Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Várjunk még a...

Mit tegyek? Várjunk még a babával? Ne várjunk? hogyan kerülhetném el, hogy testvéremmel megromoljon a viszonyunk?

Figyelt kérdés

Nővéremék 3 éve próbálkoznak a babával, sajnos kiderült hogy probléma van, így már 1 éve lombikoznak, és túl van két vetélésen is. Rettenetesen sajnálom, és bármit megtennék, hogy segítsek neki. Zárkózó típus, tudom, hogy amikor elvonul a világ elől, akkor rettenetesen van, de alapvetően ő a legjobb barátom, akivel mindent megosztunk, így ez a történet is nagyon megvisel.


Amikor elkezdtek próbálkozni akkor még nem volt aktuális, de rá 1 évre mi is rájöttünk hogy nincs mire várni, de úgy voltam vele, hogy még megvárom amig révbe ér a nővérem, és utána mi is.


Viszont telik az idő, és sajnos most sem sikerült neki, közben már én is 34 leszek, és megijedtem, hogy mi van, ha nálunk is gond lesz, és nem lesz az olyan egyszerű.. de ha elsőre sikerül, hogy mondom meg neki?


Önhibáján kívül nem fog tudni örülni az örömömnek, és nem is várhatom el tőle. Szívem szakadna meg ebben a szituban. Volt valaki hasonló helyzetben?


Nagyon szeretném ha ebben is partnerek tudnánk lenni, megosztani egymással mindent, el sem tudom képzelni hogy nem, de így hogy? Csak ha meg nálunk is gond van, hirtelen az ő cipőjében leszek :(


Ti mit tennétek?


ma 11:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia kb ugyan ebben a helyzetben voltam. Amikor jött hogy minis szeretnénk megbeszéltem a tesomekkal és próbálkoztunk. 9. Hónapba jött össze de már én is ki voltam írva petevezeték vizsgálatra. Pont azért nem akartam húzni az időt hogy nehogy mi is így járjunk
ma 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Amikor pozitívat teszteltem akkor a tesóm pont otthon feküdt beültetés után. Hát borzasztó érzés volt hogy nekem pozi ő meg....

Viszont siker sztori lett mert 10 nap különbség lett a gyerekek között. Így kellett lennie.

Szóval én nem hoznám az időmet


1es

ma 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog, hogy jó a kapcsolatotok a nővéreddel, de a saját életed nem szervezheted az ő lelki tusái köré. Ha akartok gyereket, akkor valóban nincs mire várni 34 évesen, és biztos vagyok benne, hogy ő is megérti a gyerek utáni vágyad. Nem hozhatsz mindig te áldozatokat, főleg tőled kívül álló okok alapján. Ha esetleg róla kiderül, hogy meddő, lombikkal sem jön össze a gyerek, akkor te is lemondasz a családalapításról, mert nehogy megbántsd? Akkor még azt az esélyt is elveszed tőle, hogy boldog nagynéni legyen. Vagy vársz, amíg esetleg neki összejön, és neked addigra már túl késő lesz? Vagy biológiailag, vagy mert a férjednek lesz elege a várakozásból, és lelép valakivel, aki hamarabb vállalna gyereket?

Ezt a döntést alapvetően a saját pároddal kell megvitatnod. A nővéred pátyolgathatod, vigasztalgathatod, de nem szabad ilyen súlyú döntéseket az ő érzelmi világa alapján meghoznod. Őszintén, ha én lennék a nővéred helyében és tényleg olyan jó kapcsolatunk lenne, akkor haragudnék, hogy a saját boldogságod rakod félre az én kedvemért. Azt meg ne döntsd el helyette, hogy tudna-e örülni majd őszintén a te örömödnek vagy sem. Ha nem tud, akkor ez egy egyoldalú rajongás a részedről, nem kölcsönös testvéri viszony.

ma 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
uristen ez óriási mák, nagyon örülök a sikersztorinak! <3 de úgy tűnik nem egyedül vagyok ebben a helyzetben. A szíven azt mondja várjunk, de az agyam és amit tudok a biológiáról meg azt, hogy már rég el kellett volna kezdenünk, és minden adott ahhoz, hogy ne menjen zökkenőmentesen
ma 11:48
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

8 évig meddő voltam.


A helyedben egyetlen percet sem várnék emiatt. Neked a saját életedet kell nézned, nem azt, hogy neki sikerül-e, tapintatosságból.

Ha az a fajta, aki úgy áll a meddőséghez, hogy haragszik a világra, elkerüli a terheseket, stb. (voltam ilyen periódusban), akkor úgyis mindegy. Az az ő meccse lesz saját magával.

