Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy ne küszködés...

Mit tegyek, hogy ne küszködés legyen a szoptatás?

Figyelt kérdés

A kórházban irtó sok tjem volt, de a majdnem elapadt(rotavírus ütötte fel a fejét az osztályon, s a picit is sokszor úgy hozták ki szopizni, hogy előtte kapott pótláast, ezért tudta altt biztos idegesítettem magam).

Hazajöttünk, ettem a rántott leveseket, a madártejet, iszom a tejszaporító teát, a malátaitalt, s hál\'Istennek újra van tejcsi!

Viszont a gond az, hogy hiába kőkemény a cici, nem tud kijönni belőle a tej. Olyan, mintha el lennének záródva atejcsatorna végei. Még a mellszívóval is tiszta küszködés azt a 80-100 ml-t lefejni, mert csak 2-3 ponton jön a tej, s ott is vékony kis lyukon.

A babám ezért órákig szoik, mert szívja Ő, de akkora erőfeszítést igényel, hogy elfárad, de közben nem lakik jól. A mellem viszont ettől már nagyon készen van, s a hátam is.

A kórházban még míg az egyik ciciből szopott, a másikból ömlött a tej, most ez sincs.

Mit tegyek, hogy "kidugítsam" a bimbómat?

Más is találkozott ilyan problémával? Tud valaki segíteni?


2009. okt. 6. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha kőkemény a melled,szoptatás előtt kézzel próbálj valamennyit lefejni,akkor a babának sem kell annyit erőlködnie.Nálam ez annak idején bevált.A nagyon tele mellből nem tud rendesen szopni.
2009. okt. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keress rá a neten, gyógyszertárban is lehet kapni CSÖPI fájdalommentes mellszívó.

Ezzel rendesen lehet fejni, nem nehéz a használata, és ez utánozza legjobban a baba szívását.

2 fiam van, tele voltam tejjel, csak ezzel tudtam meglazítani a cicit szopi előtt.

2009. okt. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, hogy már-már túl sok tejed van. Amikor megszületett a babád, akkor természetes, hogy rengeteg lett, és a mellek is kemények lesznek a sok tejtől, de miután beáll a kereslet kínálat, ennek meg kell szűnnie. Talán attól féltél, hogy nem lesz elég, és most rengeteg, és az be is állt.(Az hogy nem dől a tej, egyáltalán nem baj!) Én a következőket tenném: leállnék a tejszaporító cuccokkal.(Ez hosszabb távon segít) Ami közvetlenül segíthet: szerintem ne nagyon fejjél, mert azzal megint csak azt éred el, hogy több termelődik. (80-100 ml az rengeteg egy újszülöttnél!!) Annyit fejhetsz, hogy a pillanatnyi feszülés megszűnjön, de ne többet, és azt is csak szopi után. A babával próbáld "kiszívatni" a kemény részeket. A szokásostól eltérő pózok ebben segíthetnek. A baba onnan szív a legerősebben, amerre az álla mutat, tehát párnázd ki őt és "forgassad" úgy, hogy a dugig telített helyek felé álljon az álla. Ezt még úgy is elérheted, hogy a (francia)ágyra hanyatt fekteted a babát, és fölé térdelsz (nem túl kényelmes a mamának, de nagyon eredményes, mert így a gravitáció is segít). Ha az egyik melled jobban fáj, akkor mindig azzal kezd a szoptatást. Nekem egyszer annyira bekeményedett, hogy a baba egyáltalán nem bírta elindítani, na akkor csak az segített, hogy járkálás közben tettem mellre, és ringatva sikerült elindítani. Ja és még egy: szopi előtt a fájó részeket melegítsd át 2-3 percig. (Ami bejött nekem: befőttes üvegbe meleg vizet zártam, és azt görgettem ide-oda. Hajrá! Ne add fel, sikerülni fog!
2009. okt. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!Kipróbálom őket, hátha beválik...

Remélem, sikerrel járok

Mégegyszer köszi!

2009. okt. 7. 11:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!