Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova ment el ez a világ?

Hova ment el ez a világ?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy megosztó leszek, de annyira kikívánkozik már..

Szóval a telefon, meg az okos eszközök. Én most értettem meg azt a kijelentést/kérdést (ami nyilván nem erre irányul, hanem a megélhetésre, az is eléggé szomorú, hogy ilyen nehéz már egy átlagos életet is felépíteni, de most nem arra gondolok), hogy "Erre a világra?" Biztos, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki ennyire utálja ezt a telefonos világot. Nem is lenne azzal baj, hogy felnőtt emberek néha nyomják.. bár sokszor a felnőtt társas kapcsolatokat is tönkreteszi szerintem, de a gyerekeket miért kellett belevonni? Nekik már nem lesz olyan gyerekkoruk, mint nekünk, hogy kint játszunk játékokkal, egymással, figyelünk egymásra, BESZÉLGETÜNK sokat. Én a saját gyermekemet szeretném távol tartani tőle, amíg lehet, de így eléggé nehéz, még ha én nem is nyomom mellette, mert a környezetünkben nyomja felnőtt, gyerek, mindenki. Ami kiverte nálam most a biztosítékot, hogy egy 7!!! hónapos gyerek kezében láttam..

Hát jó, hogy már akkora telefonok vannak, hogy nem fér át az ember hüvelyén keresztül az anyaméhbe 😒


Én is most arról írok, tudom, itt most főleg a gyerekekről volt szó, de nyilván az is hiányzik, mikor még mi is csak Snake-eltünk meg telefonáltunk rajta..


Elnézést az összevisszaság miatt!



aug. 26. 02:52
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

Semmi értelme a kérdésnek meg ennek az egész eszmefuttatásnak, és az érzelmi töltetes válaszoknak sem alatta!


Egy gyerek, de még a fiatal felnőtt is az élete akaszai során fejleszti magát és fejlődik a játékkal és a saját autodidakta tevékenységeivel!


Az, hogy ehhez milyen eszközöket talál szinte tökmindegy, ha az biológiailag nem halálosan mérgező vagy veszélyes.


Aztán, hogy ki hová, meg meddig képes fejlődni a "keretrendszertől" függ ahová született (ország, társadalom).


Hidd el észak koreába meg taposóaknával játszanak a hat évesek.. Afrikába meg majombelekkel...

aug. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
42%

Valljuk be mi szülők lettünk lusták! :

Kivinni a gyereket a jatszira, meghivni baratokat es azok gyerekeit, baráti közösségeket alkotni, mert nekünk fontos lett a pénz hajszolasa és kevés ido marad a gyerekre .


Én először magamba nézek,vajon mindent megtettem, utánna hibaztatom a gyerekem.



Abba igazad van hogy jobban kell vigyazni a gyerekre es nne hagyhatod egyedül mint nagyanyaink tették. El kell kísérni, sok az emberrablás.

Kb.ennyi

aug. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
63%
Én fiam nem néz tvt, se kütyüt. És ezzel a környéken semmi kirívó nincs benne, rengeteg gyereket hordanak le a szülők játszóra nálunk. Oviban se kiemelkedő, hogy nem képernyős gyerek, mert a többi se az, vagy ha néznek is valamit, nem 0-24. Egy sima állami ovi, van cigo is, de azok se olyan problémásak. Tudom, hogy vannak zombigyerekek, de azt állítani, hogy az összes egy kiégett agyhalott fos, az kicsit túlzás, mert én rengeteg normális gyerekkel találkozok. Ne az alapján ítélkezz, amit egyszer látsz valahol, meg a "valaki valakije mondta". Menj ki a valóságba, nem mindig olyan kiábrándító.
aug. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
49%
Ugyan... Tamagotchi-t nyomtuk 0-24, ami sokszor a szüleink terhe lett, mert megmurdelt volna, mi meg bőgtünk. Bámultuk meséket már kora reggel a tv-ben, utána Horst Fuchs agymosó csodatermékein ámultunk, ezerszer egymás után. Addig néztük diavetítőn a diákat, amíg túl nem melegedett a vetítő. Addig néztünk filmeket videókazattán, amíg szó szerint, bele nem szédültünk. Dvd-vel kalózkodtunk és üzleteltünk. Nintendo előtt minimum fél napot kellett tölteni ha végig akartad játszani a játékot, mert nem volt szintenkénti mentés. Snake, ami ügyességet igényelt, passziánsz, amit sosem értettünk, vagy szimplán a Win 98 képernyőkímélője, amit órákig nézegettünk, mert jópofa volt. Kezdetleges chatoldalakon való írkálás, ismerkedés is nálunk kezdődött. Fizettünk a telefonos háttérképekért, térerőt csak bizonyos pontokon találtunk az egész házban. Vezetékes telefonnal majdnemhogy jobban tudtunk mozogni, mint mobillal. Ha magnókazettára akartunk felvenni zenét a rádióból, akár órák hosszat ott kellett ülni, le ne maradjunk róla. Mónika és Balázs show is vitt mindent. Bravo újság a sok tinitanáccsal és poszterrel. Suli után mindenki egyből beült a gép elé, MSN estig ment. Közben Need For Speed vagy ki mivel játszott. Este meg South Park, Happy Tree Friends, vagy esetlegesen felnőtt csatorna, ha voltál olyan "mázlista" kamasz, hogy benne volt a tv csomagban. Menő volt a babaház, a Walkman, mp3 lejátszó, infrás, Bluetooth-os telefont, de hogy lejjebb menjünk tazó, ami csak nekünk volt érték, amúgy eldobható, értelmetlen vacak. Kamerás mobil - mekkora istenkirály volt, akinek először lett az osztályban. Ma már nem menő, ma már alap. Nem most lett olyan a világ, mint amilyen. Ma a 7 hónapos gyerek kezébe már telefon van, téged meg 7 hónaposan tv elé tettek, hogy ne bömbölj. Semmivel sem másabb igazából a helyzet a "mi időnkhöz", ugyanúgy vannak agyromboló és fejlesztő tartalmak. Nyilván lehet máshogy is csinálni. De mi sem éltünk gyerekként tartalmasabb életet, ugyanúgy megvolt annak a kornak is a hülyeségei, értelmetlen képernyő előtt való időtöltései. És persze, volt udvaron játszás, meg cangázás, bandázás, játszótér, de tegyük hozzá, akkor még nem volt ilyen huzamos időn keresztül ennyire pusztulat meleg sem.
aug. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Új világrend. Ismerős? Digitális világ teljesedik ki éppen. Ez az új "normális".
aug. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!