Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most akkor érdemes kiírni...

Most akkor érdemes kiírni linkedinre a szülési szabit vagy sem?

Figyelt kérdés

Ha nem irom ki, akkor is zavaró hogy úgy néz ki, mintha ll 2 éve is még folyamatosan aktívan dolgoznék, amikor nem.


De kiírni sem tudom mennyire van értelme. Mit tanácsolnak erre a hr/fejvadászok?


júl. 19. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Én nem írtam át az önéletrajzom, az azonnal egy támadási pont, első blikkre kiszámolható hány éves gyerekeim vannak és borítékolható, hogy be sem hívnak interjúzni, akármilyen referenciáim is voltak előtte.

Az szerepel benne, mint eddig. 2015 óta ugyanott dolgozom. Ami igaz is, hiszen a munkaviszonyom nem szűnt meg, csak akad benne 4 év szülési szabi, meg fiz. nélküli szabi összesen.

júl. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok hr-es, de én nem írnám ki. Már az elején hátrányba kerülsz, ha ezt rögtön látják.
júl. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Okés, köszi a megerősítést!


1 Interjún mennyire szoktak ebbe belemenni, hogy pl mennyi idős a gyerek, mióta vagy szülészi szabin? Ez nekem teljesen új helyzet (lesz).


Mert említeni nyilván kell, hiszen a bölcsi/ovi beszoktatásnál az elején fog sokat hiányozni a szülő, ahogy látom ismerősöktől.

júl. 19. 12:11
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem kérdezhetnek rá a családi állapotodra, gyerekeidre, a korukra, semmire. Az más kérdés, hogy azért puhatolózni szoktak és rajtad múlik mennyit árulsz el.

Egy fiatal nőnek sehogy nem könnyű, mert ha nincs gyereked, majd biztos akarsz és otthagyod őket, ha van, akkor meg tuti állandóan betegek lesznek és alkalmazkodni kell hozzád.

Én magamtól semmilyen magán szálat nem kevernék bele az interjúba. Ha esetleg felmerül, puhatolózni kezdenek, akkor annyit mondanék, hogy van két kiskorú gyermekem, de szerencsére sok a segítségünk a környéken és pont.

Ha telibe rákérdeznek, akkor pedig valószínű amúgyis kipattintanának próbaidő alatt, ha egyszer is beteg lenne valamelyik gyerek, szóval őszinte lennék a helyzettel kapcsolatban és rá is kérdeznék, hogy mivel ugye nem tehetne fel ilyen kérdést, ez itt hátrány-e, mert ha igen, akkor ne is húzzuk tovább egymás idejét.

júl. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nincs olyan szabály, hogy nem kérdezhetnek rá. Férjem évek óta felvételiztet és a családi állapotra rálehet kérdezni.
júl. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Oké, akkor mondom úgy, hogy etikátlan ezekre rákérdezni, pláne ha a célja hátrányos megkülönböztetés.
júl. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

5-ös, ez nagyon érdekes!

Mégis mi közük hozzá, hogy a dolgozó nőtlen vagy nős vagy elvált vagy özvegy?

Szerintem semmi az égvilágon!

Még az eü. állapothoz több közük lenne, de arra végképp nem kérdezhetnek rá. Pedig lehet, hogy nemrég kezeltek dühkitörés mitt a pszichiátrián, úgyhogy csak finoman b....ogassanak állásinterjún, mert még miszlikbe vágom őket. :-))))

júl. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Most hiába engem néztetek ki magatoknak és pontoztok le. Én arra válaszóltam ami a kérdés volt. Nem a véleményemet írtam le, hanem azt, hogy semmilyen törvény nem tiltja, hogy rákérdezzenek állásinterjún a családi állapotodra(családi állapot alatt a gyerekekre is értik nemcsak arra, hogy férjezett vagy hajadon).

Törvényi oldalát írtam le.

júl. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
igy meg ugy is ki derül legkėsöbb ha felvettek hogy van gyereked.
júl. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

5, hát ez érdekes… Èn amióta a munkaerőpiacon vagyok, tudtommal jogszabály szerint nem lehet rákérdezni a családi állapotra.


Pl: [link]

júl. 19. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!