Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan dolog ami miatt...

Van olyan dolog ami miatt elítéltek gyermekes nőket? És ha igen akkor milyen dolgok miatt? Hogyan kezelitek ezeket??? 20/L

Figyelt kérdés

Előre le szögezném nincs gyerekem !!! Nem tudom akarok e majd vagy sem, pusztán kiváncsiság, és mivel van egy kistesóm, és a (leendő) keresztfiamra is sokat kell vigyázzak ezért ezekből van egy kis tapasztalatom.


Én nagyrészt olyan dolog miatt, pl: ha veri a gyermekét, főleg egy pár éves gyereket. De meg alapból azt aki veréssel próbál "nevelni".


Vagy azokat akik pl játszin nem képesek rá szólni a gyerekükre hiába az olyan tesz amit nem szabadna. Pl megüt más gyereket, kitépi a kezéből a dolgokat. De ha én szólok akkor én vagyok a rossz. Azt se tudom ezeket, hogy birják az anyukák kezelni...anyám szerint ne foglalkozzak ezekkel de hàt nekem esik rosszul amit egymással csinálnak a gyerekek...



Akkor azok akiknek már az ovodás gyerekük csunyán beszél.


Azokat akik elítélnek olyan nőket akiknek a kisgyerekük autista vagy bármi hasonló. Nekem pont a keresztfiam az. És borzalom annak az anyja is mit kap emiatt.



tegnap 23:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Utálom azokat, akik azt hiszik, csak mert x darabszámú gyerekük van, előjogok illetik meg őket.

Meg akik úgy kezelik a gyereket, mint valami szent atyaúristent. Akik úgy hívják a gyereküket, hogy szerelmem/hercegem/trónörökös, stb. Biztos tudnám még sorolni, de hirtelen ezek jutottak eszembe.

tegnap 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

Ha a gyereket "játszótársként" szülte és nem csak majmolja, de viselkedni se tanítja meg.

Meg a másik véglet. Aki manipulálja vagy bármi más módon, akár fizikálisan és szándékosan bántalmazza a gyerekét, tárgyként tekint rá. Na ezektől rosszul vagyok. Az, hogy ki hogy hívja a gyereket, hogy öltözteti, milyen családi szokásaik vannak számomra magánügy és sosem érdekelt. Egy anyukát meg azért lenézni mert beteg a gyermeke, vagy megszólni igazi primitívség. Az ilyen köpjön egyet és álljon alá...

ma 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
1 azokat én is utálom. Még azokat is, akik ész nélkül vállalnak gyereket, nevelni meg luxus.
ma 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Egyessel értek egyet, úgy, hogy nő vagyok. Kedvencem mikor felrakják fb-re a képet, hogy senki sem ajánlja fel nekik a helyet a buszon, aztán kiderült, hogy nem is szólt senkinek, hogy leülne.🤷‍♀️
ma 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%
Nincs gyereked, de játszira jársz és te akarsz rászólni más gyerekeire? Tessék? :D
ma 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

#4! Miért kéne szólnia? Alap, hogy át kell adni a rászorulónak, a kismama meg a saját állapota és a magzata védelme miatt is. Vannak úgynevezett elsőbbségi ülések, ahova te, ha csak nem vagy terhes, rokkant, vagy kisgyerekkel, le se ülhetnél. Nehogy már neki kelljen felállítania.

#5! Olvasni tudsz? Nyilván nem egyedül jár, hanem a tesójával, vagy a keresztfiával.

ma 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Könnyebb lenne arra válaszolni, hogy miért nem ítélem el őket
ma 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
55%

Csak azt ítélem el, aki maga is ítélkezik! Soha nem tudhatjuk melyik családban mi van otthon, vagy hogy a gyereknek milyen gondjai, nehézségei vannak, vagy az adott anyuka mivel küzd belül. Mi csak pillanatképeket látunk mondjuk a játszótéren, ebből értelmes ember nem ítélkezik.

Velem is előfordult már, hogy elméláztam mert olyan nagyon fáradt voltam az esti nemalvás miatt, hogy azt sem tudtam ki vagyok, erte rámüvölt egy anyuka, hogy neveljem meg a gyereket, mert elveszi a lapátot az övétől. Csak néztem, hogy mi van? Annyit mondtam neki, hogy most éppen l*szrom az egészet, oldja meg... ez van.

Nem tudunk mindig toppon lenni.

ma 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
Kolléganőm pl azért szült hogy otthonról kiszabaduljon, aztán meg jött a csok. Nem törődik a gyerekeivel, állandóan koszosak,tetvesek, nincs egy normális ruhájuk. Nincs szülinap, nincs semmi. Instán és facen éli az életét,ott minden csillivilli,magának mindent megvesz amit ellehet képzelni. Undorító egy ember.
ma 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A magam részéről túlzásnak tartom az "elítélem" szót, de pl. ami a bántalmazáson kívül bennem nemtetszést kelt, az az, amikor valaki kvázi játékszerként szül egy gyereket, mert babázni akar. Amikor meg a gyerek már nagyobb, és többé nem tud belőle kisajtolni semmit, ami az ő érzelmi szükségleteit kielégítené, akkor hagyja, hogy csak nőjön, mint a gomba.

Pl. most van egy ismerősöm, aki mindig arról panaszkodik, hogy ebben az országban mennyire nehéz előrejutni, itt nincs jövő, az egész felnőttkor egy szívás, rosszak a lakhatási körülményei, rossz a fizetése, az eü. és az oktatás romokban (és ezekkel én egyet is értek), erre pár mondattal később már arról áradozik, hogy már tervezik a gyereket. Számomra elképzelhetetlen, hogy egy szerencsétlen helyzetbe - amit én magam is kilátástalannak élek meg - még egy gyereket is belerángassak, hadd részesüljön ő is mindebben. Mit gondol, az ő gyerekének nem abban a lakásban kell majd élnie, nem ebben az országban kell majd iskolába/orvoshoz járnia, és később dolgoznia? Ha igen, akkor miért "akar" neki rosszat? (Nyilván nem akar, csak nem gondolkodik előre.)

Összefoglalva ez azokról szól, akik énközpontúan és rövidtávú gondolkodással vállalnak gyereket.


A másik meg amikor valaki azt hiszi, automatikusan jó szülő attól, hogy van gyereke. (Pedig csak egy aktus kell hozzá, amire bárki képes, a többit a természet intézi, a szülővé válás nem érdem kérdése), akinek meg nincs gyereke, az biztosan nem is tudhatja, hogyan kell jól nevelni.

ma 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!