Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek egyke gyerek vagy...

Szerintetek egyke gyerek vagy testvér? Igaz, hogy sokkal szebb a gyerekkor testvérrel?

Figyelt kérdés
ma 07:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ha úgy áll hozzá a szülő, hogy ő testvért vállal a másiknak és nem képes 2 külön individuumként kezelni a gyerekeket, mi több kivételez valamelyik javára, akkor abból garantáltan semmi jó nem sül ki. Nekem van testvérem, jóban voltunk, de minket nem mostak össze a szüleink, nem hasonlítgattak egymáshoz, mindig kiálltak mindkettőnkért a másikkal szemben, és sose kellett felelősséggel tartoznunk olyan dolgokért, ami a szülő dolga. Felnőttként is sokat lógtunk együtt, csak én már családot alapítottam, ő még bulisabb életet él, de szoktunk dumálni és nem bántam soha, hogy nem vagyok egyke. De ebben nagy szerepe volt a szüleinknek is. Nekem is 2 gyerekem van, nagyon sokat foglalkozok mindkettővel az igényeik szerint és nem vártam soha, hogy szeressék egymást, csak tartsák tiszteletben egymás határait. Teljesen maguktól nőttek össze, pedig 2 eltérő személyiség, de nagyon imádják egymást.
ma 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

4 tesóm van. Ennek ellenére egyke is lehetnék. Sem gyerekkorunkban, sem most felnőtt korunkban nincs meg az a testvéri kapcsolat. Sosem játszottunk együtt, sosem csináltunk a "kötelező családi programokon" kívül közösen semmit.

Nálunk a fő ok a korkülönbség lehet. 5 évenként születtünk (a 2 kicsi közt van 2 év)



Nekem 2 gyerekem van, kicsik még. 3 és 5 évesek. Ők egyenlőre nagyon szoros kapcsolatban vannak.

ma 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem van testverem, szerencsere jo a kapcsolatunk, de ez nem volt mindig igy. Baratnomnek 6 testvere van, egyetlen eggyel tartja a kapcsolatot, vele is csak eve. A tobbivel vagy utaljak egymast, vagy csak siman elsetalnak egymas mellett az utcan. Apam, anyam sem volt joban a testvereikkel. Nagyszuleim sem.

A lanyomnak van testvere, a ferjem elozo kapcsolatabol egy batyja. Majd az ido eldonti, milyen lesz a kapcsolatuk.

ma 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Egyke vagyok és sokszor nagyon jó lenne ha lenne testvérem. Biztos, hogy tőle kérnék tanácsot, vagy segítenék neki mindenben ha én lennék a nagyobb.

Csinálnánk közös programokat, benne maximálisan meg tudnék bízni. Aztán lehet nem így lenne, de mivel nincs, így nemtudni milyen kapcsolatot ápolnánk.

ma 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nagyon sok szülő alkalmatlan arra, hogy kettő vagy több gyereke legyen. Nem tudják jól kezelni a surlódásokat, favorizálnak, bezzegelnek, széles a skála. Ezzel megágyaznak annak, hogy a tesók utálják majd egymást, sérelmeik legyenek.

Nálunk is ez volt. De anyám egyke volt, hát azt hitte, nekünk tök jó lesz, ha többen vagyunk.

Aha, de nem úgy, hogy ő meg apám ezt nem tudják kezelni. Apámnak van ugyan bátyja, de nem beszélnek.

Most meg csodálkoznak, hogy van 3 gyerekük, akik nem beszélnek egymással.


Nekem 1 gyerekem van. Sosem akartam többet. Szar mintát láttam, nem fogom követni.

ma 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem aki testvért akar a gyerekének, és nem saját magának még egy gyereket, az tévúton jár. Sosem tudhatod, milyen lesz a kapcsolatuk, felnőttként lesz-e egyáltalán, gyerekként meg nem nehezítik-e meg az életedet azzal, hogy utálják egymást.

Nekem 2 gyerekem van, nem azért, mert a testvér olyan jó lenne bármelyiküknek is. Kicsik még, 2 és 4 évesek, mindkettő sokkal több szülői figyelmet és törődést és türelmet igényelne, mint amennyi van. A kicsi ugyan ebbe született bele, neki ez a norma, de a nagy még emlékszik, milyen volt amikor még csak egyke volt, és ő gyakran sírdogál azon, hogy szeretne megint 2 éves lenni, mert az olyan jó volt. Neki a jelenben objektívan rosszabb, hogy testvére van. Lehet később ez változik, én örülnék neki, de most a jelen pillanatban igazából egyikük sem profitál abból, hogy vannak egymásnak. Nekünk is sokkal nehezebb így, mintha csak egy gyerek lenne. De mi nem éreztük teljesnek az életet egy gyerekkel, most a nehézségek ellenére is úgy érzem, hogy igenis kellett a második baba. Most már nem vágyom újabb terhességre, újabb babás korszakra, szépek az emlékek, jó visszagondolni rá, de már nem ábrándozom, hogy "mi lenne, ha..?", mint a kicsi születése előtt. Mi ezért vállaltunk még egy gyereket, nem azért, mert ez bármelyiküknek is szebbé tenné a gyerekkorát. Ha ezért vállaltunk volna testvért (és nem még egy gyereket magunknak), akkor most verhetnénk a fejünket a falba, mert egyelőre ez még nem igazán jönne be :D

ma 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!