Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek egyke gyerek vagy...

Szerintetek egyke gyerek vagy testvér? Igaz, hogy sokkal szebb a gyerekkor testvérrel?

Figyelt kérdés
ma 07:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a testvértől és a szülőktől függ.
ma 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Rengeteg embert ismerek, akik mindig is utálták a testvérüket. Én is jobban örültem volna egy kutyának.
ma 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem jobb a másiknál, mert sokmindentől függ. Olxan mintha az almát a körtével hasonlítanád.

Nekem vannak testvéreim és a mai napig jóban vagyunk szeretjük egymást és nem volt harciaskodás sem köztünk. Azonban rengeteg olyan testvért láttam ahol nemcsak gyerekkorban hanem felnöttként is szar a kapcsolat. Annyi mindentől függ ez. Tesvérek természete, viselkedése, a szülők viselkedése, nevelése meg ezer ok.

Szóval nem garantált egy szép testvéri kapcsolat. A környezetemben azt láttam mi a kevesek vagyunk a jó kapcsolattal.

ma 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Egyke vagyok, nagyon szép gyerekkorom volt. A férjemnek volt testvére, elég durva különbséget tettek közöttük. Felnőttként alig beszéltek egymással.
ma 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Egy gyerek, csak is. Így is elég hogy anyaként az ég világon mindenért te vagy a hibás. Ha hülye, ha szemtelen, ha hülyeséget csinál, ha beteg, ha nem tanul,ha kövér ha sovány, a sort lehetne estig folytatni. Mindig te vagy a hibás. Ezt így egy gyerek után megtanultam. És elég is volt belőle.
ma 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem jobb ha van tesó, tudnak együtt játszani. Ettől függetlenül egy gyerekem van és nem is lesz több. Vannak más szempontok, anyagi, egészség, stb.
ma 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Hú én nagyon örülök, hogy egyke vagyok. Sose hiányzott testvér. Szerintem sok esetben szívás inkább, mert manapság ritka,hogy segítik egymást a testvérek felnőtt korukban. A szüleim sem sűrűn beszélnek a testvérükkel, nem sok előnyük van belőle. Öröklésnél meg caak rossz, hogyha szétoszlik többfelé.
ma 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy a neveltetés és a korkülönbség sem szerintem. Illetve gyerekfüggő is. Ha introvertáltabb típusú akkor lehet jobb, ha nincs tesó. Én alapvetően a tesó híve vagyok, mert hogyha mi nem leszünk, akkor legyen kire számítani.
ma 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

4,5 évvel fiatalabb öcsém van. Nem mondom, hogy rossz testvérek voltunk, meg játszottunk is együtt, de megoldottam volna egyedül is.

Én most 41 vagyok, ő 37 lesz. Alig van kapcsolatunk. Néha beszélünk, meg felhív ha segítség kell neki pl bútorösszerakásban vagy hozni vinni kell (mert nincs kocsija). Ezeket megoldjuk neki - kötelességtudatból - de nem érzem hogy nekem bármikor kapcsolatom lenne vele ha mondjuk csak kollégák lennénk.

Ezen kívül ő lakik nagymamám lakásában (ingyen, és közben van 15 millió megtakarítása), míg én és a férjem együtt tettük össze a miénket (+18 milliós hitelt felvéve). Benyelem ezt a békát mert nem fogok viszályt szítani, annyit nem ér az egész. De attól még nem fair. Viszont a szüleim mindig azt érezték hogy az öcsém ez jobban kell támogatni mert volt egy betegsége (amiből felépült).


A mi lányunknak nem lesz testvére. Több racionális okom van rá.

Ettől függetlenül néha elfog az érzés hogy milyen jó lenne, de csakis az olyan szentimentális pillanatokban amikor látok egy-két cuki testvérpillanatot - ezeken meg azért túl tudok lenni…

ma 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Aki egyke az is lehet tökéletesen boldog, lehetnek barátai stb. Ha nincs testvére, nem is biztos , hogy tudja mit "veszít". Ez kicsit olyan, mint hogy az is èlhet tök boldogan akinek nincs gyereke. Akinek meg van, azt mondja azóta van értelme az életènek blabla... Nekem van testvérem és nagyon szoros a kapcsolatunk. El sem tudnám képzelni az életem nélküle. Éppen ezért szeretnénk mi is kettő gyereket. Legrosszabb esetben utálni fogják egymást és nem beszélnek. Bár ezen csodálkoznèk. Jobb esetben mindig lesz akire számíthat a párján kívül, ami nagyon jó dolog.
ma 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!