Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Várjunk még a...

Mit tegyek? Várjunk még a babával? Ne várjunk? hogyan kerülhetném el, hogy testvéremmel megromoljon a viszonyunk?

Figyelt kérdés

Nővéremék 3 éve próbálkoznak a babával, sajnos kiderült hogy probléma van, így már 1 éve lombikoznak, és túl van két vetélésen is. Rettenetesen sajnálom, és bármit megtennék, hogy segítsek neki. Zárkózó típus, tudom, hogy amikor elvonul a világ elől, akkor rettenetesen van, de alapvetően ő a legjobb barátom, akivel mindent megosztunk, így ez a történet is nagyon megvisel.


Amikor elkezdtek próbálkozni akkor még nem volt aktuális, de rá 1 évre mi is rájöttünk hogy nincs mire várni, de úgy voltam vele, hogy még megvárom amig révbe ér a nővérem, és utána mi is.


Viszont telik az idő, és sajnos most sem sikerült neki, közben már én is 34 leszek, és megijedtem, hogy mi van, ha nálunk is gond lesz, és nem lesz az olyan egyszerű.. de ha elsőre sikerül, hogy mondom meg neki?


Önhibáján kívül nem fog tudni örülni az örömömnek, és nem is várhatom el tőle. Szívem szakadna meg ebben a szituban. Volt valaki hasonló helyzetben?


Nagyon szeretném ha ebben is partnerek tudnánk lenni, megosztani egymással mindent, el sem tudom képzelni hogy nem, de így hogy? Csak ha meg nálunk is gond van, hirtelen az ő cipőjében leszek :(


Ti mit tennétek?


ma 11:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit mondanék neki előre, hogy mi is szeretnénk gyereket.

Legalább nem lesz neki váratlan, ha összejön.

ma 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
#9 egészséges vagy nem, szívemen viselem a sorsát. Lehet azért, mert a szüleink nem foglalkoztatk velünk, a semmiből jöttünk, és átszurkoltuk egymás életét mire eljutottunk oda, ahol vagyunk, szüleink helyett voltunk egymás támaszai. De nyilván én is hajlok afelé hogy vágjunk bele, lesz ami lesz.
ma 12:05
 13/21 anonim ***** válasza:
32%

#6


"Igazából ő maga is mondta már, hogy a korom miatt ne úgy indítsunk majd, mint egy 20 éves, hanem menjünk el vizsgálatokra, férjem is, én is, mert ők ezzel sok időt spóroltak volna, és inkább fizessük ki az elején ezt a pár kört, de ne totyogjunk már 30 felett."


Ne haragudj, de ebben én nem a jószándékot látom, inkább mintha máris át akarná rád tolni a feszkót.

Miért kéne, hogy nektek is gond legyen? Titkon erre vágyik? Hogy neked se jöjjön könnyen?

Még bele sem vágtatok, de elhitetné veled, hogy nektek is gond lesz.

Épp elég akkor menni, ha muszáj. De előre rágörcsölni...

ma 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

#12


Ez nem indokolja azt, hogy alárendelt az életedet az ő életének tapintatból - vagy nevezzük bárminek.

ma 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
#13 én biztos vagyok benne hogy csak jó szándék vezérelte, mert elgondolkodott rajta, hogy ha most kezdené, mit csinálna máshogy. Sok idő ment el arra, hog várták a természetes fogantatást, közben a hiba oka kiderült pár nap alatt.
ma 12:09
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, az a probléma rád nézve jelent-e valamit. Egy ismerősömnél genetikai eredetű volt a gond a petesejtekkel, ott a húga is ki lett vizsgáltatva, és beigazolódott, hogy ő is érintett.
ma 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Misery válasza:
100%
Bocsánat, hogy ez esetleg valakinek rosszul esik, de ha valaki vágyik gyerekre, de mégsem sikerül neki és ezt ennyire nem bírja feldolgozni, hogy a saját testvérének takargatnia kell a boldogságát, meg az akaratát, akkor ott elég nagy baj van. Nem tenném függővé senkitől, hogy mikor vállalok gyereket, még a testvéremtől sem, aki 11x elvetélt. Sajnálod, én is sajnálom, de nem lehet így alárendelődni, mert az nem szül semmi jót. Sok más ember terhes még a világban, mit számít, hogy pont te is az vagy? Ez így marha szarul jön ki a számból, már képletesen, de nem rosszból értem, csak annyira nonszensz, amit írtál, hogy ti régóta ezért nem vállaltok...
ma 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem várjatok. Ha még 3 évig nem jön nekik össze, akkor addig nem lesz nektek sem?

Szerintem ha már ott a pozitív teszt a kezedben, akkor annyit tegyetek majd, hogy neki külön mond el kettesben. Arra is számíthatsz, hogy 1-2 hónapig lehet nem fog annyit keresni, vagy érdeklődni a terhességről addig amíg feldolgozza. De ha jó testvérek vagytok akkor nem lesz gond. Örülni fog neki.

Szerintem nem lesz gond. Egy kis idő lehet kell neki, amíg feldolgozza de ahogyan lefestetted nagyon aranyosnak tűnik. Olyannak aki Örülni fog nektek.

ma 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyers leszek, viszont: egyáltalán nem vagy már fiatal gyerekvállalás tekintetében, sőt. Igazad van abban, hogy az sem biztos, hogy nektek könnyen összejön. De ha mégis, ez a te életed, nem a noverede, és egy igazán jó testvér ilyen esetben nem utal meg, hanem igenis örül a boldogsagodnak, akkor is, ha az ő szíve a saját sikertelensége miatt megszakad. Tudom, miről beszélek, nem ebben a témában, de nekem is van olyan dolog, amire korábban vágytam, és a húgom, akit imádok, hamarabb érte el. Mégsem irigykedtem rá, mert tiszta szívemből szeretem. A nővérednek nem a pasijat készülsz elszeretni, vagy a saját gyermekét elrabolni, hanem a te saját életedet élni. Szóval hajrá!
ma 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Akármennyire is joban vagytok, ez a te életed ne mastol tedd függővé . Mert mi van ha neked nektek sem jön Össze, es majd 10 év után 45 évesn azon keseregsz hogy miért vártál ennyit egy másik ember miatt ?

A te saját életed helyezd előtérbe. Mindig, mert csak egy van belőle , és lehet hogy te fogsz koppanni a végén , hogy nem lesz gyereked ő meg hármasikrekkel lesz megaldva.

ma 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!