évből számolják az ellátást. Első körben megnézik, hogy előző évben van-e 180 napod. Ha van, abból számolnak. Ha nincs, második körben megnézik, van-e az elmúlt 2 évben BÁRMIKOR 180 napod. Ha van (akár közvetlen a szülsé előtt) akkor abból számolnak.

Ezt a 180 napot nem módosították.

Egy másik 180 napot módosítottak: azt, hogy 180 nap biztosítotti jogviszony (nem ledolgozott napok!) helyett 365 nap kell ahhoz, hogy jogot szerezz tgyásra és gyed-re. Te végig bizotsítotti jogviszonyban voltál az elmúlt x évben, így ez neked nem okoz változást, neked járnak ezek az ellátások, csak nem mindegy, hogy mennyi... Az ellátás jár neked, az összege miatt lehet érdemes visszamenned, ha tudsz, ledolgozni a 180 napot.

2010. febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!