Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan dolog ami miatt...

Van olyan dolog ami miatt elítéltek gyermekes nőket? És ha igen akkor milyen dolgok miatt? Hogyan kezelitek ezeket??? 20/L

Figyelt kérdés

Előre le szögezném nincs gyerekem !!! Nem tudom akarok e majd vagy sem, pusztán kiváncsiság, és mivel van egy kistesóm, és a (leendő) keresztfiamra is sokat kell vigyázzak ezért ezekből van egy kis tapasztalatom.


Én nagyrészt olyan dolog miatt, pl: ha veri a gyermekét, főleg egy pár éves gyereket. De meg alapból azt aki veréssel próbál "nevelni".


Vagy azokat akik pl játszin nem képesek rá szólni a gyerekükre hiába az olyan tesz amit nem szabadna. Pl megüt más gyereket, kitépi a kezéből a dolgokat. De ha én szólok akkor én vagyok a rossz. Azt se tudom ezeket, hogy birják az anyukák kezelni...anyám szerint ne foglalkozzak ezekkel de hàt nekem esik rosszul amit egymással csinálnak a gyerekek...



Akkor azok akiknek már az ovodás gyerekük csunyán beszél.


Azokat akik elítélnek olyan nőket akiknek a kisgyerekük autista vagy bármi hasonló. Nekem pont a keresztfiam az. És borzalom annak az anyja is mit kap emiatt.



tegnap 23:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
Az anyukák legnagyobb kritikusai a többi anya.
ma 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
82%

Én elítélem azokat, akik szemmel láthatóan a CSOK miatt szülnek és ezt úton-útfélen hangoztatják is. (most nem azokra gondolok, akik amúgy is nagy családot szerettek volna és pluszban kihasználják a lehetőséget)

Felmarkolják a létező összes támogatás, hirtelen luxus ház, új kocsi, anyunak új telefon, ruhák, a gyerekek meg csak potyognak és cseperednek egymás mellett.

Az én környezetemben elég sok ilyet látok. Okos, értelmes gyerekek, de 1 éves koruk után már rájuk se néz az anyjuk. (1 éves korukig meg elárasztják a FB hírfolyamot a cuki babafotók)

A gyerekek szomjaznak a szeretetre és a figyelemre, anyu meg a telefonját nyomja és alig várja, hogy valahova lepasszolhassa a gyerkőcöt. (egyik ismerősöm pl otthon volt a kicsivel, de szinte ovi nyitásra vitte a lányát és délután fél 5-5 óráig bent is hagyta, mert "idegesíti a gyerek")

Elítélem azokat, akik azért szülnek gyerekeket, hogy azok majd megmentik az amúgy is szar kapcsolatukat és azokat is, akik képtelenek nevelni/rászólni a saját gyerekükre, mert milyen cukin akaratos. Nem, nem az, hanem egy elkényeztetett kis pojáca.

ma 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélek el senkit, de sok mindennel nem tudok egyetérteni.

Már eleve azzal, hogy sokan kényszeresen szaporodni akarnak. Olyanok is, akik pl örökletes betegek, vagy olyan szegények, hogy magukat se tudják ellátni.

Nem kéne mindenkinek saját gyerek, lehet örökbefogadni és az hasznosabb is lenne, mint hibás géneket átadni a saját gyerekeiknek. Aki meg szegény, annak tanulnia kéne előbb és nem másoktól várni segítséget.

A gyereket nem nevelő, a gyereküket túlbecsülő szülőket sem csípem, meg akik azt hiszik, hogy ők nagy emberek attól, hogy szaporodtak. Majd ha felnevelik tisztességesen és nem egy nárcisztikus hulladék lesz a gyerekükből felnőttként, hanem értékes ember, akkor majd jár az elismerés.

ma 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Az elítélem nem igazán jó szó, engem inkább bosszant, amikor viszonylag értelmes ismerőseim is csak dísznek vannak a gyerek mellett, nem egyszer, nem kétszer, hanem kvázi mindig. És ilyenkor arra hivatkozva, hogy a gyerekek lerendezik egymás közt, simán oda se néz, amikor verekednek, vagy úgy viselkednek, ami nagyon veszélyes önmagukra vagy másokra. Aztán ők panaszkodnak a legtöbbet, hogy a gyerek kezelhetetlen. Volt, hogy elkaptam egy kislányt a levegőben, aki egy hosszú bottal a szájában leugrott a csúszda tetejéről, és még az anyjának állt feljebb, hogy ne fogdossam. Meg se kellett szólalnom, mert mellettem állt egy nagyhangú nő, aki látta az egészet, és úgy elküldte a kva anyjába, hogy öröm volt nézni.

