Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnátok, ha a...

Hogyan reagálnátok, ha a férjed rokonai azt mondanák, hogy a kislányod teljesen úgy néz ki, mint a férjed lánytestvére, akinek (évekig való küszködés utan) nem jött össze a baba? Kiakadnátok vagy örvendenétek?

Figyelt kérdés
szept. 10. 13:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%

Nincs ebben semmi meglepő, ilyen a genetika.

Én a sógornő helyében akadnék ki, nagyon tapintatlan megjegyzés volt rá nézve.

szept. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Tuti elviccelném, hogy még jó, hogy rá hasonlít és nem a férjemre, nem örülnék, ha szakálla lenne. Vagy hogy legalább a jó géneket örökölte a férjem ágán. Valami ilyesmit. Engem egyáltalán nem zavarna ha a lányom nem rám hasonlítana. Ketten "csináltuk".
szept. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 babyboom567 ***** válasza:
95%

Most mondok valamit amitől lehidalsz.

Anyámnak van 2 fiútestvére(van lánytestvére is, de ez a kérdés szempontjából lényegtelen).Mindkét fiútestvér lánygyereke anyukám kiköpött mása,én meg az apámra hasonlítok, az én gyerekem meg az anyai nagymamám kiköpött mása.Erre varrj gombot.

És azt meg végképp nem értem ,mi köze a nagynéni meddőségének a gyereked kinézetéhez.(Azon baromira nem kell aggónod, hogy a gyereked meddő lesz,mert addigra a mesterséges intelligencia kiirtja az emberiséget)

szept. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%

"a férjed rokonai azt mondanák, hogy a kislányod teljesen úgy néz ki, mint a férjed lánytestvére, akinek (évekig való küszködés utan) nem jött össze a baba?"


Hát ha szó szerint ezt mondanák - mármint a "nem jött össze a baba" szöveggel együtt - akkor igencsak furcsán néznék, de csak emiatt a kitétel miatt. Hogy a lánygyerek hasonlít az apja lánytestvérére, abban semmi meglepő nincs, DNS, gének, öröklődés, tudod.

szept. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
94%
Mi meglepő van, ha a gyerek tényleg hasonlít az egyik szülő testvérére? Ez elég gyakori dolog, hisz rokonok.
szept. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
94%

Ez inkább a meddő nagynéninek lehetne fájó megjegyzés, hisz így a saját meg nem született kislányát láthatja benne, ha erre felhívják a figyelmét.

Szóval ha előtte mondják, akkor taplók, igen.

szept. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
26%

Legalább őszinték, nem bírom ezt a kényszeres: tiszta apja/anyja mondást. Főleg, hogy olyankor is ezt mondják, mikor egyáltalán nem hasonlít a gyerek egyik szülőre sem és mégis azt kell mondani...

Pedig a legtöbb esetben az a jó, ha nem hasonlít egyikre se, mert se apuka, se anyuka nem a genetikai lottó nyertese.

szept. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pontosan ez van. Az egyik gyerek (fiú) tiszta apja. A másik (lány) inkább hasonlít a sógornőmre, amiben a vicc, hogy a férjem és a sógornőm az ég világon semmiben sem hasonlít, csak a szemük színében 🤷🏼‍♀️. Amúgy a vonásaik, a testalkatuk stb ég és föld. Ráadásul a lányunk jobban hasonlít az unokatestvére, mint a vérszerinti testvérére. Sose zavart ha megjegyzik, igazuk van. Tényleg azt az ágat hozta.
szept. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyosom unokahuga mintha anyosom klonja lenne. Ocsem meg mintha a nagybattyánk ikertestvere.

És akkoooo mi van ? Ilyen ez a genetika

szept. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm kislányàra sokan mondják, hogy anyukánkra és rám hasonlit. Tesóm egyeltalàn nem bánja és én sem, sőt. Örülök neki. Akkor is (sőt) örülnék, ha nekünk nem jött volna össze a baba.
szept. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!