Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kisfiam még szopik,...

10 hónapos kisfiam még szopik, de pótolom tápszerrel, amit nagy küszködés árán mostmár elfogad. Eddig sem volt jó evő, de mostmár a kedvencét sem eszi meg. Van. Mit csináljak, hogy egyen normálisan?

Figyelt kérdés
2009. márc. 30. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Ismerős probléma:)

A lényeg, hogy ne erőltesd. Az nagyon jó, ha még szoptatod. Lehet, hogy a tápszer helyett a tejpépet szívesebben elfogadná. Ő már kaphat és nagyon sokféle ízben lehet kapni. Az én fiam is kb ennyi idős volt, amikor elválasztotta magát, a tápszert nem fogadta el (pedig pici kakaót is tettem bele), a tejpépet viszont szerette!

Erőltetni meg úgysem tudod, próbáld ki, hátha:)

2009. márc. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már szinte az összes tejpépet kipróbáltuk,de nem sok sikerrel jártunk.Ráadásul mindenkitől azt hallom,hogy már ezt-meg azt kellene ennie.
2009. márc. 30. 10:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy ha szopizik is és eszik "rendes" kaját is, akkor minek a tápszer? 3 gyermekem van, a legkisebb 2 éves, még mindig szopizik. 7 hónapos koráig egyáltalán nem fogadta el a hozzátáplálást, csak utána kezdett el kóstolgatni. Nekem eszembe sem jutott, hogy tápszert adjak.

Ha szopizik, van tejed és eszik szilárdat akkor minek kell a tápszer?

2009. márc. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Épp az a bajom ahogy a kérdésben is írtam,hogy mostmár a szilárdat sem eszi meg(eddig sem vitte tulzásba).Muszály volt adni egy kis pótlást mert stagnált a súlya.
2009. márc. 30. 10:35
 5/7 anonim ***** válasza:

A súly-stagnálást nem tápszerrel kellett volna pótolnod ennyi idős korban. Inkább napi többszöri étkezés adásával vagy tartalmasabb ételekkel.

A stagnálás pontosan mit jelent? Mert ha mondjuk egy hónapon át nem nő a súllya, viszont láthatóan jól fejlődik, jókedvű, sokat mozog, akkor nem tekinthető kórosnak.

Írtad, hogy a tápszert nagy küszködések árán fogadta csak el. Ezzel, hogy így ráerőltetted, valószínűleg egyben el is vetted egy jó időre a kedvét az étkezésektől és az új íz utáni vágytól. Ha eddig sem volt jó evő, akkor az erőltetéssel most már elérted, hogy még rosszabb evő legyen.

Most egyáltalán nem eszik meg semmit, még a gyümölcsöt sem?

Az előző 3 gyerekes válaszoló

2009. márc. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Még a gyümölcsöt sem eszi,de tudni kell,hogy vérszegény,és most adjuk a Maltofert.Ne adjak neki több tápszert?
2009. márc. 30. 11:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne adj neki több tápszert, mert utálja. Most már az evést is utálja. Az én legkisebb fiam két évesen kapott először tejet inni (tejterméket már hamarabb) és tejfehérje allergiás lett, így kapott tápszert a tejben lévő vitaminok, fehérje pótlására.

Próbáltam adni, akármilyen gyümölccsel turmixoltam össze, nem itta meg. És valljuk be őszintén, tényleg rémes íze van egy olyan embernek/gyereknek, aki már evett mást is és kialakult az ízvilága. Ez egy tápis babának nem rossz, mert Neki ez a természetes és annak a kicsikének is, aki pótlásként kapja picurka korától kezdve. De 10 hónaposan és 2 évesen bevezetve nem jó ízű.

A helyedben a következőket tenném: szopizzon nyugodtan, hagyd el a tápot és mikor Te ill. a család étkezik, ugyanúgy ültesd a székébe és tedd elé azt, amit Ti esztek. Persze csak ha Neki való, igyekezz ilyen kajákat főzni magatoknak is. A folyadékbevitelre figyelj oda, mert ha nem akar enni, akkor nehogy folyadékvesztesége legyen.

Egészen biztos, hogy pár napig tiltakozni fog, de ne is erőltesd, hadd szeresse meg újra az evést.

Innivalónak nem tudom mit szoktál adni. Ha vizet, az a legjobb, abba fokozatosan egyre nagyobb adagokba tehetsz gyümölcslevet. Nem a vásároltra gondolok (bár 100%-os jöhet), én magam centrifugáltam pl almából, barackból. De amit kapsz, az idénygyümölcs a legjobb, mint most az alma, körte.

Ha már a levüket megissza, megpróbálhatod magát a husát. Mintha újra kezdenéd a hozzátáplálás bevezetését.

Mikor az egyik gyerekem 1 évesen sztrájkolt, mert a nagyobbik tesója nem akart enni, mert mérges volt(na, mindegy, másik sztori...), akkor a poharába húslevest töltöttem, azt itta. Szerencsére már másnap megéhezett annyira, hogy újra evett. :-)

Amit tartsál szem előtt: kiszáradni nem fog, mert odafigyelsz a folyadékbevitelre. A másik: egyik gyerek sem fogja magát kiéheztetni, ugyanis az életösztön nagyobb bennük, minthogy így "öngyilkosok" legyenek.

Viszont ajánlom, hogy a vitaminpótlást a helyzet megoldásáig beszéld meg a védőnővel/gyermekorvossal, milyen készítményt ajánl.

előző v.

2009. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!