Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek jól teszi, aki ma...

Szerintetek jól teszi, aki ma 30-asként a gondtalan életet választja a gyerekkel való küszködés helyett? Megbánja később?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 16:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Embertípus, de szerintem inkább megbánja, mint nem.
2010. máj. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha a sajat peldamat nezem... 30-as, gondtalan eletet elo, masodik gyermeket varo no vagyok...Akkor igen, kesobb megbanja. Persze vannak nehezsegek a gyereknevelesben, de ha merlegre teszed a negativ es a negativ dolgokat, akkor azt kell, hogy mondjam, egyelore eltorpul a kuszkodes a sok jo dolog mellett. Szoval most, hogy igy levezettem, igen, megbanja. Egy gyerek sok lemondassal jar, de nem erzem, hogy megvesznek barmelyikert is. Ha a ket dolgot osszevetem, inkabb a gyerekem, mint ezek a "lemondasok". Lasd utazas, buli, mozi, vagy akar egy jo konyv elolvasasa. Mindezek varhatnak.
2010. máj. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Marmint negativ es pozotov dolgokat akartam irni, bocsi...
2010. máj. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Én 31 évesen szültem és nem bántam meg, egy pillanatra sem. Néha eszembe jut, hogy milyen volt, amikor még nem volt a kisfiunk. Unalmas volt, és csak most tudom, hogy nem voltam boldog még ha annak is hittem magam! Persze a barátok akik bulizni jártak ide eltűntek, de nem is baj, most azok vannak mellettünk akik igaziak és rájuk bármikor bármiben számíthatunk.
2010. máj. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Ha tudatos szülő vagy, akkor nem küszködés.

Utazni lehet gyerekkel is, mozizni, színházba menni amikor a gyerek a nagyinál van, könyvet olvasni, mikor alszik.

Egy gyereket semmilyen hobbi nem pótol.

2010. máj. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
A férjem és én mindig úgy gondoltuk még ráérünk a gyerekvállalással. Aztán eljött, és el múlt a harmadik X. Már 10 éves házasok voltunk, és jól megvoltunk. Semmi gondunk, bajunk, csak magunkért kellett felelősséget vállalni. El kellett döntenünk, ha gyereket akarunk, akkor lépni kell, mert kifutok az időből (32 éves voltam). 4 évig próbálkoztunk, már majdnem feladtuk (orvosnál jártunk, egyikőnknél sem volt fellelhető ok), aztán egy tunéziai nyaralás meghozta a várva várt eredményt. 37 évesen szültem. Csak azt bántam meg, hogy nem kezdtük egy kicsit előbb a próbálkozást. Mindig azt vallottam, amíg nem szültél, nem tudhatod, mit nyersz vagy mit vesztesz az anyasággal. Most azt mondom nagyon jól döntöttünk, hogy mégis hagytuk magunkat szülőkké válni, de azt hiszem, ha csak ketten maradunk is, tudtunk volna szép és tartalmas életet élni.
2010. máj. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is inkább embertipustól függ.

De én úgy gondolom hogy aki nem szült, nincs gyereke az nem is tudhatja hogy milyen gyönyörűségről marad/maradt le.Én nem voltam soha oda a kisgyerekekért.Miután megszületett a kislányom 28 éves koromban, és eltelet egy kis idő, utána gondolkoztam el azon hogy ezt már sokkal korábban meg kellett volna tenni!

2010. máj. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
32 évesen lettem anya. Soha semmiért nem csinálnám vissza. De az igazsághoz hozzá tartozik, hogy valóban előfordul, hogy hiányzik a színház, vagy csak hogy kettesben igyunk egy kávét, vagy ne adj isten táncolni menjünk. Segítségünk nincs, de nagyon szeretjük egymást a férjemmel és meg tudunk beszélni mindent. Így ezeket is és tudjuk, hogy nem tart örökké ez az állapot. Most ez van, imádom szeretem élvezem (mármint a gyerekkel lenni), aztán majd megyünk színházba is, ha eljön az ideje. Ennyi.
2010. máj. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

10:51-nek tök igaza van. én 28 és 37 évesen szültem, és semmit nem bánta meg. nagy 10 éves, kicsi 14 hónapos

nem érzem küzsködésnek, egy más élet, de attól még jó.

Most pl netezek a 2 gyerek és a párom alszik, aztán sorozatot fogok nézni a gépen.

Jövő héten koncertre megyünk, utána lazulni.

Viszont van 2 hugom 32 évesek és szerintem nekik nem lesz gyerekük, sajnálom őket, hogy nem lesz senki, aki rájuk nyitja majd az ajtót rajtam kívül.

2010. máj. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

30-asként az ember már nem annyira fiatal. Persze, nyilván fiatalnak tekinthető, de gondolj csak bele: ha pont 30 vagy, amikor szülsz, mire a gyereked leérettségizik, már majdnem 50 leszel. Ha a gyereked is 30 lesz, amikor gyereke születik, már 60 évesen, lehet, hogy reumásan, lábfájással, bottal sántikálva várod az unokádat... És ha ezt még későbbre tolod ki, még idősebb leszel, és ki tudja milyen öregkor vár az emberre. Azért az ember az unokáit még szeretné jó erőben, fiatalosan nevelgetni.

(Egy 30-as anyuka vagyok, aki éppen nemrég szembesült azzal, hogy milyen jól tette, hogy a 20-as évei végén szült. A régi iskolatársaimon, osztálytársaimon azt látom, hogy igenis, már megbánták, hogy nem léptek régebben a tettek mezejére. Persze ehhez stabil párkapcsolat és körülmények is kellenek.)

2010. máj. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!