Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyivel másabb a saját...

Mennyivel másabb a saját gyerekem felnevelni, mint a testvérem?

Figyelt kérdés

Anyukám otthagyta a családot, amikor a legkisebb testvérem 3 hónapos volt. Én keltem éjszaka hozzá, én néztem utána az életkori sajátosságoknak, hozzátáplálásnak. Apukám etette és vigyázott rá, amíg suliban volt, de ezen kívül nem nagyon nyúlt hozzá. Nem szereti a babákat. De bevásárolt mindent, amit kértem. 5 éves korában visszajött anyukám a családba, utána már csak testvére voltam a kicsinek.

Most a saját babám várom. Szerintetek sokkal nehezebb lesz a saját gyerekem nevelni? A hugom nagyon nyugis baba volt, csak enni kelt fel éjjel, nem volt hasfájós, egészséges volt, nem volt hisztis sem nagyobb korában. Gyerekként nem tűnt olyan nehéz dolognak a babázás. Szerintetek összehasonlítható az akkori "gyereknevelésem" a mostanival?


2021. márc. 10. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Ez a babádtól függ, és férjedtől. Te akkoriban elmentél délelőtt suliban, kikapcsoltad az agyad, de most nem mész sehova. Plusz nem biztos hogy nyugis babád lesz. Lehet végig hasfájós lesz, semmit nem fog szeretni, egész nap csak üvölt és nem tudod mi baja. :D
2021. márc. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első 2 gyerekem nyugis gyerek volt, nem fájt a hasuk, semmi 2-3 hósan átaludták az éjszakát, sosem keltek csak enni. Na a 3. hasfájós volt, nehezen állt át arra, hogy éjszaka alszunk, de még ő sem extra szenvedős, 6 hósan már ő is beállt rendesen éjszaka.

A rokon gyerek egyidős a 3. gyerekkel egész nap cicin lógott, volt hogy egész éjjel üvöltött reggel 8 kor aludt csak el. Úgyhogy majd meglátod minden gyerek más.

2021. márc. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Technikailag ugyanolyan. Érzelmileg lesz más.
2021. márc. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. :) Azt tudom, hogy két baba közt nagy különbség lehet, és ez nem is baj. Csak azt mondta egy ismerősöm, hogy azért, mert etettem a hugomat és vigyáztam rá, még fogalmam sincs a gyereknevelésről, és mivel nem reális tapasztalataim vannak, alulbecsülöm a gyerekvállalás nehézségét. 12 éves korom óta elolvastam rengeteg könyvet és cikket a gyereknevelésről és a babákról, szerintem elég alaposan körbejártam a témát, de félek, hogy én csak egy perspektívából látom a témát, és majd valami nagy meglepetés fog érni, amikor a sajátom lesz a kezemben, amire nem leszek felkészülve. De akkor szerintetek nem feltétlen?
2021. márc. 11. 08:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Most erre mit lehet mondani? Ha kifogsz egy nagyon nyűgös babát, akkor igen, egészen más lesz őt ellátni, mint anno a húgodat.
2021. márc. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem a fizikai szükségletek kielégítésére gondoltam első sorban, inkább az érzelmi, a felelősség érzés vagy a tényleges "nevelés" részére.
2021. márc. 11. 08:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyértelműen más lesz. A saját gyerek az nem testvér. Majd meglátod.
2021. márc. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A technikai része jön, részben jön magától, részben kapsz segítséget. Legyen ez egy jó védőnő vagy barátnő, tök mindegy.

Az érzelmi része egész más lesz, hiszen felnőtt lettél közben. Sokkal több élettapasztalatod van, több dologra látsz rá objektíven, ezért mindenképpen jobban fogsz pl aggódni érte.

Na meg bár baromi nehéz tud lenni a csecsemő kor (az én fiam mást sem csinált csak üvöltött, vagy rajtam aludt), az még nem a nevelés része. Nem az az igazán nehéz, hanem később pl a dackorszak, vagy kamaszkor. De minden feladathoz szépen felnősz majd vele együtt. De mindenképp más, minden szempontból.

2021. márc. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is valahogy hasonlóan képzeltem. Akárhogy is lesz, várom a gyereknevelést minden részével együtt és biztosan nem lesz csalódás. Köszönöm szépen mindenkinek a választ! :)
2021. márc. 11. 17:47

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!