Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek felnövése során mely...

A gyerek felnövése során mely alkalmakkor éreztétek úgy, hogy "lezárult egy korszak"?

Figyelt kérdés

A szoptatás befejezése? A szobatisztává válás? Az oviból elballagás? Az első osztály megkezdése? Ha esetleg felnőtt már, az iskolából elballagás, leérettségizés?

Nálatok - eddig - mely események, meg alkalmak voltak, amikor azt mondtátok vagy éreztétek, hogy "na most lezárult egy korszak"?



jún. 21. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátáplálás, szoptatás abbahagyása, intézményváltások (beleértve az intézménybejárás kezdetét), költözések. A szobatisztaság nem volt ilyen.
jún. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és tesószületések.
jún. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 babyboom567 ***** válasza:
88%
Most az ovis ballagás.Előtte kb semminél nem éreztem ezt.
jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Először a kúszás, főleg mikor magától elhagyta a nappalit, majd az ovikezdés.

Iskolánál főleg az, mikor már a legtöbb dolgot el tudták olvasni. Ezzel egyidőben sok korábban szeretett játék unalmas lett nekik és lettek új kedvencek, de volt olyan köztes idő, mikor az olvasgatáson kívül sokminden nem kötötte le őket.

Itt tartunk jelenleg, alsós mindkét gyerek.

jún. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor elkezdett járni és beszélni. Óvoda kezdés. Óvodai ballagás. Iskola kezdés.
jún. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig a járás, meg a bölcsikezdés, a többi nem igazán.
jún. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Fejes abbahagyasa, amikor hét hónapos volt (kevesebb ideig szoptattam, de utána viszonylag sokáig fejtem), ezzel kb amúgy egy időben állt fel, ült fel, kezdett mászni, nagyon durva, tényleg mindent kb egyszerre 7 honaposan...nekem kb ez volt az a fordulópont, hogy "na, most már nem vagy olyan pici baba" 🥲 most így hirtelen ennyire határozottan más nem jut eszembe.
jún. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mikor elkezdett járni(12 hónapos), mikor elkezdett beszélni(3 éves), 5 éves kor körül, mikor már nem volt "kis cuki", hanem látszott, hogy vannak nála kisebbek jóval az oviban, ő pedig már sok mindenben ügyes, 8 évesen, mikor mintha "megjött volna az értelme, önfegyelme és tisztába került volna az őt körülvevő világgal és annak működésével", 10 évesen nemrég, mikor hirtelen bonyolult lelki és baráti témákról lehetett vele beszélni és egy pillanatra elfelejtettem, hogy gyerek, olyan összetetten fogalmazott, nem kellett leegyszerűsíteni semmit, szinte tininek látszott(serdül is), olyan mélynek tűnt a lelke és sokrétűnek és élvezte a beszélgetést. Korábban, 3 előtt világát sem tudta, 5 előtt mintha kinyílt volna a szeme, 8 előtt olyan ösztönszerűen működött, 8 körül tudatosodni kezdett és most 10nél mintha hamarosan kifejlődne, tényleg egy pillanatra "felnőttként gondolkozott", teljesen meglepett. Már kétharmad arányban beszélget, alig játszik, már "más", mint volt, nagyobb, érettebb.
jún. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mikor elkezdett járni, bölcsi ballagás - ovi kezdés, ovis ballagás-iskola kezdés. És most mikor ballag az általános iskolából. A következő már a 18. születésnapja, amikor végre már nem nekem kell érte felelősséget vállalnom, bármit csinál, nem engem baxtatnak😁
jún. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!