Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy én azért nem akarok gyereket erre a világra mert azt tapasztalatam hogy túl sok a gonoszság,rosszindulat? Ha valaki pedig gyerket akar erre a világra, azzal még nem követtek el elég gonoszságot, nem?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 6. 21:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
78%
Rosszindulat, gonoszság mindig is volt ha mindenki így gondolkodna egy generáció alatt kihalnánk. Gonoszságot nem követsz el, de okosságot sem. Inkább mártírkodsz.
2023. ápr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim válasza:
91%
Kérdező, ez egy végletekig leegyszerűsített borúlátó nézet. Mert ha te magad jó ember vagy, és a gyereked is jó embernek neveled, akkor nagy valószínúséggel azzá is válik majd nagykorára és megpróbálja egy picit jobb hellyé tenni a világot. És akkor máris megérte világra hozni hiszen eggyel több jó ember van mint gonosz.
2023. ápr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 A kérdező kommentje:
1-es: Nem mártírkodok hanem őszinte vagyok.
2023. ápr. 6. 22:14
 4/88 A kérdező kommentje:
2-es: Miközben megpróbálják egy picit jobb hellyé tenni a világot, közben rengeteg gonoszságot követnek el vele.Biztos hogy megéri?
2023. ápr. 6. 22:17
 5/88 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, ez azért ennél sokkal árnyaltabb dolog. Úgy gondolom, hogy talán inkább másra vezethető vissza az, hogy nem akarsz gyereket. Az érvelésed/indokod nagyon gyenge lábakon áll, hiszen gonoszság mindig is volt, mindig is lesz, ezen felesleges fennakadni. Inkább aggódnék a klímaváltozás következményei miatt, de szerintem nálad máshol van a probléma.
2023. ápr. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 A kérdező kommentje:

"Az érvelésed/indokod nagyon gyenge lábakon áll, hiszen gonoszság mindig is volt, mindig is lesz, ezen felesleges fennakadni."

Erről beszélek, veled nem követtek el annyi gonoszságot mint velem.

2023. ápr. 6. 22:24
 7/88 anonim ***** válasza:
70%

Rossz körökben mozogsz.

Az emberek talán egy százaléka gonosz.

Igyekezz elkerülni őket.

Én ezt teszem.

2023. ápr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 A kérdező kommentje:
Igyekszem, de nem mindig lehet, pl: munkahelyen, ha meg felmondok, akkor nem lesz pénzem.
2023. ápr. 6. 22:47
 9/88 anonim ***** válasza:
76%
#6/kérdező El sem tudod képzelni, hogy velem már mennyi gonoszságot elkövettek, számos arcát tapasztaltam már sajnos a gonoszságnak. Ezen túl kell lépni, és nagyon buta ötlet emiatt rosszindulatúvá válni, ezzel csak magadnak ártasz. Egész egyszerűen szigeteld el magad a toxikus emberektől, lásd be azt, hogy ki és miért van rád rossz hatással, és szabadulj meg az ilyenektől. Léteznek jó emberek is, több is, mint gondolnád.
2023. ápr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 A kérdező kommentje:

"nagyon buta ötlet emiatt rosszindulatúvá válni, ezzel csak magadnak ártasz"

Mi van? Ki mondta hogy rosszindulatúvá akarok válni?

"Egész egyszerűen szigeteld el magad a toxikus emberektől"

Az csak úgy volna lehetséges ha nem mennék többet a munkahelyemre, de a pénz miatt muszály.

"Léteznek jó emberek is"

Léteznek, de én legszívesebben olyan világban élnék, ahol csak jó emberek vannak.

2023. ápr. 7. 00:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!