Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova ment el ez a világ?

Hova ment el ez a világ?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy megosztó leszek, de annyira kikívánkozik már..

Szóval a telefon, meg az okos eszközök. Én most értettem meg azt a kijelentést/kérdést (ami nyilván nem erre irányul, hanem a megélhetésre, az is eléggé szomorú, hogy ilyen nehéz már egy átlagos életet is felépíteni, de most nem arra gondolok), hogy "Erre a világra?" Biztos, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki ennyire utálja ezt a telefonos világot. Nem is lenne azzal baj, hogy felnőtt emberek néha nyomják.. bár sokszor a felnőtt társas kapcsolatokat is tönkreteszi szerintem, de a gyerekeket miért kellett belevonni? Nekik már nem lesz olyan gyerekkoruk, mint nekünk, hogy kint játszunk játékokkal, egymással, figyelünk egymásra, BESZÉLGETÜNK sokat. Én a saját gyermekemet szeretném távol tartani tőle, amíg lehet, de így eléggé nehéz, még ha én nem is nyomom mellette, mert a környezetünkben nyomja felnőtt, gyerek, mindenki. Ami kiverte nálam most a biztosítékot, hogy egy 7!!! hónapos gyerek kezében láttam..

Hát jó, hogy már akkora telefonok vannak, hogy nem fér át az ember hüvelyén keresztül az anyaméhbe 😒


Én is most arról írok, tudom, itt most főleg a gyerekekről volt szó, de nyilván az is hiányzik, mikor még mi is csak Snake-eltünk meg telefonáltunk rajta..


Elnézést az összevisszaság miatt!



aug. 26. 02:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
51%

Ugyan már. A telefon már az élet része fejlődik a világ. Attól még a gyerek gyerek marad. Fiam is játszik online a barátaival, meg sokat beszélgetnek. ( mi telefonon beszéltünk anno, ők online).

Ha van lehetőség egy percet sem gondolkodnak, hogy személyesen találkozzanak és hülyéskedjenek. De mivel a legtöbb barát messze lakik, nyáron sokan sok felé vannak, így ilyenkor ez ritkább.

aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
26%

A te gyerekedet úgy neveled ahogy akarod, de abba nem szólhatsz bele ha más másképp akarja és pl telefont ad a 7 hónapos kezébe, már ha igaz.

De majd te is meggondolod magad, amikor egész nap nem tudod elérni a gyereket mert nem vettél neki telefont, és aggódsz érte, de a társai is simán fogják szekálni amiért " nyomi" , " csöves" hogy nincs neki ami nekik van.

Engem is csúfoltak ilyenekkel a középiskolában, pedig akkor még csak 2000ret írtunk, ès meg nem volt mobilom amikor az osztály 95%-ának már igen. Se márkás ruháim, ami szintén szúrta a kis mocsadékok szemét.

Majd magyarázd el neki a dolgot, hogy te máshogy szeretnéd nevelni mint a többi gyereket a szülei. Ő csak annyit fog majd belőle megérteni, hogy miattad bántják a társai.

aug. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
55%

A mi nagyszüleink is sóhajtoztak, hogy hová fajult a világ, miért bámulják a fiatalok a tévét, ráadásul egyre több csatorna van, amelyeken ömlik a hülyeség, a mai fiatalokat nem érdekli a kultúra, műveletlen suttyók, na meg nekik annak idején a keringőt tanították, a mai fiatalok meg, atyavilág, diszkóban rázzák a s.ggüket, és milyen igénytelen zenéket hallgatnak, mi lesz így a világgal, bla bla bla.

Most pedig ugyanaz megy, csak más témákban. Mondjuk szomorú, hogy már a huszon- és harmincasok is nyomják ezt a "bezzegazénidőmben" szöveget, mintha nem sok ésszel megáldott nyolcvanévesek lennének.

Minden újdonságnak lehetnek negatív hatásai, ha nem jól használod. És van rengeteg előnyük is. Utóbbiakra kellene inkább fókuszálni.

aug. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 hollófernyiges ***** válasza:
56%
A 18. században állítólag komoly problémát jelentett (legalábbis az arisztokrácia számára), hogy a fiatalok már nem akarnak már annyit vadászni és bálozni, hanem bele vannak b*zulva a regényekbe.
aug. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy nem szerettem volna vitát indítani semmiképpen!


Persze tudom, hogy nagy részben rajtunk, szülőkön múlik, főleg az első 3 éve, bár ha nálunk nem is látja, a környezetünkben már kb. mindenhol, ahogy kedves 3-as is írta.. orvosnál, boltban is akár, rokonoknál. És igen, sajnos mégis azok a gyerekek szívnak, akiknek a szülei próbálják távol tartani ettől az egésztől. Azt sem írtam a kérdésnél, hogy én nem kifejezetten a 10 év körüli gyerekekről beszélek/írok, nyilván nem lehet már olyan korban igazán megtiltani, mikor tényleg mindenki azon vesz már lassan levegőt. Én is gépeztem 13 évesen. De azért pár éve ez még nem volt, hogy a fejlődésben lévő kis totyogósok is már azzal szaladgálnak. Engem ez elszomorít. Szerintem azért a könyv/nintendo/számítógép is másabb volt, mert hazamentél, leültél játszani vagy msn-ezni, de legalább nem egész nap azt nyomtad.


