Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy én azért nem akarok gyereket erre a világra mert azt tapasztalatam hogy túl sok a gonoszság,rosszindulat? Ha valaki pedig gyerket akar erre a világra, azzal még nem követtek el elég gonoszságot, nem?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 6. 21:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/88 A kérdező kommentje:

"Figyelj, aki teljes szívből vágyik egy gyerekre, az biztos, hogy vállalni fog, akkor is, ha válság van, ha atomháború, akár világháború, bármi."

"bármi"

Szóval ha valaki teljes szívből vágyik gyerekre úgy hogy közben szegény,helyesen teszi a gyerekvállalást a szegénység ellenére is?

2023. ápr. 15. 21:50
 62/88 anonim ***** válasza:
100%
Erkölcsi szempontból helyes, racionalitás szempontjából viszont abszolút nem.
2023. ápr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/88 A kérdező kommentje:

"Tehát rengeteg szart kaptam és mindezek ösztönöztek a gyerekre. Miért? Mert nekem nem volt családom és szerettem volna egyet. Egy olyan embert akit teljes szívemből tudok szeretni akinek bárhogy jó vagyok és aki teljes szívéből szeret."


Azt kérdezném, hogy ha árvaházból fogadtál volna örökbe egy gyereket az nem lett volna olyan jó érzés mint a saját gyerek?

2023. ápr. 16. 01:44
 64/88 anonim ***** válasza:
100%

Veled valami nagyon nagy gondok vannak. Miért kéne örökbefogadnia gyereket annak aki TUD ÉS AKAR IS SZÜLNI.

A kérdésedben arról beszélsz hogy ebbe a gonosz vilagba mennyire nem jo gyereket vallalni mennyire helytelen es aki ezt megteszi azt nem bantottak. A kommentbwn meg mar azt kritizalod hogy szegenyen vallalnak gyereket...


Szerintem ne foglalkozzal azzal ki miert vallal gyereket es ne kezdj el senkit kritizalni azert mert gyereket vallal. Inkabb menj el kezeltetni magad mert nagy bajok vannak veled.

2023. ápr. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/88 A kérdező kommentje:

"Miért kéne örökbefogadnia gyereket annak aki TUD ÉS AKAR IS SZÜLNI."

1.Mert már így is túlnépesítettük a Földet.

2.Az árvaházi gyerekek szegények, miért ne segítsünk rajtuk?

3.Egy árvaházi gyereket is lehet tiszta szívből szeretni, nem?

Én a 63-as kérdésemet egyáltalán nem kritizálásnak szántam,csak eszembe jutottak az árvaházi gyerekek, elnézést is kérek az anyukától ha kritizálásként jött le, és azt kívánom neki hogy a gyerek-anya szeretet sose törjön meg(a híradóban lehet hallani néha sajnos hogy...inkább le se írom)

Az hogy szegényen gyereket vállalnak,az már jogosan kritizálható, főleg ha mély szegénységben élnek, de piára, cigire telik.

"Inkabb menj el kezeltetni magad mert nagy bajok vannak veled."

Ez ugye nem kritizálás, meg az sem hogy paranoid személyiségzavaros vagyok? Olvastad a többiek kommentjeit? Remélem Neked van igazad,és tényleg paranoid személyiségzavaros vagyok, a többiek pedig tévednek a nukleáris világháború kirobbanását illetően.Én valóban félek attól hogy Putin meddig megy el, mi lesz ennek a háborúnak a vége.

2023. ápr. 16. 03:48
 66/88 anonim ***** válasza:
52%

#64, megmondom miért.

Mert olyan sz*r világban élünk, ahol egy felnőtt nő iszonyodik a terhesség, és a szülés gondolatától, így inkább örökbefogad egy gyereket, aki kitudja milyen géneket örökölt.


Ezt ezen az oldalon olvastam. 🙄🥲🥲

2023. ápr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/88 anonim ***** válasza:

Ezt a választ erre szántam:


"Miért kéne örökbefogadnia gyereket annak aki TUD ÉS AKAR IS SZÜLNI."


66-os voltam

2023. ápr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/88 anonim ***** válasza:
100%
Igaz ezen az oldalon már akkor is szar egy nő ha szül mert akar hiszen jahj szegény árvákkal mi lesz, meg ebbe a csúnya gonosz világba. Nevetséges felfogás. Egy örökbefogadás több éves procedúra hosszú várólistával... Az aki tud szülni az ne vegye már el a lehetőséget attól aki nem és úgy szeretne örökbe fogadni. Nyílván lehet szeretni egy árvát is, de miért kéne kényszerből örökbe fogadni? A világgal meg semmi baj. Akivel úgy bánnak az vagy rossz társaságban van vagy olyan is... Igen riogatnak mindenkit a háborúval de azt hiszem 2012-ben már a világvégét is megjosólták. A másik meg az hogy ha be is következne akkor is felnő az a gyerek. Ilyen felfogással rég kihalt volna az emberiség. Amúgy Mo. Pont hogy öregedő társadalom (segítek azt jelenti több az öreg mint a baba, előbb utóbb nem lesz ki megteremtse a nyugdíjat, nem lesz munkaerő), Afrikában van túlnépesedés. Attól hogy mi itt magyarok nem szülünk ott a szegény odszágokban ugyanúgy megfogják tenni. Kicsit tanuljál még mert ez szerintem 9-10 tananyag földrajzból gimiben.
2023. ápr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/88 anonim ***** válasza:
25%

De basszus, egy teljesen természetes, és egyben csodálatos folyamattól hogy lehet undorodni??

Meg attól, ha a hasunkban növekszik egy kis élet...

Borzasztó! És képesek inkább nem szülni, hanem örökbefogadnak.

Jézusom...

2023. ápr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/88 anonim ***** válasza:
68%

Meg akik "féltik a testüket", és ezért nem szülnek.

Még szerencse, hogy nem ez a társadalmi felfogás, mert ha mindenki így gondolkodna, már rég kihalt volna a Föld. :)

2023. ápr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!