Ismerek egy anyukát, aki otthon van, nem dolgozik, de a lánya 1,5 évesen már bölcsibe ment egész napra, és akkor is vitte mindig, ha beteg volt, még úgy is, hogy megszületett a kistestvére, és a bölcsis gondozók javasolták, hogy 6 hétig ne menjen, mert épp vírusszezon van. Mondta, hogy ő nem tud vele otthon mit kezdeni, és betegen hordták ugyanúgy be, emiatt a baba meg kórházba került, mert ő is elkapta a betegséget. Nekem ezek gáz dolgok, akárki akármit mond.

ma 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább amiatt, hogy egyesek azt hiszik, hogy ők a világ legjobb anyukái, és ha a gyerekétől eltér már gyerek, vagy az ő nevelésétől eltér más nevelése, akkor az rossz.

Azokat, akik nyafogónak nevezik azokat, akik a császár után megszenvedték a felépülést. (Nemrég valamelyik kérdés alatt hangzott el. Bár én nem császárral szültem, de mélyen elítélem ezt a hozzáállást, senki nem tudja mennyire fáj másiknak.)

Azokat, akik láthatóan nem szeretik a gyereküket, minden alkalmat megragadnak, hogy távol tartsák a gyereket maguktól, és arra a napi 4 órára is csak panaszkodnak, amit a gyerekükkel töltenek. (Sajnos van ilyen rokonom, ahogy az első példa is rokonságon belülről van.)

Azokat, akik nem fogják fel, hogy vannak fejlődésben eltérő gyerekek, és a szülőket hibáztatják, hogy csak nem nevelik meg. (Pl auti, adhd)

Durvább, ha bántalmazza a gyereket.

Meg akik szerint az ő gyereküknek bármit szabad, következmény nélkül.

ma 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
27%
Itt láthatóan mindenki azokat ítéli el, akiknek másról is szól az életük, mint a gyerekük... mert ezek "elhanyagolják" szegény gyermeket. Na én pont azt a típust nem bírom, akiknek a szülés után egyedül a gyerek teszi ki a személyiségük 100%-át, nem lehet egy értelmeset beszélgetni velük úgy hogy vissza ne kanyarodjanak a babócára, aki még 3 évesen is hónapos, és csak jön-jön-jön a következő, mert ha nincs utánpótlás, akkor elveszti a személyiségét. 3 után mindegy mert azok elegendő témát meg panaszkodást biztosítanak.
ma 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
55%
Azokat rühellem, akik nem érzékelik azokat a szitukat ahol a gyerekei nagyon zavarnak másokat, és ezáltal nem is tesznek semmit. Vannak olyan helyzetek ahol nem tud mit csinálni a szülő egy síró gyerekkel, pl tömegközlekedés, de amikor egy étteremben ordít egy csecsemő és az anyja nem megy ki vele, az szerintem nettó parasztság. Vagy a másik kedvencem, amikor valaki azt hiszi, megállt az élet, mert neki gyereke született és elvárja, hogy mindenkinek is csak ekörül forogjon a világ. Nekem is van 2 gyerekem mellesleg.
ma 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

16-os,akkor olvasd el újra a hozzászólásokat, mert szerintem elég rosszul értelmezted!


12-es válaszoló vagyok, akit irritál a csok-ra szült, parlagon nevelkedő poronty.

Én pl imádom a munkám,imádom a pezsgő szociális életünk, imádom a gyereknélküli barátnőim, pont azért, mert velük nem a gyerekről kell beszélni, DE ha olyan helyen vagyok, ahol a gyerekem is jelen van, akkor értelemszerűen rá figyelek és arra, hogy neveljem. Ha a gyerekemmel vagyok, akkor minőségi időt töltök vele: játszunk, beszélgetünk és nem a telefont nyomkodom. Nem engedem, hogy zsarnokoskodjon mások felett, csak azért, hogy én 5 percig nyugton maradhassak a telefonommal. Szóval ne mossuk össze ezeket a fogalmakat!

ma 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!