De neked tényleg magadra kell koncentrálni.

ma 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Igazából ő maga is mondta már, hogy a korom miatt ne úgy indítsunk majd, mint egy 20 éves, hanem menjünk el vizsgálatokra, férjem is, én is, mert ők ezzel sok időt spóroltak volna, és inkább fizessük ki az elején ezt a pár kört, de ne totyogjunk már 30 felett. Tehát TUDJA hogy idő van nekem is, friss házasok vagyunk, nyilván nem titok és bátorít hogy vegyem elejét annak, amiben ő van.


De közben igen, sokszor dühös, amit megértek, sokszor haragszik amikor azt látja hogy máshol a porba születnek a gyerekek sorban, neki meg annyi a hibája hogy megvárta amig lediplomázott és bedolgozta magát egy jó helyre, meg kész lett a ház. :(


Szóval igen, talán a dühös oldaltól félek, amit nem feltétlenül tud kontrollálni, és hát az a baj, hogy már tényleg nagyon közel volt, legutóbb pont a 12. hét előtt ment el a babája, és rettenetesen megviselte. De persze nem adják fel, mennek tovább, máris jön a következő beültetés.


Bárcsak sikerülne neki! Abba már bele se merek gondolni, hogy neadjisten nekünk is ezt kell majd végigzongorázni..


Mindenesetre már szedem a terhesség előtti vitamint, fogytam is jópár kilót, nem iszom, nem dohányzom jó ideje, szóval tudatosan készülök rá, csak még ez tart vissza :(

ma 11:57
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én terhes lettem, ráadásul első próbálkozásra, akkor a tesóméknak màr 4 éve nem jött össze a baba. Azóta már másfél éves elmúlt a kisfiam, tesóméknek azóta sem sikerült sajnos. Nekem is a legjobb barátnőm a testvérem, úgy örült amikor bejelentettem, hogy terhes vagyok, mintha róla lett volna szó. Felnőtt nők vagytok, mindkettőtöknek megvan a sajàt élete és azt kell élnetek. Ha reálisan gondolkozik a testvéred, akkor ezt ő is belátja. Most érted, ha ő elválik akkor te is elválsz, hogy ő kevésbé érezze rosszul magát? Nyilván nem. De én biztos vagyok benne, hogy ha tényleg igazán jó tesók vagytok, akkor baromira fog örülni a boldogságodnak! 😊
ma 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Ha ő nem örul majd a boldogsàgodnak,akkor ez van!Nehogy már a tesód miatt te is lemondj a sajàt gyerekről.Igaz nem tedom,de szinte az összes jó baràtnőm szült mikor èn màr 4 vetèlèsen túl voltam.Egyàltalàn nem volt bennem irigysèg ,se rossz èrzès.Nyilvàn picit sz..r de ez van.Azóta nekem is született kèt egèszsèges gyönyörű kislànyom !
ma 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem abszurdnak hangzik ez. Hogy valaki tesóként kvázi alárendelje az élete sorsfordító döntéseit a tesójának, ha kérte az, ha nem.

Az ember ha gyereket akar, nem azt nézi, hogy esik ez a tesójának (Meg milyen testvér, aki emiatt az állítólagos jó viszonyt felrúgná?). Persze a tálalás az örömhírrel az lehet tapintatos, a helyzetre való tekintettel, ez oké.

De hogy emiatt valaki eltolja a családalapítást...

Biztos én vagyok fordítva bekötve. Pedig a meddő oldalt át tudom érezni, sok év sikertelenség után lombikkal lett babánk.


Egyszerűen ez a gondolatmenet nekem nem egészséges testvéri kapcsolatot sejtet.

ma 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a testvérem mindig két gyereket akart, én csak egyet.

A sors máshogy hozta..

24 évesen rákbeteg lett, legyőzte, de nem valószínű, hogy lehet már gyereke.

Neki van már egy fia.

Mi akkor kezdtünk próbálkozni a masodikkal, amikor neki kiderült, hogy nem lehet második.


A férje szájából hallottam olyat, amikor terhes lettem, hogy nem igazság, hogy nekik csak egy lehet akik kettőt akartak, nekünk pedig kettő lesz akik nem is akartunk sokáig csak egyet.

És minek a második...


Végül elengedtuk a fulunk mellett ezt.


A végén bocsánatot kért, nem úgy gondolta..

Úgy alakult, hogy ők lettek a fiam keresztszulei, és a nagylanyomat is keresztgyerekuknek tekintik, imádják egymást, és már nincs semmi súrlódás a gyerekvállalás miatt köztünk

ma 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!