Ez a Snake nagyon megragadt 😀 (*Snake-eztünk, nem Snake-eltünk, csak hajnalban nem ment az írás) Egyébként 1 kezemen meg tudom számolni mennyit játszottam vele, csak arra céloztam, hogy még nem volt ilyen okos egy telefon.


Lassan tényleg nemsokminden marad 4-es! Lehet öreges, de hát már nem mai pipi vagyok 😁


Kedves 5! Teljesen jogos, erre nem is gondoltam 🤣


8as! Megértelek, én is kicsit introvertált vagyok, jó néha "elbújni", igen! Nem gondolnám, hogy magányos vagyok, hiszen itt a családom, remélem ez így is lesz még nagyon sokáig, csak engem ez frusztrál, hogy próbálom azt a világot megmutatni a gyermekemnek, amiben én is felnőttem, de mivel mindenhol a telefont látja, ez egyre nehezebb.


9! Én minden nyáron lent voltam akkori osztály- és évfolyamtársakkal játszótereken, erre-arra, ami igen ilyen 13-14 évesen csökkent a gép miatt is, de én most a kicsikről írtam inkább a kérdést. Az a szó szerinti gyerekkor. A tinédzserkor az más, őket már tényleg nem lehet eltiltani.


Kedves 10-es! Hát ez elég szomorú 😞 ettől féltem, hogy már oviban is ez lesz. Nem gondoltam, hogy már itt tartunk, de ezek szerint akkor mégis.. Szegénykém 😞

aug. 26. 22:48
 16/25 A kérdező kommentje:

12! Nem is szóltam én bele senki életébe! Gondolom egy óvodást vagy kisiskolást eddig is ezért az anyukája az óvónőn/tanárnőn keresztül! Nagyobbként már más téma. Akkor majd szépen elküldöm őket melegebb éghajlatra! Szóval szerinted azért kellene telefont adni egy 6 éves kezébe, hogy ne csúfolják mások? Elég szr már a világ ebből a szempontból ahhoz, hogy más miatt megtegyék.


13! Hát a tv ma már tényleg nézhetetlen, nagy ritkán van benne valami értelmes. A mai zenei repertoárral is hasonlóan érzek 😅

Felnőtteknél vannak előnyei, de én még mindig azt mondom, hogy a kicsiknél ez inkább hátrány, mint előny.

Nem vagyunk egyformák, mindenkinek megvan a véleménye, én ezt tiszteletben is tartom, ha nem mindenkinek ugyanaz, mint az enyém.


Köszönöm szépen a válaszokat!

aug. 26. 23:07
 17/25 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem teljesen mindegy mivel játszik egy 7 hónapos gyerek...

Neki ezek csak formák meg színek, semmi több...

Kicsit drágább buli, ha a telefont rágja meg később mint egy fakockát, viszont legalább egyiket sem tudja lenyelni!

Zenél csilingel, szines stb..

Egy párhónapos / éves gyereknek ennyi az okostelefon is, aki ebbe többet képes belelátni az pedig igencsak natív nameg szentimentális is!


Online a világ, nem személyes?

Naés?!

Ugyanolyan hazug, mint rég volt!

A csomagolás lehet más, a világ meg az emberek attól még nem változnak...

aug. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
18%

"Szóval szerinted azért kellene telefont adni egy 6 éves kezébe, hogy ne csúfolják mások?"


Erre meg már csak annyit mondanék, hogy régen matchbox vagy barbie ma meg okostelefon...

aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
47%

Na itt látszik hogy van baj a fejekben. Szakemberek mondják (hiába) hogy káros nem csak a telefon de már maga a képernyő bámulás. Főleg 2 éves kor alatt. Csomó mindenben látszik is a káros hatása. Mégis van aki nem hisz senkinek és semminek.

Más volt azért annak idején a tévé. Azt nem lehetett mindenhová magaddal vinni. Ma már a babakocsiban is a gyerek kezében a telefon.

Nagyon elkorcsosul már a világ. Fontosabb hogy a gyerek nyugton legyen és k.ssban mint hogy neveljék. Aztán csodálkozunk hogy a fiatalok már most se tudnak helyt állni az életben.

aug. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

De ember! Régen nem voltak "megmondó szakemberek", meg Brit tudósok se!


Én a nyolcvanas évekbe születtem...


Tudod mivel játszottam?


Ablakmosós flakonnal, mert piros vagy sárga volt...

Port raktam bele meg kavicsokat az utcáról, összeráztam, és kinyomkodva "füstöt" imitáltam vele, mintha szivaroznék 😂🤷‍♂️


Szóval a "megmondómédia" meg a "Brit tudósok" is károsak.

aug. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!